Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Bezlusterkowce a powiekszenie (zoom) cyfrowy.
Dział bezlusterkowce więc może dobre miejsce na moje pytanie (jeśli nie proszę przenieść w odpowiedniejsze ).
Cz ktoś posiada wiedzę w jakich "evilach" (marka , model i krotność powiększenia )można podczas filmowania i robienia zdjęć korzystać z powiększenia (zoomu) cyfrowego z podpiętym szkłem manualnym np z mocowanie m42 ? Osobiście naciąłem się na Sony NEX-3 który to niby ma 10x ale działa tylko z dedykowanym obiektywem i musiałem sprzedać bo do mojego celu się nie nadał. A może takiego aparatu nie ma?
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Nie rozumiem zoom cyfrowy ale zdjecia, które możesz "cropnąć" w postprocesie czy powiększenie obrazu na ekraniku aparatu?

Jeśłi to drugie to przeciez w Sony mogłeś uzywac peakingu i widzieć cały kadr to chyba lepsze niż fragment?
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Zestaw przede wszystkim ma mi dać możliwość "skręcenia" materiału video do późniejszej analizy (trening i zawody strzeleckie (długodystansowe)) i sporadycznego podpatrywania układających się przestrzelin na tarczy podczas tychże zawodów , treningów . Chyba że jest jakiś tani a najlepiej darmowy program który mi nagrany materiał "kropnie" ale wielkich nadziei sobie na taki nie robię.
Jeśli się nie da to może rozwiązaniem byłby jakiś kompakt ze sporym zoomem albo połączenie kompaktu z lunetą do obserwacji ?

 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
A więc chodzi Ci o materiał filmowy?
Nie wiem czy to ma sens przecież fllm to 25-60 kl/sekundę jak to korpowac?
Panasonic GH1/2 + zoom 14-140 albo kamera.
Za drogo?
To hybryda np Panasonic FZ-150 fullHD i zoom 24x optyczny za 1700 PLN
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Kfan napisał/a:
A więc chodzi Ci o materiał filmowy?
Nie wiem czy to ma sens przecież fllm to 25-60 kl/sekundę jak to korpowac?
Panasonic GH1/2 + zoom 14-140 albo kamera.
Za drogo?
To hybryda np Panasonic FZ-150 fullHD i zoom 24x optyczny za 1700 PLN

Tak właśnie o to mi głównie chodzi.
Niestety Panas ma chyba cyfrowy zoom 4x co przy tym obiektywie dało by mi max ekwiwalent 1120mm . Wiem to już sporo ale czy wystarczy na zaobserwowanie przestrzelin na 300m? Poza tym raczej robi się już drogo.
To samo tyczy się hybrydy typu FZ-150 którą podałeś za przykład. Cenowo do zaakceptowania ale czy bedę przez to widział dziurki w tarczy na tej odległości ? Może jakiś Canon typu SX30is by podołał razem z cyfrowym zoomem?
A może po prostu kupić lunetę np Samyang 20-60x80 +mały kompakt (coś w stylu zestawu do digiscopingu) ? Co by było najlepsze i najekonomiczniejsze ( w tej kolejności) . Dodam tylko że od czasu do czasu odległość 300m to jedynie będzie najmniejsza ze strzelanych (czasami 600 , 800 m) ale zdaję sobie sprawę że 300m można coś będzie zaobserwować na tarczy a na większe dystanse raczej nic z tego ze względu na drgające powietrze , przejrzystość , rozdzielczość obrazu przy sporych powiększeniach itd.
 
klimecki_  Dołączył: 12 Cze 2007
Pykacz napisał/a:
A może po prostu kupić lunetę np Samyang 20-60x80 +mały kompakt (coś w stylu zestawu do digiscopingu) ? Co by było najlepsze i najekonomiczniejsze ( w tej kolejności) . Dodam tylko że od czasu do czasu odległość 300m to jedynie będzie najmniejsza ze strzelanych (czasami 600 , 800 m)

-a moze po prostu uklad kamera cyfrowa + telekonwerter. uzywalem zestawu: kamerka miniDV sony z zoomem ekwiwalentem 400mm + telefonwerter 2x (z lepszych tj seria hg, bez bonusow w postacji aberracji itp). napewno ten uklad byl bardziej korzystny uzytkowo niz kombinacja: luneta ed + okular staloogniskowy 20/30x + adapter do malpy + malpa cyfrowa (bez winiety od 1.3x do max zakresu obiektywu). oba zestawy na statywie oczywiscie. wynikowa jakosc lepsza z wersji z kamera.
pozdrawiam
kp
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Pykacz napisał/a:
To samo tyczy się hybrydy typu FZ-150 którą podałeś za przykład. Cenowo do zaakceptowania ale czy bedę przez to widział dziurki w tarczy na tej odległości ? Może jakiś Canon typu SX30is by podołał razem z cyfrowym zoomem?

Ta hybryda rejestruje ostry szczegółowy obraz zdjęciowy ale nie wiem jak to wyjdzie na takie odległości w Twoim przypadku.
Możesz teoretycznie dopiąć Raynoxa 2020 Pro 2,2x zrobi się ponad 1200 mm albo ewentualnie Canona SX40 z większym zakresem ognsikowych i też z raynoxem kombinować..
Niemniej nie wiem czy to dobre rozwiazanie uczciwie mówiąc.
W kwestii kamer moja wiedza zatrzymała sie na technologii w roku 1992 więc niestety nic nie podpowiem ale logika mówi mi że raczej z nimi powinieneś próbować raczej niż z aparatami fotograficznymi było nie było.
Powodzenia
 

ZETES  Dołączył: 11 Lis 2011
Jeśli priorytetem jest przybliżenie i tryb wideo zamiast jakości pojedynczego kadru, to może zainteresuj się kamerami Panasonika SDR-S50/S70. Są tańsze od aparatów, a "zoom optyczny" kończy się gdzieś w okolicy 2625mm (ekwiwalent 35 mm.). Na youtube spokojnie znajdziesz przykładowe filmiki, obrazujące działanie "zooma".
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Dzięki za podsunięcie kilku pomysłów. Chyba jedynym rozwiązaniem by był Canon z ogniskową o ekwiwalencie 840mm +jakiś telekonwerter x2 i zoom cyfrowy 4x .
Kamerka cyfrowa pokroju Panasonic raczej nie da odpowiedniej jakości obrazu (wystarczającego by zaobserwować przestrzeliny na tarczy) a to pewnie ze względu na bardzo mały sensor 1/8 cala i 0.8Mpix .
Generalnie ja nie potrzebuję zoomu tylko docelowego ekwiwalentu ogniskowej na poziomie 8000mm wtedy nie traciłbym tyle na jakości obrazu co w przypadku szkła z zoomem.
Ideałem by był np NEX-3 z podpiętym np Rubinarem 1000mm co po kropie daje 1500mm do tego zoom cyfrowy x10 i jest aż z górką (wystarczyło by 5x) . Lub nawet taki Panasonic mikro 4/3 ze swoim cropem x2 co z Rubinarem dało by na starcie 2000mm +cyfrowe powiększenie 4x i już jest 8000mm . Eeeech dla czego nie ma możliwości korzystania z zoomu cyfrowego w tych aparatach z obiektywami manualnymi ? Może ktoś juz takie ograniczenie sprzętowe zdjął programowo?
 

sasic  Dołączył: 30 Lip 2009
Pykacz, o jakim Ty zomie cyfrowym piszesz?? Chcesz oglądać na ekranie aparatu te przestrzeliny?? Czy na ekranie monitora?
 
Pykacz  Dołączył: 24 Paź 2008
Tak jak napisałem wyżej . Czyli do analizy zgranego materiału na ekranie monitora komputerowego . Jak i zestaw miałby służyć do sporadycznej obserwacji w czasie rzeczywistym .
Jeszcze jedno pytanie dla wiedzących .Bezlusterkowce mają możliwość filmowania z zoomem cyfrowym (hybrydy mają )? Zresztą to już nie ma znaczenia bo evile nie oferują tej opcji z obiektywami innymi niż dedykowane (czytaj tanimi) .Chyba nie zostaje mi nic innego jak spróbować popatrzeć przez lunetę obserwacyjna typu Barska 25-125x88 albo jeśli to wystarczy wspomniany wcześniej Samyang 20-60x80 (ma gwint przy okularze chyba właśnie do nakręcenia jakiejś tulejki redukcyjnej do digiscopingu). Nie przeszkadza mi ewentualna winieta ( wystarczy że będę widział tarczę z przestrzelinami).
Chodzi o takie zastosowanie . http://www.youtube.com/wa...feature=related z tym ze tutaj jest pokazane zastosowanie na 50 i 100m. Nie muszę mieć całego pola widzenia obraz może być z winietą.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach