daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
python28 napisał/a:
Zupełnie nie rozumie jak to się dzieje że niektórzy nie muszą płacić tego podatku, może to zależy od formy wysyłki.

Ja też. Kupiłem kilka rzeczy poza granicami UE, między innymi w USA i przesyłki doszły do mnie bez doliczania VAT, czy cła. Przyjnajmniej jak na razie. Zobaczymy przy nastepnej czy coś się zmieni.
Może nie podliczą mnie razem hurtowo za całość ;-)

 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Czyli lepiej nie trafić na urzędnika-służbistę. Dzięki za odp. na dniach chyba zamówię K3 focusingscreen'a.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
me_how napisał/a:
Czyli lepiej nie trafić na urzędnika-służbistę
Dokładnie - wszystko zależy na kogo trafi paczka na cle :evil:
 
krzy90  Dołączył: 01 Sie 2010
polecam kupowanie w okresie świątecznym oraz wysyłke jako sample. Najlepiej jeszcze podać adres email z domeną edu.pl.
Mi raz oclili lampke 500ftz. Ale i tak się opłacało ;-)
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
krzy90, Celnicy są wyczuleni na sample i gifty - szczegółnie jak idzie to z Chin do osoby prywatnej
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
me_how napisał/a:
Czyli lepiej nie trafić na urzędnika-służbistę. Dzięki za odp. na dniach chyba zamówię K3 focusingscreen'a.

Aha, słyszałem że dobrze jest, gdy paczka ma opis, że to prezent.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
daśko napisał/a:
Aha, słyszałem że dobrze jest, gdy paczka ma opis, że to prezent.
Kiedyś tak było. Teraz takie paczki mają dużo większą szanse na sprawdzenie, co tam jest i za ile.
Zresztą ostatnio UC jakoś mocno się uparli na rzeczy z chin :( . więc trzeba liczyć tak jak z usa na podatek, a jak go ni naliczą to się cieszyć.

Ostatnie paczuszki z chin bez podatku miały napisana wartość 10USD+gift, jednak zawartość była co najwyżej 30$ więc nie wzbudzały podejrzeń (jedna miała ślady otwierania).
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
daśko napisał/a:
dobrze jest, gdy paczka ma opis, że to prezent
Prezent to właśnie "gift" ;-)
Celnicy są przeczuleni na tym punkcie, na prezenty z Chin szczególnie.

Jak odzyskam pocztę ze sformatowanego przypadkowo dysku :evil: to wrzucę wam co napisał FS na temat giftów - generalnie nie poleca.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
JackDeJack napisał/a:
Prezent to właśnie "gift"

A dziękuję, dziękuję za wyjasnienie. ;-)
Pisząc swój post nie zwróciłem uwagi na to co napisałeś trochę wcześniej. :oops:
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
kolezanka regularnie robi zakupy internetowe kupujac sobie perfumy w hong kong-u. trzyma sie przy tym zasady, ze nigdy nie kupuje spoza strefy euro wiecej niz jedna paczke w miesiacu. generalnie czym wiekszy odstep czasowy miedzy paczkami tym lepiej. jak na razie dobrze na tym wychodzi ale w ue brakuje juz kasy na dalsza budowe komunizmu i nic nie ma pewnego. jest tez chyba jeszcze jakis limit kwotowy w ue ponizej, ktorego przesylka nie jest clona wiec moze to limit miesieczny?
 

python28  Dołączył: 09 Lis 2009
Do mnie szła pierwsza i ostatnia przesyłka z chin i podatek miałem więc to są tylko teorie spiskowe. Moim zdaniem jak się trafi tak jest w zależności co się im umyśli, a może to jeszcze kwestia regionu i ilości takich przesyłek?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
python28, Jak zamawiasz za 1000EUR to podatek masz gwarantowany :evil:
My tu myślimy jak uszczknąć na matówce za 100USD ;-)
 
WojtekKawecki  Dołączył: 01 Cze 2010
Ostrzyłem w weekend na d300 i założonym do niego chińczyku i powiem wam szczerze że nie widzę żadnej różnicy między tą matówka i to którą mam w ProgramA a ta w zupełności mnie zadowala. Fakt szkła były jasne, i używane na max f3.2.
 

berpa  Dołączył: 01 Lis 2010
WojtekKawecki napisał/a:
Ostrzyłem w weekend na d300 i założonym do niego chińczyku i powiem wam szczerze że nie widzę żadnej różnicy między tą matówka i to którą mam w ProgramA a ta w zupełności mnie zadowala. Fakt szkła były jasne, i używane na max f3.2.



no i masz racje. na początku też byłem zachwycony swoim chinolem. a teraz spróbuj sobie coś wyostrzyć na f5,6 lub powyżej to zobaczysz na chinolu wielką czarną dziurę. więc tak jak wcześniej napisałem: jeśli używasz tylko jasnych stalek na pełnej dziurze to chinol jest w porządku. na ciemnym zoomie to rozpacz bo czarna tarcza przesłania ci środek kadru.porównując katzeye z chinolem to jest przepaść. z mojej strony mogę powiedzieć, że szkoda nawet tych 10 euro wydanych na chinola a nie żałuje tych 160 euro wydanych na katzeye ( dowalili mi cło ). moją żonę to aż zatkało jak zobaczyła rachunek za ten kawałek przezroczystego plastiku z usa ale po zajrzeniu w wizjer lustrzanki wredne komentarze na temat poziomu ilorazu inteligencji kupujących w stanach się urwały..
 
tharkang  Dołączył: 11 Kwi 2010
Za kilka dni mam zamiar kupować matówkę na FocusingScreen, jeśli ktoś się zastanawia i chce oszczędzić połowę ceny przesyłki zapraszam na PW.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
tharkang napisał/a:
jeśli ktoś się zastanawia i chce oszczędzić połowę ceny przesyłki
i dopłacić VAT i cło ? :idea:
Przy jednej matówce masz większe szanse na uniknięcie VAT. Przy dwóch kwota robi się ok 200USD i VAT prawie murowany :(
 
tharkang  Dołączył: 11 Kwi 2010
Wnioskując z poprzednich wypowiedzi to teraz łatana jest dziura budżetowa więc walą podatek gdzie się da, więc i tak się go nie uniknie. A ~170 dolarów za dwie matówki wciąż mieści się w kwocie wolnej od cła.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
tharkang, Cło to coś koło 7%, VAT - 23%. Tego drugiego lepiej unikać ;-)
 
Vimes  Dołączył: 07 Lip 2009
Zastanawiam się nad wymianą matówki bo ostrzenie 50/2.0 na standardowej jest ciężkie i stąd moje pytanie czy ktoś się zetknął z tą:
http://allegro.pl/matowka...2606464464.html

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się to ciekawe, jednak nigdy matówki nie kupowałem/ wymieniałem dlatego wolę zapytać ludzi którzy ode mnie wiedzą lepiej.
 

romeck  Dołączył: 18 Lut 2011
Vimes napisał/a:
... czy ktoś się zetknął z tą:
http://allegro.pl/matowka...2606464464.html

Na pierwszy rzut oka wydaje mi się to ciekawe, jednak nigdy matówki nie kupowałem/ wymieniałem dlatego wolę zapytać ludzi którzy ode mnie wiedzą lepiej.


pdbiję. Aledrogowicz ma również matówkę do K-5ki. (
Warte jak ze Stanów? Dwa razy tańsze (135zł)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach