pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
  Porownanie 50-135 i 80-200
Nabylem droga kupna i wczoraj bylem zachwycony ale wgralem nowy soft i wcale nie cieszy
80-200 chodzi glosniej ale szybciej i pewniej; jakosc wykonczenia etc. bez zarzutu; jakosc optyczna mysle ze oki ale potrzebuje jeszcze go troche pomeczyc na pewno ostrzy przy 2.8 bez problemu; nie moge sie jednak ciagle oprzec wrazeniu ze 80-200 to szklo profi a 50-135 naciagane do profi; reasumujac chyba polubie i to nowe :mrgreen:

80-200




50-135
 

psyt  Dołączył: 19 Kwi 2006
Witaj Piotrze!

Przyznam, że jednak z pewnym zdziwieniem przeczytałem Twój post.
Czy dobrze zrozumiałem, że Twoim zdaniem AF w FA* 80-200/2.8, chodzi jednak szybciej i pewniej niż AF z SDM w FA*50-135/2.8? To chyba mimo wszystko dosyć dziwne... ale kto wie co ma w środku ten pierwszy potwór.
Jeśli to by się potwierdziło w dalszej pracy, to pozostaje mieć nadzieję, że stosowne algorytmy obsługujące obiektywy wyposazone w SDM będą jeszcze dopracowywane softwarem.
Skoro Nikon zmienia softwareowo szybkość pracy AF, to dlaczego Pentax by miał tego nie zrobić.

http://www.fotopolis.pl/index.php?n=4945

Z niecierpliwością czekam na Twoje dalsze wrażenia dotyczące nowej gwiazdki i dalsze porównania obu szkiełek.
 

pi.wa  Dołączył: 20 Kwi 2006
Tak wlasnie mi sie wydaje; stare szklo choc technologicznie inna epoka to mam wrazenie ze chodzi szybciej choc glosniej ( pamietaj to tylko moje wrazenie); i jeszcze jedno wydaje mi sie ze nowa * przes wgranie soft-u tez chodzila szybciej i pewniej ( czyli ten silnik ultra ma jakos malo koni fotomechanicznych)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pi.wa napisał/a:
jeszcze jedno wydaje mi sie ze nowa * przes wgranie soft-u tez chodzila szybciej i pewniej ( czyli ten silnik ultra ma jakos malo koni fotomechanicznych)
A juz nie chodzi na nowym sofcie ?. Jeżeli miałeś 1.30, to jest zauważalna różnica w odgłosie pracy AF szkła ?
Bawiłem się tym szkłem, ale tylko na śrubokręcie. Dla mnie chodzi wolniej niż Sigma 100-300/4 i FA* 300/4,5. Ale to tylko wrażenie. Ale krótko to szkło miałem.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
..... :-(
mialem bezposrednie porownanie systemu srubokreta i SDM gdzy w asterze dopiero wgralem 1.30......
SDM - wolniejszy

natomiast....kupiona 70-200 2.8 sigma jest to rakieta przy SDM..... :roll:
wreszcie zestaw K10 + dlugie szklo powala na sledzenie ostroscia obiektu przemieszczajacego sie..... i wreszcie nadaza.....
 

tomecki  Dołączył: 22 Kwi 2006
Fafniak, a jak waga szkła, nie dociska do podłoża? A i pewnie SR się przydaje? ;-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
tomecki napisał/a:
Fafniak, a jak waga szkła, nie dociska do podłoża
- przyzwyczajony jestem.....mialem 80-200 2.8 tokiny.....
tomecki napisał/a:
A i pewnie SR się przydaje?
- zwykle mam wylaczony....

ale wszelkie + i - tego szkla to za jakis czas.....teraz brak mi czasu na cokolwiek
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Czy ma ktoś jeszcze na forum FA*80-200/2.8, warto płacić za to nie nowe przecież szkło kasę większą niż za nową S 70-200/2.8? B)
 

Adam  Dołączył: 12 Sty 2010
Na pentaxforums porównywali. I chyba wyszło, że nie warto. A przynajmniej nie za obecną cenę rynkową tego obiektywu.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
Adam, dzięki za link ;-)

Wychodzi na to, że wielkich różnic nie ma, a Sigma wykonanie ma na wysokim poziomie, parametry również.
Złotówek mi się uzbierało trochę i chciałbym spróbować dłuższych ogniskowych w jasnym wydaniu :mrgreen:

[ Dodano: 2012-02-01, 19:32 ]
Chyba niewielu ma te szkła, nikt nie chce się podzielić opiniami ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach