wallace  Dołączył: 08 Maj 2010
Mi dziś praca wypadła, zresztą środy to cotygodniowa bieganina za piłką :-)
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
Soosa napisał/a:
Magia i miecz vel Talisman... Spędziłem nad nią sam nie wiem ile godzin. liczba uczestników - nawet 1 wystarczy na upartego, ale najfaniej gra się przy conajmniej 4. Do dzisiaj pamiętam, iż największa frajdę mieliśmy z zamieniania innychw ropuchy :D Gra długo była nieobecna w Polsce, teraz wyszła jej nowa wersja, z uporządkowanymi zasadami. Polecam od razu z dodatkami Miasto i Podziemia. Można zastanowić się nad Panią Jeziora. Smoki na pewno kiedyś wprowadzały zbyt duże zamieszanie w grze (niezbalansowane karty graczy). Całkowicie odradzam Odchłań. Magiczny Miecz to polska kopia tej gry, kiedy dawne wydawnictwo Sferis utraciło prawa do wydawania Magii i Miecza (oryginalny tytuł to Talisman).

Dokładnie wydawnictwo MiM nazywało się Sfera;-) Dlaczego odradzasz W kosmicznej otchłani i Smoki? Im więcej dodatków tym ciekawsza gra. Ja osobiście szukam chętnych do gry w Gdańsku przy piwku 8-) Posiadam I wydanie Magii i Miecza, Podziemia, Miasto i Jaskinię.
 
Soosa  Dołączył: 10 Kwi 2009
Cytat
Dlaczego odradzasz W kosmicznej otchłani i Smoki? Im więcej dodatków tym ciekawsza gra

Już pisałem - Otchłań za bardzo nie rozumiałem, nie odpowiadały mi do końca zasady tej plnaszy, poza tym wprowadzała do gry postacie nie do końca pasujące do samej koncepcji gry. Smoki zaś wprowadzały postacie o niewspółmiernych umiejętnościach do pozostałych "poszukiwaczy" z poprzednich części gry
 
Matti  Dołączył: 07 Kwi 2008
Soosa napisał/a:
Cytat
Dlaczego odradzasz W kosmicznej otchłani i Smoki? Im więcej dodatków tym ciekawsza gra

Już pisałem - Otchłań za bardzo nie rozumiałem, nie odpowiadały mi do końca zasady tej plnaszy, poza tym wprowadzała do gry postacie nie do końca pasujące do samej koncepcji gry. Smoki zaś wprowadzały postacie o niewspółmiernych umiejętnościach do pozostałych "poszukiwaczy" z poprzednich części gry

Soosa: zawsze można wprowadzić modyfikacje, do potrzeb graczy, a po kilku piwach na przykład reguły mogą zmienić się diametralnie :mrgreen: Grunt to dobra zabawa.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
[carcassonne]
Gra ktoś dzisiaj? :->
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
o k tórej?
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
19-20?
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ok :)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Gra ktoś w Kolejkę z dodatkiem Ogonek?

Jakie macie propozycje na wpisy do "Kart do popisu"?

Znalazłem dwie dobre, po malej modyfikacji:

1. PROPAGANDA - Ekipa Kroniki filmuje pełne półki sklepowe. Przełóż po jednym towarze z sąsiednich sklepów.

2. IMIENINY SZWAGRA - Propozycja nie do odrzucenia. Każdy z graczy traci jedną kartę WÓDKI i usuwa jeden pionek z planszy do następnego dnia.
 
teo73  Dołączył: 06 Sty 2008
ja grałem,
uwążam że alkohole zbyt ułatwiają grę, powinien być sklep monopolowy i n9ormalna koolejka do niego
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Tak właśnie graliśmy wczoraj, ale nie zauważyłem żeby alkohole jakoś specjalnie cokolwiek ułatwiały - głównie przez kartę #2 powyżej :-)

A tak w ogóle cała gra tak moze 5,5/10. Za mało strategii / interakcji.
 
teo73  Dołączył: 06 Sty 2008
gra się w nią idealnie w jak największej ilość graczy ( 5-6), w mniejszą ilość, traci swój urok
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Wlasnie graliśmy w 6cioro i wszystko działo sie tak wolno, ze rozrywka rozchodzila sie w szwach. W czworo bylo znacznie lepiej.

Ale ja w ogole dziwny planszowkarz jestem, np. nie znosze Pociagu do Europy ;-)
 

kejos_pm  Dołączyła: 09 Sie 2011
Jak ktos lubi małolosowe strategie to mogę polecić El Grande
http://en.wikipedia.org/wiki/El_Grande

wogole nie wszyscy wiedzą że we Wro funkcjonuje wypożyczalnia - za 10% ceny mamy grę na próbę na 3 dni :D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Przyjrze sie, dzieki :-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
alkos napisał/a:
Ale ja w ogole dziwny planszowkarz jestem, np. nie znosze Pociagu do Europy ;-)
Wciąż nie jestem w stanie tego pojąć. ;-)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
SeizeThePicture napisał/a:
Wciąż nie jestem w stanie tego pojąć.


Co wiecej, chetnie odsprzedam. Na 100% nie bede wracal...


... za to Carcassonne wlasnie przyszlo, z Rzeka i Inns+Cathedrals :-)
 

sołtys  Dołączył: 19 Kwi 2006
alkos napisał/a:
Carcassonne

Może byś zagrał z nami w wersję on-line jak się znowu kiedyś umówimy na ustawkę z mygosią i maciohem, hmm? ;)
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
Pewa! Gralem na Brettspielu ale nie wiem jak sie do was podlaczyc....
 

mygosia  Dołączyła: 19 Kwi 2006
Ja robię tak:
- umawiamy się na jakąs godzinę - włażę tam, wpisuję /channel p@pl
- sprawdzam kto jest /chwho
- potem przychodzi Macioh ;) tworzy nową grę - wtedy wpisuję /ghook macioh i już jestem [klikan Join]

Inaczej nie umiem :D

Kluczowym czynnikiem jest MAcioh :-D

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach