zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Pytanie do Wa-wy i okolic i ewentualnie prośba.
Witam!
Jedna osoba uparła sie, abym zrobił zdjęcia na ślubie jej syna. Nie zważa nawet na moje odpowiedzi, że jestem amator i nie robiłem ślubów, no może poza jednym kumpla 19 maja. Z drugiej strony będąc w kłopotach finansowych spadło mi to jak z nieba i szkoda byłoby mi zaprzepaścić taką szansę.:)
O co chodzi. Chodzi mianowicie o to, czy ktoś z Wa-wy był by wstanie wypożyczyć mi na jeden dzień (14 lipca) 50-tkę z AF -niby mam ale manualną , a na ślubie wolałbym sie nie bawić w ręczne ustawienia. Co do pleneru , to dam sobie radę kitem, ale kościół ciemny. Byłbym niezmiernie wdzięczny za pomoc i oczywiście w grę wchodzi jakaś umowa dla wypożyczającego , gdyby miał jakieś wątpliwości, co do moich dobrych zamiarów. :)
Ewentualnie może ktoś doradzi, czy musi to być 50mm, czy może inna ogniskowa.
I czy w przyszłości dobra była by do K10 taka 50-tka jak ta:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=206924913
Wydaje się że nie będzie droższa niż 800zł. Czy ryzykował ktoś zdjęcia bez flesza jasną stałką, bo widziałem zdjęcia kumpla z Cyberfoto i bardzo mi się podobały bez błyskania
Dzięki za ewentualne odpowiedzi
 

Mertz  Dołączył: 24 Kwi 2006
Jakby co, złap mnie na priv'a - mertz@wp.pl - mogę Cię poratować swoją"50". O doświadczenia ślubne nie pytaj mnie raczej, za wiele ich nie mam :(poza własnym).
Mogę pokazać kilka fotek, jakie znajomkowie zrobili na moim weselu typowymi kitami 18-55 z dłuższymi czasami. Bardzo fajnie wyszedł efekt ruchu.
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
jeżeli kościół faktycznie jest ciemny, to IMHO bez flash-a nie da rady
jak będziesz miał dobrą lampę dasz radę robić kitem w kościele

może sprawdź najpierw kościół tą 50-tką, którą masz, będziesz przynajmniej wiedział jak tam jest
a i najważniejsze sprawdź czy w tych warunkach af będzie chciał działać
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
Dzieki Mertz odpisałem Ci na priv.
A może jest ktoś jeszcze chętny w okolicach czwartku, piątku na spotkanie przy kufelku, gdzieś w Centrum w godzinach popołudniowych. Ja pracuje na Pięknej przy Pl. Konstytucji. Czekam na odzew:)
jack- oczywiście sprawdzę moja manualna 50, kłopot w ty, że noszę okulary i dłuższe ostrzenie manualne powoduje u mnie łzawienie ślepi :) dla tego potrzebuje AF(zresztą też trzeba sprawdzić jak z moja Kadyszką będzie ostrzyła. Jeśli chodzi o lampę , to będę miał Sigme EF-500 DG Super. Jednak co do obiektywu kitowego , to raczej ciężko z bokehem w tym obiektywie a to jest dla mnie ważne przy takich zdjęciach.
 
marucha  Dołączył: 22 Kwi 2006
Zenza - czy kościół jest na tyle duży, że w "50" zmieści się para młodych i coś więcej? Czy przypadkiem nie będzie za wąsko? Tak tylko pytam, bo może coś szerszego (np. fa35/2) by się przydało...

Pozdrówka
Marucha
 

jack  Dołączył: 25 Mar 2007
zenza napisał/a:
potrzebuje AF

Wybacz może źle to napisałem - chodziło mi o sprawdzenie (przy pomocy potwierdzenia ostrości) czy szukanie 50 z AF-em ma sens. Zmuś lampę do wyświetlenia "wzorka" wydaje mi się, że Ktoś na forum troszkę narzekał na Sigmę.

A teraz z innej beczki, nie znam się na tym, wolałbym żeby inni się wypowiedzieli np. dzerry, albo mily, ale wydaje mi się że flash i zabawa GO to dwie sprzeczności. Żeby mieć małą GO musisz otworzyć przysłonę, ale wtedy to poza "młodymi" chyba nie będzie wiele widać - co za różnica czy masz ładny bokeh jeżeli w cieniach i tak nie będzie widoczny. W miarę równe naświetlenie dostaniesz przy przysłonie od 5,6 do 8 i więcej, ale tu już zabawa GO nie ma sensu.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
zenza,
50mm jest ok - tylko przy ciasnym kosciele masz wlasciwie pare mlodych i to w pionie
jako zapas 35 mm 2.0
najlepiej miec 16-45 f4 :roll:
 

zenza  Dołączył: 22 Kwi 2006
marucha, To jest dobre pytanie muszę się tam udać i sprawdzić ten kościół.
16-45 napewno by sie przydała. Tam gdzie maja być tylko młodzi chcę 50mm a parę kadrów kościoła i ludzi zrobię po zmianie szkła, chyba się wyrobię.
 

Tok'Ra  Dołączył: 11 Lip 2006
Re: Pytanie do Wa-wy i okolic i ewentualnie prośba.
zenza napisał/a:

Ewentualnie może ktoś doradzi, czy musi to być 50mm, czy może inna ogniskowa.
I czy w przyszłości dobra była by do K10 taka 50-tka jak ta:
http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=206924913
Wydaje się że nie będzie droższa niż 800zł.


Nie byla :mrgreen:
Hmm... bardzo fajne szklo, ale co sie porobilo na allegro - prawie 700 zl za mocno podniszony egzemplarz co to "z niejednego pieca jadl" (chyba widze wgniotki na rantach).

Czy ma ktos moze takie szklo i np. Sigme 17-70 by porownac, czy warto az takie pieniadze wykladac (zastanawia mnie relacja ceny - stare SMC za 700 zl czy nowa Sigma za 1200 zl - czy faktycznie bylo sie o co bic?).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach