lary_v  Dołączył: 23 Lis 2010
[K-x] Czarne pierwsze zdjęcie.
Witam.
Co prawda problem mam już rozwiązany, ale napiszę jak by ktoś miał podobny przypadek, że nie warto sie męczyć tylko odrazu wysyłać do serwisu.
Problem polegał na tym, że codziennie pierwsze zdjęcie wychodziło calkowicie czarne. Kolejne przez caly czas do końca dnia byly OK. I nastepnego dnia znowu, pierwsze czarne i reszta OK.
Zmiana softu, sprawdzone dziesiątki kart pamięci niestety nie pomagały.
Zgłosiłem wiec usterkę przyjechali po aparat, wysłali do serwisu Pentaxa i szybko dostałem odpowiedz, że ta usterka jest nienaprawialna i wymienia mi aparat.
W zwiazku że chyba nie produkują już K-x wymnienili mi na K-r z dwoma kitowymi obiektywami jednoczesnie zostawiając dwa takie same z poprzedniego zestawu z K-xem w prezecie :-)
Zastanawiałem się czy ktoś jeszcze miał taki problem, bo w serwisie pentaxa zarzekali sie, że pierwszy raz o takim czymś słyszą gdy opisywałem im problem przez telefon.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Cytat
W zwiazku że chyba nie produkują już K-x wymnienili mi na K-r z dwoma kitowymi obiektywami jednoczesnie zostawiając dwa takie same z poprzedniego zestawu z K-xem w prezecie :-)

ja bym się w takiej sytuacji wcale nie martwił ;-) jakąś usterką jeśli nie musiałeś nic płacić
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
No to nieźle "załatwił" Cię ten serwis, a podobno jest taki kitowy
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ulalala ależ obsługa
dali tyle i jeszcze stare zostawili. Dobrześ trafił z tym serwisem
Farciarz ;-)
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Normalnie staliśmy się chyba częścią zachodnioeuropejskiej cywilizacji. :shock:

A swoją drogą, do Apollo, nigdy większych ale nie miałem...
 

lary_v  Dołączył: 23 Lis 2010
Może tylko dla sprostowania jeszcze napiszę, że był to servis w UK. (Bo tu mieszkam)
 

rssilv3r  Dołączył: 18 Gru 2010
...i czar prysnął...albo jak bańka mydlana.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
ech, no to wsio chyba wyjaśnia :-/
grunt że masz czym focić ;-)
 

bart_m26  Dołączył: 02 Lis 2011
Eeee...ale chyba nikt nie pomyślał ze starych wyjadaczy że to możliwe w osławionym Apollo...dostać sprzęt o lepszych parametrach i jeszcze obiektywy się zdublowały, za parę groszy można spróbować sprzedać, farciarz i tyle, u nas w serwisach "usterka jest nienaprawialna" nie istnieje :evil: :-(
 

pentajar  Dołączył: 12 Mar 2011
W UK to chyba każdy by chciał, żeby mu się teraz zepsuł nienaprawialnie k-x na gwarancji.
Taki sposób na upgrade :)
 

lary_v  Dołączył: 23 Lis 2010
Chyba mi jednak nie jest pisany pentax. Zaczalem testować swieżego K-ra i okazuje się, że mam na matrycy przynajmniej z 10 "bad pixeli" które swiecą na zdjęciach nocnych o długim naświetlaniu.
Ktoś miał taki problem i czy odsyłać aparat czy nie, czy da sie coś z tym zrobić?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Mapowanie matrycy robiłeś?
 

lary_v  Dołączył: 23 Lis 2010
plwk napisał/a:
Mapowanie matrycy robiłeś?


Jeżeli masz na myśli tą funkcję w aparacie "Odwzorowanie pikseli to funkcja sużca do oznaczania i wprowadzania poprawek dla uszkodzonych pikseli czujnika CMOS" to tak i nic się nie zmieniło
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Przy jak długich czasach i czy zawsze w tych samych miejscach?
 

lary_v  Dołączył: 23 Lis 2010
Zawsze w tych samych miejscach, a co do czasów to juz od 1/5 do nieskonczoności przy wszystkich praktycznie ISO
Zaczyna mnie to irytować wiec chyba podskocze jutro do sklepu i wymienie na nowy ( w UK jest taka możliwość zwrotu do 21 dni bez podawania przyczyny) i kupie drugi.
 

pentajar  Dołączył: 12 Mar 2011
Miałem kiedyś w kompakcie Fujifilm takie bad piksele, ale zniknęły same po kilku dniach użytkowania. Tam nawet nie dało się tego mapować o ile pamiętam.
PS
Jeśli można wymienić, to bym się nie zastanawiał.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach