Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
[Tomaszttr] Zdjęcia
Witam wszystkich. Zapraszam serdecznie do mojej galerii. W tej chwili jest tam kilka zdjęć. Nie jest to galeria typu - moje najlepsze. Zdjęcia będą sie tam pojawiać i znikać, być może powstanie dział THE BEST - o ila uda mi sie takie zdjęcie zrobić :-)
Dajcie proszę jakies info na temat jak Wam sie podoba od strony funkcjonalnej i oczywiście co sądzicie na temat tych paru zdjeć.
W ciągu kilku dni powinno pojawić się ich tam więcej.
Serdecznie zapraszam
LINK
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Od strony funkcjonalnej moze byc chociaz przy tej ilosci zdjec to ciezko stwierdzic cokolwiek bo do tego galerii nie potrzeba.
Natomiast co do zdjec to niestety nie widze w nich nic ciekawego. Ot porcja fotek ze spaceru po rynku Krakowskim (tez mam takich troche :-P ) + zegarek (troche przesada z tym "macro"). Najbardziej widzi mi sie jeszcze ten gosc z akordeonem. Ta jego zylasta lapa kontrastuje z delikatna klawiatura. Ale znowu swiatlo mi sie nie do konca podoba i kadr moze ciut za ciasny. To tak okiem nieprofesjonalnego amatora. Po twoim podpisie spodziewalem sie czegos wiecej :evilsmile:

Pozdrawiam,
Adam
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Tomaszttr, i niestety matryca do czyszczenia :evilsmile:
Grzesiek
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Adam Sławomir, Dokładnie - porcja fotek ze spaceru po Rynku. A podpis i tak sobie zostawię 8-)
Aspius, te wszystkie kropki i paski na zdjęciu to ptaki. Latały stadem wokoło Rynku. Matrycę mam czyściutką.
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
Tomaszttr, ok... jesli tak sadzisz :mrgreen: W takim razie u mnie na zdjeciach tez ostatnio sporo ptaków sie pojawiało.. może dlatego nie wiele mi dalo czyszczenie matrycy :mrgreen: :lol: :mrgreen:
Grzesiek
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Aspius, tak... ptaki potrafią zapaskudzić matrycę :mrgreen:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Ciężko to nazwać macrofotografią ot zdjęcie z bliska.

Dziwne te ptaki w prawym górnym rogu.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Zdjęcia należy poddać gruntownej selekcji, te są zbyt słabe...
Nie podoba mi się przy przeglądaniu przeskakiwanie miniaturek z prawej na lewą stronę i odwrotnie...
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tomaszttr pokazał zdjęcia do poglądania. O ile słusznie piszecie, że zegarek, to nie jest makro, i że zdjecia możnaby wyselekcjonować (np. usunąć te "ptaki" i koparkę), to ze stwierdzeniem "są zbyt słabe" całkowicie się nie zgadzam. "Nie-słabe" to pewnie mozna znaleźć w galeriach artystów albo niektórych fotografów prasowych. Znakomita wiekszość zdjęc oglądanych przez mnie w sieci ma tylko jedną zaletę - istnieją. To co - autorzy nie mają ich pokazywać? Ponadto (pomijając podpis) większość z nas tu na Forum to kompletni amatorzy (nie wyłaczając piszącego te słowa), kltórym sprawia przyjemność zabawa w fotografię. Ja to przynajmniej tak widzę, i zdjecia Tomasza wcale nie są "za słabe".
 

djack  Dołączył: 22 Kwi 2006
Wcale nie takie słabe te zdjęcia. Nawet tę koparkę możnaby zaakceptować, gdyby nie tonęła w cieniu. Pomysł na kościół Mariacki ciekawy, gdyby zamiast tych "ptaków" były np. jakieś fajne chmury. Zegarek też fajny, ale trochę kompozycyjnie bym zmienił tzn. przesunąłbym tarczę bardziej w prawo.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Właśnie zorzyk, do poglądania. Byłem na Rynku, proszę popatrzcie ludzie, kopara na środku Rynku, o a tam dalej jakiś facet stoi na głowie bo mu sie skończyła kasa na piwo. Kawałek dalej jacyś gostkowie grają na harmoszkach. Jeden sie tak zaangażował, aż mu łapa spuchła. Też potrzebują kasę na piwo? A później o zmierzchu latały jakieś ptoszury, śmigały jak małe F-16. Niestety chmurek nie było. A kto z Was spogląda z takiej odległości na zegarek ? (ok, przegiąłem z tym macro :-D )
To nie będzie ART GALLERY, to będą moje zdjęcia, jestem i będę bardzo wdzięczny za każdą podpowiedź, krytykę, wskazówkę. Być może kiedyś dojdę do poziomu ART.
A tymczasem będę fotografował sztuczne ognie na Wiankach i... pokażę Wam te zdjęcia :evilsmile: . W następny weekend Air Show i też pokażę :evilsmile: .
"Profesjonalny amator" to dla mnie niżej niż amator. Wiecie, taki "przekręt" :-P
Potem można ewentualnie zostać amatorem, a już Amatorski profesjonalista... to sam szczyt.
Dziękuję wszystkim i pozdrawiam.
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
zorzyk napisał/a:
Ponadto (pomijając podpis) większość z nas tu na Forum (...) sprawia przyjemność zabawa w fotografię.


W zupełności podpisuję się równiez pod tym stwierdzeniem.

Jezeli mamy się nawzajem od siebie uczyć (a chyba takie jest założenie forum) to proponuję konstruktywną krytykę, z ktorej można wywnioskować co według was autor mógłby poprawić w swoich zdjęciach.
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Ale zdjecia nie sa zle.. Temat jest moze "nieciekawy" bo popularny. Jedynie szukalbym troche innego swiatla, bez takich cieni.
 

kristofo  Dołączył: 28 Lut 2007
- Strona mi się podoba. Lubie taką chłodną estetykę. Dostrzeżone braki: na pierwszej stronie masz link http://members.chello.pl/index.html do strony, ktora nie istnieje. Podpisy pod zdjęciami ok. Lubię wiedzieć czym i jak zdjęcie zostało zrobione. Tylko trochę tam tłoczno. Moze ramki rozciągnij.... sam nie wiem.
- Zdjecia mi sie podobają. np. to jest fajne http://members.chello.pl/...s/IMGP1171.html Z ptakami nad kościołem nie do konca Ci chyba wyszło. Wygląda to trochę jak ślady po tłustych palcach. Na zdjęciach tancerza i koparki (koparka mi sie podoba) cienie są za ciemne (jak dla mnie) i za niebieskie.
Generalnie całość fajna jest.

Pozdrawiam.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Szczerze mówiąc podobają mi się 2 zdjęcia :
akordeonisty i zegarek (makro)
Reszta nie zachwyca..
Na zdjęciu wieży i nieba ptaki wyglądają jak zabrudzenia matrycy.
Na następnym koparka jest w cieniu przez to słabo widoczna a ma być głównym obiektem na zdjęciu.
Stanie na głowie, również cień przeszkadza...
Akordeoniści to samo, wystarczyło włączyć lampę a byłoby lepiej...
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Najbardziej drażniące opinie to takie, kiedy ktos napisze tylko "te zdjęcia sa słabe". ;-)
Gdyby na kilku zdjęciach nie było tak ciemno (w sensie cienia ;-) ) to wszystkie były by OK.
 

Tomaszttr  Dołączył: 23 Lut 2007
Odnośnie tych cieni. Mam monitor CRT, 19 calowy Philips. W jego menu można mu włączyć tryb sRGB. Podobnie mam ustawiony profil pod OS-em i w aparacie. I przy takim ustawieniu monitora wywołuję, obrabiam i oglądam zdjęcia. Obróbkę staram się wykonywać zawsze po zmierzchu, przy ustawionym odpowiednio sztycznym oświetleniu w pokoju. Cienie, o których wspominacie na moim monitorze owszem, są cieniami ale zawierają wszystkie niezbędne ( w moim odczuciu) szczegóły.
Generalnie słóńce chyliło się ku zachodowi, a Sukiennice rzucały długi cień ma płytę Rynku. W kadrze miałem jednocześnie i głebokie cienie i ostre światła. Ja osobiście nie lubię przepalonych świateł i stąd ten efekt. Ale to daje mi do myślenia, że może warto czasami przepalić światła i wydobyć nieco wiecej z cieni.
Dzięki za inspirację :-B
 

bossini  Dołączył: 23 Sty 2007
Tomaszttr,
To bardzo mi sie podoba:

http://members.chello.pl/...s/IMGP0437.html
 

Adam Sławomir  Dołączył: 07 Maj 2007
Tomaszttr, przepalanie swiatel tez nie jest dobre. Lepiej moim zdaniem poszukac innego kadru, takiego, ktory bedzie mial mniejsze kontrasty. Nie zawsze da sie ustawic ekspozycje tak, zeby zmiescic cala dynamike sceny na matrycy i trzeba sie z tym nauczyc zyc i radzic sobie na inne sposoby.

Pozdrawiam,
Adam
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Spróbuj HDR ale z ruszającymi się postaciami będzie problem.
Generalnie HDR najlepiej wychodzi przy bezwietrznej pogodzie i dla statycznych obrazów.

Jedyne co do tego potrzebujesz to:

1.statyw
2.wężyk spustowy
3.program EasyHDR Basic.

Sam jak znajdę czas też będę bawił się w HDR.

W tych cieniach chodziło mi o to że człowiek większą uwagę zwraca zawsze na to co dobrze oświetlone na zdjęciu.
W Twoich zdjęciach główne obiekty są w cieniu i przez to nie robią one tak dobrego wrażenia jakie mogłyby zrobić gdyby były dobrze oświetlone.

Chętnie wymienię się doświadczeniami z dziedziny fotografii na mejla itp. :-)

Pozdrawiam Marek.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach