Hermes  Dołączył: 04 Lut 2008
grabber napisał/a:
Metaxe

To mój ulubiony trunek, jeszcze nie próbowałem wersji siedmio gwiazdkowej .
 

Robert K.  Dołączył: 24 Lip 2008
Nie ukrywam, że sam nie próbowałem 7* ale słyszałem wiele opinii, że 5* ma najlepszy stosunek jakości do ceny ;-)
 

fanmario  Dołączył: 23 Paź 2007
Nazwany: wbiłem w polecaną przez Ciebie stronę, popularną kilka lat temu w naszych hipermarketach "Vat 69".
Jeden z najpopularniejszych gatunków whisky podczas dwóch największych wojen światowych i nic.
Nie ma! Cisza w wyszukiwarce.
Zastanawiam się czy zaginął czy dojrzewa.
Tania to whisky i berbelucha.
Za Vat 69 specjalnie nie tęsknię ale gdzieś przepadł.

Największą wpadkę miałem kiedy szukając wśród tanich smaków trafiłem na na firmowaną przez jeden z supermarketów. Dopiszę że nazwa (Hmarketu) zaczyna się na T.
Jeszcze nigdy taka masa alkoholu nie przestała tyle czasu...

Polecam po tygodniu ciężkiej i efektywnej pracy Glenfiddich 12-letnia i ograniczenie wspólników do minimum , najlepiej z żoną bo wypije drinka i pochwali, gorzej gdy sobie przypomni po kilku dniach i...
...i poprosi: zrobisz mi drinka?

Można przelać coś z innej butelki i improwizować, ale ja tak jak mój przyjaciel, który polecił mi tę metodę nie robię i będąc gościem w jego domu stałem się nieufny :-B
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dziś był kolejny etap sporządzania nalewki porzeczkowej. Po zlaniu pierwszego ekstraktu, zasypałem owoce cukrem.
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
szpajchel,
a coś więcej w tym temacie...bo takiej nalewki jeszcze nie znam.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Taka wariacja na tema smorodinówki. Czarne porzeczki umyte, ale nie oczyszczone z szypułek trafiły do dużego słoja i zostały zalane spirytusem. To było w lipcu, długo mi zeszło (mam nadzieję, że to nie zaszkodziło nalewce), zanim zabrałem się za dalszą część - ekstrakt zlany do butelek, a owoce zasypane cukrem, gdy cały cukier się rozpuści, zleję to i połączę z pierwszym ekstraktem. Potem znowu zasypię cukrem, a powstały płyn zmieszam z resztą. Owoce będę wyżerał sam przez kilka miesięcy, a nalewką podzielę się z wybrańcami.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
taka nalewka będzie miała z 60%? dobre na zimowe wieczory :)
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
A ja poświątecznie sączę sobie wieczorami Jim Beam, oczywiście powiecie, że to sikacz, jak dla mnie o niebo lepszy niż czerwony JW, ale jednak gorszy niż JD :-)
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
szpajchel napisał/a:
a nalewką podzielę się z wybrańcami.
...
aż mnie kusi przyjechać do Krakowa. :mrgreen:

Ps. Z mojego doświadczenia wynika, że nalewkom czas robi tylko dobrze, im dłużej stoją tym lepsze!
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
szpajchel, ja nie muszę nigdzie dojeżdżać. :mrgreen: Daj tylko hasło, jak trzeba będzie sprawdzić jakość tego wyrobu.
 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Dada napisał/a:
Daj tylko hasło

...i zlot Pentaksiarzy gotowy.

( tylko jeden słój dla tak wielu...) :mrgreen:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zrobi się eliminacje.
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Dada, będę pamiętał o Twojej ofercie pomocy :lol:
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Zawsze do usług. :-D
 

szpajchel  Dołączył: 20 Kwi 2006
Owoce po nalewkach są bardzo smaczne :-P . No i można je wykorzystać do przyrządzania dobrych rzeczy - aronię wrzuciłem kiedyś do bigosu, a kawałki pigwy dodawałem do herbaty z cytryną.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
A mój kolega kiedyś wrzucił owoce po robieniu z nich wina do koryta z jedzeniem dla świń to różowiutkie 2 dni łaziły zygzakiem
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Japończycy poją jakieś tam woły piwem, żeby potem były pyszne. Może trzeba było takiej świni skosztować...
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
Prezent kupuję: za 120zł z wysyłką 12 letni Chivas 0,7 l to chyba dobra cena?
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Jasiek Matacz napisał/a:
Czy ktoś kiedyś coś takiego próbował? Dobre to jest :-) ?


Ty się nie pytaj, tylko skosztuj :) Jestem przekonany, że będzie smakowało :)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Ja bym z chęcią łyczka ściągnął :)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach