Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
K10D na okładce
Terve!

Siedzę sobie w pracy, czasami robię przerwy na herbatę (kawy pije b. mało i rozcieńczam mlekiem, bo niejadalna okrutnie) i luknę raz po raz od niechcenia na leżące na stoliku czasopisma. Język jakiś dziwny, niepolski raczej, ale zdjęcie z okładki wcale znajome:



"Tietokone" czyli po naszemu "Komputer" to fińskie czasopismo typu "Chip". W najnowszym numerze jest dość obszerna recenzja K10D.

Czy widzieliście w polskich miesięcznikach Pentaxa na okładce?

Zdjęć artykułu, niestety, zrobić nie mogę, bo na zakładzie obowiązuje zakaz fotografowania, nie wiem jak sprytni są Finowie i ich telewizja przemysłowa, a nie chcę robić poruty. Jak mi starczy pieniążków, to z ciekawości zakupię to pisemko i podzielę się zawartością, ale najprzód trzeba kupić piwo tutejsze oraz salmiakki.

Pozdrawiam,
Kytutr

 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
E tam, czekam aż Bond będzie się posługiwał Pentaksem ;-)
Na dziś kojarzę, że w czołówce wystąpił Olympus OM-4Ti tylko ;-)
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
rozumień fiński!
10 megapislelia :-) talent do języków, talent :-P
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Re: K10D na okładce
Kytutr napisał/a:

Zdjęć artykułu, niestety, zrobić nie mogę, bo na zakładzie obowiązuje zakaz fotografowania, nie wiem jak sprytni są Finowie i ich telewizja przemysłowa, a nie chcę robić poruty.


Skanować nie zabraniają :?: ;-)
 

vesper  Dołączyła: 19 Gru 2006
cotti napisał/a:
10 megapislelia talent do języków, talent

Ja zrozumiałam jeszcze "pentax". Wpiszę w cv znajomość fińskiego :-D
 

screwdriver  Dołączył: 22 Mar 2007
Kytutr napisał/a:
Zdjęć artykułu, niestety, zrobić nie mogę, bo na zakładzie obowiązuje zakaz fotografowania

Ale informacje z firmy w postaci tego postu jednak wyciekły ;-)
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
cotti napisał/a:
rozumień fiński!
10 megapislelia :-) talent do języków, talent :-P

Cotti, musisz tylko popracować nad wymową :-> Powtarzaj za mną: 10 megapikseliä, 10 megapikseliä, 10 megapikseliä... :mrgreen:
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Re: K10D na okładce
plwk napisał/a:
Kytutr napisał/a:

Zdjęć artykułu, niestety, zrobić nie mogę, bo na zakładzie obowiązuje zakaz fotografowania, nie wiem jak sprytni są Finowie i ich telewizja przemysłowa, a nie chcę robić poruty.


Skanować nie zabraniają :?: ;-)


Nie zabraniają, tylko skaner ukryli w drukarce, ale go rozszyfrowałem :) Artykuł zeskanowany (w cz-b), mogę wysłać na pocztę, jeśli ktoś sobie życzy.

Przy okazji update: artykuł jest testem 10 megapikselowych lustrzanek (P K10D, C 400D, O E410, N D40x, S A100), a nie tylko samego Pentaxa, oto co praca w nadgodzinach robi z pamięcią człowieka - artykuł przeglądałem zaledwie przedwczoraj, a już dzisiaj nie pamiętałem dokładnie o czym był, taki ze mnie quasi-szpec.

Pozdrawiam,
Kytutr
 

cotti  Dołączyła: 20 Kwi 2006
10 megapikseliä, 10 megapikseliä, 10 megapikseliä, 10 megapikseliä ....

gebi, dobrze? ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
cotti: http://pl.wikibooks.org/wiki/Fiński/wymowa

Napisane jest, że: wymowa fińskich liter jest podobna do polskich lub angielskich, ale za cholerę nie przypomina ona tej angielskiej, za to polską owszem, całkiem nieźle. Byłoby naprawdę super, gdyby nie mieli aż 16 przypadków i zamiłowania do konstruowania długaśnych wyrazów jak czynią to Niemcy.
 

olgierd  Dołączył: 06 Cze 2007
Kytutr, a wytrzeźwieli już chociaż ci Finowie? Czy nadal tylko wóda i wóda? ;-)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
olgierd napisał/a:
Kytutr, a wytrzeźwieli już chociaż ci Finowie? Czy nadal tylko wóda i wóda? ;-)


Finowie generalnie dzielą się na pracujących i nietrzeźwych. Ci drudzy starannie pielęgnują ten stan.

Pozdrawiam,
Kytutr
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
cotti napisał/a:
10 megapikseliä, 10 megapikseliä, 10 megapikseliä, 10 megapikseliä ....

gebi, dobrze? ;-)

Jak dla mnie świetnie Cotti :-D chociaż ja na tyle mam z fińskim wspólnego, że Finlandia w barku u mnie stoi :lol:
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Kytutr napisał/a:
Finowie generalnie dzielą się na pracujących i nietrzeźwych.
gebi napisał/a:
ja na tyle mam z fińskim wspólnego, że Finlandia w barku u mnie stoi
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach