wrymarki  Dołączył: 01 Sty 2012
[K20] Problem z blokada AF przy AF.S
Witam,

Mam problem z blokada AF przy ustawieniu AF.S, a dokładnie blokada nie działa.

Ustawiam fokus na obiekcie wciskając spust migawki do polowy, w wizjerze sygnalizuje ze chwycił fokus, zmieniam kadr trzymając spust migawki wciśnięty do połowy i AF zaczyna ostrzyc na inny obiekt.

Zachowuje się dokładnie jak przy AF.C.

Resetowałem ustawienia, testowałem z rożnymi obiektywami (wszystkie Pentaxa ze sykami).

Co najlepsze czasami ta blokada działa (najczęściej jednak nie). Nie znalazłem jednak warunków przy których ona działa.

Czy koś może ma pomysł co może być nie tak?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Moze obluzował sie przełacznik i został w pozycji AF.C spróbuj przełaczyc dociskajac go , a po przełaczeniu na MF odłacza autofocus ? Było na forum o kilku przypadkach uszkodzenia tego przełacznika ( jak dobrze pamietam to chyba najczesciej w k200 )
 
wrymarki  Dołączył: 01 Sty 2012
Sprawdzę, ale przy przełączeniu na MF zawsze wyłącza AF.

Czy ew, ten przełącznik można zdemontować w warunkach domowych czyt. łatwo tak aby zweryfikować czy to jet problem.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Pojecia nie mam jak to jest zlozone czy na kleju czy tylko wcisniete , dochodzi pewnie jeszcze uszczelka , zerknij moze tu powinno byc tak samo jak w k10 .
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
Coś mi się wydaje, że sporadycznie miałem z tym do czynienia w K20D, ale czasami winna była nie do końca przesunięta wajcha (lub lekko przesunięta przypadkowo).
 
wrymarki  Dołączył: 01 Sty 2012
Wydaje mi się ze to może być prawdopodobna przyczyna. Zmieniam na MF, klikam przycisk 'info' i widze w ustawieniach MF, zmieniam na AF.C, info i widze AF.C, zmieniam na AF.S > info > widze AF.C.

Czy ktoś się orientuje jaki to może być koszt wymiana tego przełącznika?
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Najpierw zapytać w Apollo . Samsung za taka usługę zyczyl sobie 250 zł http://pentax.org.pl/view...=35605&mobile=1 tyle ze brakowało przełacznika , u Ciebie jest , więc moze inny serwis foto zrobi to taniej http://pentax.org.pl/viewtopic.php?t=411.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach