socha  Dołączył: 09 Paź 2007
K-5 i problemy z pierścieniami pośrednimi
Pierścienie to Elicar automatic extension tube set + 50/1.7 M Zestaw w połączeniu z K10 działa bez zarzutu. Identyczne zestawienie po podpięciu do K5 już nie. K5 nie ma ochoty na przymykanie przysłony. Robi zdjęcia, ale tylko na pełnej dziurze. Położenie zabieraków w obu aparatach wydaje się być identyczne.
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Czy użycie pierścienia przyslony masz ustawione na dozwolony?
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Zdecydowanie tak :) Po odjęciu pierścieni wszytkie manuale pracują z tą puszką normalnie. (body przymyka przysłonę)
 

yusuf  Dołączył: 19 Kwi 2006
Sprawdź, czy blaszka przenosząca ruch przysłony nie jest wygięta, być może się nie zazębia prawidłowo z tą w korpusie. Sprawdź w innych kombinacjach pierścieni, być może na innym "rozmiarze" jest ok.
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Wszystko już sprawdziłem: tasowanie, podginanie nic nie zmienia. W k10 śmiga, k5 nie ma ochoty. Jedno mnie wciąż zastanawia: kiedy wyzwalam aparaty bez obiektywu, to popychacz w K10 pracuje, a w K5 jest w bezruchu.
 

volender  Dołączył: 15 Wrz 2008
socha, popychacz nie będzie się ruszał, jeśli jest ustawiony program inny niż M.
Tylko wtedy domknie Ci przysłonę robiąc zdjęcie z obiektywem bez styków.

Zauważ, że w trybie nie-M, zawsze zrobi Ci zdjęcie na pełnym otworze przysłony,
nie ważne, jaką wartość wybierzesz na pierścieniu przyslon.
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Jest ustawiony tryb manualny (M).
Już zaczynam myśleć nad różnicą w oprogramowaniu styków. Bo co innego mi pozostaje?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To pierścienie ze stykami? Ile mają styków?
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Są to pierścienie bez styków. Na myśli miałem styki w puszkach :). Być może k5 potrzebuje informacji o podpięciu obiektywu, w innym wypadku nie fatyguje się do poruszania popychaczem. Same pierścienie są pokryte w miejscu kontaktu ze stykami puszki farbą.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Próbowałeś zewrzeć styki?
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Na nóż nie ragowały, ale na widalec już tak:) Czyli co drapać?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rozumiem, że podłożyłeś sreberko, założyłeś pierścienie i działa?
 
socha  Dołączył: 09 Paź 2007
Zwarłem styki w puszce. Ok przed chwilę skończyłem walkę z farbą. I przesłona przemówiła :). Dzięki wielkie za podowiedź. Swoją drogą dziwne że k10 nie potrzebowała tego zabiegu .... Jeszcze raz dziękuję za sugestię.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach