Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Tequila, ;-) :-B :-B
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
cube007 napisał/a:
Niby tak, ale matryce maja duuuuzo lepsze niz Samsung.


To pokaż jak to duuużo na zdjęciach wygląda.
No i zobaczymy co powiesz za 3 miesiące...
 

nazirus2411  Dołączył: 19 Lip 2009
fotopolis chyba dobra kase za reklame zwinelo od nikona , wg nich N1 robi lepsze zdjecia niz nikon d3100 :-P

Cytat
W tym miejscu warto jeszcze raz wspomnieć, że zdjęcia zostały wykonane obiektywem 1 Nikkor VR 10-30 mm f/3.5-5.6, który do demonów ostrości z pewnością nie należy. Stąd wrażenie, że obraz znadjduje się za mgłą. Niestety, żeby w pełni docenić matrycę będziemy musieli poczekać na pojawienie się w systemie jasnej stałki, która pokazałaby w pełni możliwości jakie drzemią w 10-megapikselowym sensorze. A możliwości rzeczywiście są. Jak na tak mały sensor, reprodukcja szczegółów stoi na wysokim poziomie. Spadek jakości pojawia się na czułości ISO 800, ale jeszcze bez większych problemów możemy użyć ISO 1600. Teoretycznie można by nawet pokusić się o użycie ISO 3200, ale tu na przeszkodzie stoi obiektyw. Ostatnia czułość ISO 6400 jest dodana na wyrost. Nowy Nikon poradził sobie lepiej z reprodukcją szczegółów niż np. amatorska lustrzanka Nikon D3100 za co z pewnością należą się brawa
 

seawolf688  Dołączył: 27 Maj 2011
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Chyba managerowie tego projektu brali te same świństwa co ci od Pentaxa Q
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Ale w przeciwieństwie do Pentaksa, u nich za kolor różowy się dopłaca 300 zł. :mrgreen:
 

izbkp  Dołączył: 15 Gru 2008
LDevil napisał/a:
Chyba managerowie tego projektu brali te same świństwa co ci od Pentaxa Q


Oj tam :) mamy górkę walutową a fabryki tych urządzeń znajdują się w innych obszarach walutowych ;P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
LDevil napisał/a:
Chyba managerowie tego projektu brali te same świństwa co ci od Pentaxa Q

Zgadzam się. Prochy te same. Myślę, że następnym krokiem koncernu N będzie rozpoczęcie procedury przestrzeliwywania sobie kolan...
:lol:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
dzisiaj miałem w ręku oba cuda spod znaku 1 (czyli V1 i J1, z 10mm/2.8 i z zoomem 10-30mm) - powiem, że autofokus w tym sprzęcie to potęga - przeostrzenie z "makro" na nieskończoność i vice versa trwa mniej niż sekundę, wizjer w V1 to najlepszy EVF jaki widziałem w życiu (kontrast i kolory), zdjęcia seryjne idą jak błyskawica - dziesiątki na sekundę, jakości fotek jeszcze nie testowałem...

ale kasy jakiej żąda N za taką zabawkę dla dziuni ;-) bym nie dał...
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
http://www.fotopolis.pl/i...043&nikon-1-ft1

O i wyszła nawet przejściówka z przekazywaniem AF.
Cena = 300$
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Benek napisał/a:
O i wyszła nawet przejściówka z przekazywaniem AF.

czyli TC 2.7 z bardzo małą stratą światła :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach