dziubek  Dołączył: 10 Paź 2011
TAMRON SP 70-210/3.5 MACRO
Witam,

co powiecie o szkle TAMRON SP 70-210/3.5 MACRO?

Warto coś takiego brać? Zaznaczę, że poszukuję takiego zakresu zooma.

Pozdrawiam!
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
za ile?
 
dziubek  Dołączył: 10 Paź 2011
Właśnie nie wiem. Znajomy chce sprzedać i nie wiem ile to warte może być :-)

Co sądzisz?
 
sajetan_tempe  Dołączył: 08 Sie 2008
Ja bym powiedział, że ten obiektyw jest wart około 300PLN. Może trochę więcej, jeśli jest w naprawdę fajnym stanie i razem z odpowiednim adapterem...

Sam nie tak dawno sprzedawałem jeden egzemplarz i jeśli mogę podzielić się wrażeniami to powiem tak: czasem ten obiektyw naprawdę potrafi zaskoczyć jakością zdjęć, przy niesprzyjających warunkach łatwo tu jednak o spadek kontrastu i aberracje (może zaradziłoby tutaj założenia takiej ramki dla APS-C, o której gdzieś niedawno ktoś tutaj na forum pisał...). Wygoda użytkowania - trzeba się przyzwyczaić :).

Moim zdaniem jakość wyraźnie zdjęć gorsza niż z Pentax M 50mm f/1,7 (widzę, że go masz - więc może być o jakiś punkt odniesienia).
 
dziubek  Dołączył: 10 Paź 2011
sajetan_tempe napisał/a:
Moim zdaniem jakość wyraźnie zdjęć gorsza niż z Pentax M 50mm f/1,7 (widzę, że go masz - więc może być o jakiś punkt odniesienia).


Dzięki! To pomocna wskazówka :-)

Pytanie zatem co dobrego jest z zoomów, najlepiej zakres 50-250 ze stałym światłem? I super jakby nie "pompka" :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
DA 60-250/4 :-D
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
jedyne 5k pln :)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Przecież o cenie dziubek nic nie pisał. A resztę parametrów spełnia.
 
dziubek  Dołączył: 10 Paź 2011
Dada napisał/a:
DA 60-250/4 :-D


Jasne ;-)

Fakt o cenie nic nie pisałem, ale wstawiając Tamrona jest jakieś wyobrażenie o cenach, w których mogę się poruszać :-)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
dziubek, W tym zakresie proponuję Ci DA 50-200.
 

adriano210  Dołączył: 13 Kwi 2009
albo ten sam z wr - bo czasem można trafić okazjonalnie a uszczelniony fajny :D
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
sajetan_tempe napisał/a:
Moim zdaniem jakość wyraźnie zdjęć gorsza niż z Pentax M 50mm f/1,7 (widzę, że go masz - więc może być o jakiś punkt odniesienia).


Nic nadzwyczajnego. W końcu porównujemy zooma (dobrego) z jedna z najlepszych stałek na bagnet K. Konfrontacja jakości obrazu budżetowego DA 50-200 ze wspomnianą "emką" może się okazać znacznie bardziej bolesna.
Porównanie M 50 1.7 i SP 70-210:
http://www.pbase.com/steephill/image/38540082
http://www.pbase.com/steephill/image/38668209

Na Allegro widziałem dziś SP 70-210 3.5 (19AH) z adaptallem K, w cenie 150 zł. Moim zdaniem za takie pieniądze się opłaca. Sam bym go zalicytował gdyby nie fakt, że mam SP 60-300 (23A) :-P
 
misio50  Dołączył: 14 Mar 2009
Może ktoś wie jak wypada porównanie z SMC Pentax A 70-210mm 1:4,0 ?
 

Obywatel AP  Dołączył: 15 Paź 2010
Trudno powiedzieć - obydwa obiektywy są dobre optycznie. Możesz poszukać jakichś testów MTF w Internecie i porównać z tymi, które ja wrzuciłem powyżej. Co do innych kwestii: Tamron jest cięższy o 0,2 kg ma za to lepsze makro (skala 1:2.66 vs 1:4 u Pentaxa).

Jeszcze jedno - aby porównywać te dwa szkła trzeba przyjąć, że ma się adaptall z stykami (P/KA). W przeciwnym razie ten Tamron będzie funkcjonował tak jak obiektywy serii "K" i "M".
Zresztą ze wszystkimi adaptallami jest takowy problem. Bardzo lubię ten system (zwłaszcza szkła SP), ale ma on jedną zasaniczą wadę - dostępność przejściówek. Oryginalne tamronowskie są drogie, trudno dostepne i nierzadko zużyte, a nowe chińskie nie mają popychacza przysłony (o stykach nie wspominając).

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach