guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
Trix 400@800 i rodinal czyli..
uważajcie na wstrętne trolle z internetu a szczególnie z pl.rec.foto
gdzie rodinal do forsowania to się nie nadaje.
do tego wystarczy lekkie podniesienie temperatury i ziarno jak smok!
oczywiście brzydkie.do tego obniża iso o 1Ev.

jak się okazało to oczywiste bzdury i jestem zły na siebie że kombinowałem z wywołaczami niepotrzebnie jak rodinal cały czas stał na półeczce kurząc się. a wszstko przez trolle które na proste pytania mówią o systemie strefowym i kalibracji negatywu :)

a w praktyce bardzo ładnie wyszło, ziarno wcale nie różniące się specjalnie od x-tola 1:3 na tej samej czułości, i ogółem gites

1:50 13.30 w 22 stopniach :)
(jakieś zadanie na asp dla kumpla)

cropa z fulla nie dam bo negatyw poszedł gdzieś bez pytania i mam tylko małą wersję.
ale jest ok

sprzęt:50/1.4

 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Kurde, ja tez po latach dochodze do wniosku, ze pl.rec.foto to raczej baza najwiekszych brandzlownikow fotograficznych, a nie baza wiedzy fotograficznej. Boze, ile mitow tam powstalo, a w ktore ja przez jakis czas wierzylem - od prymatu Fuji we wszystkich mozliwych materialach (ja sie zawsze zastanawialem na czym oni robili cz-b zanim pojawil sie Neopan), poprzez pogarde wszystkiego mniejszego od sredniego formatu az po 'profesjonalne' skanowanie i wmawianie ludziom, ze skanowanie to tak zmudna czynnosc, ze powinno sie to robic za kare.

A efekty rzeczywiscie fajne - robiles korekcje na swiatlo sodowe, czy jakie tam bylo?

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
no ba.
też w to wierzyłem.ale teraz - popatrz na wątek *czy analog ma sens?* , jezu, oni są jak zdegenerowane potwory z wyspy doktora moreu. nie da się nawet tego zacytować,komputery pozjadały im mózgi. już nie są zbyt wiarygodni w tym momencie,a napewno jeśli chodzi o fotografię :)


korekcji nie robiłem żadnych, mam tajemny sposób na zdjęcia w nocy - mierze światło i jak pokazuje mi cokolwiek poniżej 1/60 to ustawiam 1/60 i 1,4 i jazda, w 99% przypadków wychodzi super.właściwie t o zawsze wychodzi super (ale robię tak tylko na trixie)


pozdr
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Kurde, mam podobne odczucia :-o Siedzi tam paru pierdzieli i sobie pierdziela (czyt. teoretyzuja) :mrgreen:

Konfrontuje sobie te ich "rady" z wiedza ktora mam z darkroomowych watkow naszego forum i mysle sobie, ze oni te wszystkie procesy, czynnosci, rytulaly, robia dla ich samych - nie dla zdjec, ale po to, zeby bylo idealnie - w 100% zgodnie ze sztuka, czyli tak jak nakazuje mitologia ;-) Jak sie to czyta, to czlowiek zapomina, ze to caly czas chodzi o zdjecia, czyli przede wszystkim o to, co one przedstawiaja.

O matko, jak ja sie ciesze, ze tu trafilem! :mrgreen: :-B

Darkroom rulez ;-)

[ Dodano: 2007-06-18, 22:06 ]
zapomnialbym - fajny efekt, guerilla! :-)

[ Dodano: 2007-06-18, 22:07 ]
a tak w ogole, to cos zaniedbujesz swoja galerie - dawno nic nowego nie bylo!
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Cytat
a tak w ogole, to cos zaniedbujesz swoja galerie - dawno nic nowego nie bylo!


Odezwal sie Pan Systematyczny ;-)

dz.
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
Licencjat pisze... a wiec jestem out of competition :-P
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dzerry napisał/a:
Kurde, ja tez po latach dochodze do wniosku, ze pl.rec.foto to raczej baza najwiekszych brandzlownikow fotograficznych, a nie baza wiedzy fotograficznej.



Dzerry, :-B :-B :-B :-B :-B :-B


Najgorsze, ze ja siedzialem w tej pseudowiedzy z prf'a przez dluuuugi czas... a potem zaczalem po swojemu i dopiero zaczalem byc zadowolony z efektow ;-)


Cytat
Licencjat pisze... a wiec jestem out of competition


A ja pracuje.. i co z tego? :-P

[ Dodano: 2007-06-18, 22:08 ]
A tak w temacie wątku:


http://www.rangefinderfor...41&page=1&pp=20

http://www.photosig.com/articles/1461/article

(chociaz osobiscie mysle ze zdrowo przesadzaja... mi sie udalo dociagnac w tych kombinacjach i w realnych, nocnych warunkach do iso3200 - powyzej duza kupa...

a z tego 3200 na przyklad to:


)
 
dan  Dołączył: 11 Sie 2006
alkos napisał/a:
A ja pracuje.. i co z tego? :-P

Powaznie? Byle pewien, ze strajkujesz!!!
http://www.gazetawyborcza.pl/1,75480,4211720.html

:-P :-P :-P
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
jeszcze jedno na 800 bo mi się spodobało bardzo :))


na 12800



to 12 800 rzeczywiście dosyć szemrane,naprawdę od biedy do użycia jedynie :)
ale da się, to pewne
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
dan napisał/a:
Powaznie? Byle pewien, ze strajkujesz!!!


;-)
 

tapirek  Dołączył: 14 Wrz 2006
Cytat
popatrz na wątek *czy analog ma sens?* , jezu, oni są jak zdegenerowane potwory z wyspy doktora moreu


Po takiej reklamie zacząłem czytać ten wątek... Osłabiło mnie to - polecam, można się dowiedzieć mnóstwa ciekawych rzeczy.

Swoją drogą spotkałem się z sytuacją gdy wyznawcy fotografii analogowej podobało się moje zdjęcie... do momentu jak się dowiedział że jest z cyfrówki. I jakoś dusza uleciała... 8-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
tapirek napisał/a:
Swoją drogą spotkałem się z sytuacją gdy wyznawcy fotografii analogowej podobało się moje zdjęcie... do momentu jak się dowiedział że jest z cyfrówki. I jakoś dusza uleciała...


Nie to forum: PENTAX@PL Strona Główna » Jak... » Lightroom

Nie moglem sie powstrzymac ;-)

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
tapirek napisał/a:
Cytat
popatrz na wątek *czy analog ma sens?* , jezu, oni są jak zdegenerowane potwory z wyspy doktora moreu


Po takiej reklamie zacząłem czytać ten wątek... Osłabiło mnie to - polecam, można się dowiedzieć mnóstwa ciekawych rzeczy.


bardzo ciekawych.jak interesuje cię fizyka nuklearna czy kwantowa chyba

aah, jak dobrze być ignorantem czasami!!

:)
pozdr
 

D.M.M.  Dołączył: 20 Cze 2007
Witam serdecznie, obecny post zmobilizował mnie do zarejestrowania się ... choć wiernym czytaczem i pentaxiarzem jestem od wielu lat ;-) . Zgadzam się z Wami w 100% jeśli chodzi o prf - natomiast jeśli chodzi o meritum sam, gdy zaczynałem pierwsze ciemniowe kroczki korzystałem z ID-11, jednak już od ładnych kilku lat stosuje wyłącznie Rodinal - do wszystkiego. Czy to push, czy to pull - nie przejmuje się. Ot po prostu wołam, oglądam i wyciągam wnioski.
Osobiście przerabiałem różne połączenia TriXa, a najbardziej ekstremalne to Tri-X400@3200 z Rodinalem 1+50 i wyszło całkiem dobrze. Oczywiście jak ktoś nie lubi ziarna, to na pewno nie przypadnie mu to do gustu ... ale ja lubie ziarno ;-)
przykład (sorry za jakość, ale pod ręką nie mam nic lepszego - z tej klatki robiłem odbitkę 30x40 i wyszło bardzo fajnie):
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
D.M.M. napisał/a:
Witam serdecznie, obecny post zmobilizował mnie do zarejestrowania się ...
I to jest dopiero wejscie! Nie dosc, ze merytoryczne, to z fasonem i do najabrdziej elitarnego dzialu :-P Dobry wybor, witamy ;-)

dz.
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
ziarno jest super!
a jak jest w otoczeniu wielkich czarnych plam i nie widać o co chodzi na zdjęciu to jest najlepiej :)



[ Dodano: 2007-06-20, 16:11 ]
najnowsza i jakże aktualna perełka z pl.rec.foto

niejaki MM napisał:

"rodinal nadaje się tylko do niskoczułych emulsji. tak do
125 asa. potem wara, chyba że ziarno chcesz jak klatka emulsji. "

ha-ha
 

D.M.M.  Dołączył: 20 Cze 2007
Ech ... szkoda czasu na czytanie takich głupot. Wszystko jest dla ludzi - wystarczy wiedzieć czego się chce. Ile razy słyszałem już, że Rodinal + Ilford to beznadziejne połączenie i zmarnowany film. Po raz kolejny się z tym stanowczo nie zgadzam. Czy się komuś coś podoba, czy nie - to tylko rzecz gustu. Dlatego warto spróbować samemu i wyrobić sobie własne zdanie - a nie powielać internetowe zabobony. A najlepiej pokazać takiemu delikwentowi gotową odbitkę, niech się sam przekona ;-)

Edit: właśnie z ciekawości poszperałem w "szufladzie" i znalazłem odbitkę 18x24 z HP5+@1600 + Rodinal 1+25 ... ziarno naprawdę znikome.
 

MvA  Dołączył: 29 Kwi 2006
a ja glupi sobie ultrafin kupilem :-D

swoja droga dzerry, nie badz zyla. ja tez sobie chce pogadac. chociaz zwykle jestem skazany na sluchanie;-)
wiem, ze to nic nie wnosi. ale ja jestem bardzo wylewny
ale zeby nie byl calkowity oftopek:
guerilla, masz moze takie haczykoobciazarki do kliszy? i jakis agepon czy cos w tym stylu. bo ja mam wode z ktorej mozna domy budowac :roll:
 

Maciej  Dołączył: 18 Cze 2007
MvA napisał/a:
a ja glupi sobie ultrafin kupilem :-D

Czemu głupi? ;>

P.S. witam wszystkich!
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A ja właśnie kopletuję sprzęt i chemię do wołania, pimpirim pamparam (to ma symbolizować radosne podśpiewywanie) Trochę mi się "zeszło" z tą pierwszą kliszą, ale co tam - po to się ma pleśniaka, żeby się nie spieszyć, nie? ;-)

[ Dodano: 2007-06-20, 19:37 ]
Maciej, witaj, fajny avatarek :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach