jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
  K100D Super...
Pierwsze zdjęcie?...

i dyskusja na DPreview:
http://forums.dpreview.co...thread=23792403

 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
To zdjęcie jest cool. Tylko aparat średnio przypomina ;-) W innym wątku chyba lepsze było :-P
 

mik  Dołączył: 14 Kwi 2007
na fotopolis sa konkretne informacje na ten temat + info o nowej lampie.

mik.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
No niestety, przestało się wyświetlać na chwilę, ale już poprawiłem... ;-)
Nie wydaje wam się dziwne, że zostawili 6MP matrycę, skoro Sony zapowiadało wycofanie jej z produkcji? Rozumiem, że chodziło o to, by nie konkurować z K10D i by wyraźnie oddzielić te modele, ale z markentigowego punktu widzenia, brak 10MP matrycy może być w tym segmencie sporym błędem. Ludzie do których kierowany jest K100D Super niekoniecznie dadzą się przekonać, że nie potrzebują 10MP...
 
Robert  Dołączył: 19 Lis 2006
nie wiem do kogo jest skierowany Super ale dla mnie 6 MP było zaletą, dorzucenie SDM i czyszczałki to dobre posunięcie, pewnie cena niedługo znajdzie się w pobliżu K100 więc czemu nie
 
Piotr G. Dołączył: 05 Maj 2006
Robert-ludzie czekaja jednak na 10mpxl matryce niskoszumową, ale może wzorem żóltków pokaże się też wersja K100DX-SUPER
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
Piotr G. napisał/a:
Robert-ludzie czekaja jednak na 10mpxl matryce niskoszumową, ale może wzorem żóltków pokaże się też wersja K100DX-SUPER

Dokładnie! Mimo że z 6 MP można żyć, to jednak marketing i działania konkurencji robią swoje. "Czyczszałka" jest OK, choć gruszką ciągle dmuchnąć można, współpraca z SDM-ami też, choć jak wynika z roadmapy, póki co jedyną "nie-gwiazdką" z SDM będzie nowe DA 35, więc... dla typowego usera K100D Super ta współpraca będzie IMO "kwiatkiem do kożucha", bo nim wejdą nowe, tańsze SDM-y, to te 6 MP dostanie technologicznej brody aż po kostki, co będzie oznaczać dla niego śmierć... marketingową (chyba że kupować je będą bogatsi właściciele K10D lub czegoś większego jako drugie bądź trzecie body). Tak więc IMO Pentax rezygnując z wstawienia matrycy z K10D do K100D Super (który nadal byłby mniejszy, z gorszym wizjerem, bez uszczelnień, mniej konfigurowalny, z gorszą guzikologią, etc., czyli tańszy) strzelił sobie w kolano i już na wstępie mocno obciął mu szanse na wygraną w walce z 400D i D40x czy nawet z 10 MP Live-MOS Olkami, a dopełnieniem może być zapowiadany przez Sony koniec produkcji matryc 6 MP...
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Piotr G. napisał/a:
Tak więc IMO Pentax rezygnując z wstawienia matrycy z K10D do K100D Super (który nadal byłby mniejszy, z gorszym wizjerem, bez uszczelnień, mniej konfigurowalny, z gorszą guzikologią, etc., czyli tańszy) strzelił sobie w kolano i już na wstępie mocno obciął mu szanse na wygraną w walce z 400D i D40x czy nawet z 10 MP Live-MOS Olkami, a dopełnieniem może być zapowiadany przez Sony koniec produkcji matryc 6 MP...


A gdzie tam czekają na 10MP, ja i wielu znajomych czekamy na 4 MP.
Bardzo dobrze że nie zmienili matrycy na 10MP. Bo jeśli zmieniać to na matrycę, jak ktoś wyżej wspomniał, przyszłej "niskoszumowej" technologii.
 

PT  Dołączył: 13 Wrz 2006
ms napisał/a:
A gdzie tam czekają na 10MP, ja i wielu znajomych czekamy na 4 MP.
Bardzo dobrze że nie zmienili matrycy na 10MP. Bo jeśli zmieniać to na matrycę, jak ktoś wyżej wspomniał, przyszłej "niskoszumowej" technologii.

Ja też wolałbym nieinterpolowane 4 MP od interpolowanych 6 czy 10 MP, tyle że w obecnych czasach to marketing i "wojna na cyferki" nakręcają sprzedaż, a lustrzanki entry-level coraz częściej są wybierane przez osoby na których te cyferki robią wrażenie (co widać choćby nawet po treści postów na forach i grupach poświęconych fotografii cyfrowej).
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007


Wygląda na to, że o tych stykach myśleli już wcześniej. W K100 jest w tym miejscu różniąca się kolorystycznie zaślepka. Ciekawe czy jest coś za nią?

A tak w ogóle takie zmiany nie przekonałyby mnie do zmiany aparatu. To raczej ukłon w stronę nowych nabywców. Ja ewentualnie rozważyłbym zmianę, gdyby wyciągnęli na korpus więcej funkcji i umożliwili podpięcie gripa, a przede wszystkim powiększyli wizjer. A tak, to za rok/dwa dokupię K10 (lub K10Super :-) ), a Kasetka zostanie w spadku dla połowicy, bo już zdarza jej się ją "pożyczać" -małpka się zrobiła passe :mrgreen: .
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
lipalipski napisał/a:
Ja ewentualnie rozważyłbym zmianę, gdyby wyciągnęli na korpus więcej funkcji i umożliwili podpięcie gripa, a przede wszystkim powiększyli wizjer.
Przecież to K10D jak strzelił.
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Te 6MP dowodzi, że Pentax lubi iść pod prąd marketingowym trendom, co mi się bardzo podoba... Mam tylko nadzieję, że nie odbije się to Pentaksowi czkawką... Choć myślę, że ten model nie wymagał od nich dużych zmian na liniach produkcyjnych i taka odświeżona wersja też zainteresuje jakąś część klientów, choćby przez fakt bycia nowością...

[ Dodano: 2007-06-28, 07:22 ]
argawen napisał/a:
Przecież to K10D jak strzelił.

Ale w wersji mini i na paluszki... :mrgreen:
Ciekawe tylko jak wyciągnąć więcej funkcji na takie małe body...
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
argawen napisał/a:
lipalipski napisał/a:
Ja ewentualnie rozważyłbym zmianę, gdyby wyciągnęli na korpus więcej funkcji i umożliwili podpięcie gripa, a przede wszystkim powiększyli wizjer.
Przecież to K10D jak strzelił.


I pewnie dlatego nie ma tego, czego chcę. I pewnie dlatego też nie ma czym sobie głowy zawracać, tylko spokojnie nabyć za czas jakiś KaDyszkę. :) Z K10d to mi tylko na tych 10MPx i czyszczeniu matrycy specjalnie nie zależy.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
A może wypuszczą też *ist DS2 super? Na tego bym chętnie zamienił swoje GX-1S. 6Mpix, stabilizacja, może być wsparcie dla nowych obiektywów z silnikami, przyśpieszony AF, brak BF/FF, pryzmat, zachowany TTL lamp błyskowych. Dobra wiem, to mało realne :-) , chociaż z drugiej strony takiej poprawki do K100D też chyba mało kto się spodziewał.
 

Myron  Dołączył: 21 Cze 2007
A wiecie może kiedy wersja super pojawi się na polskim rynku?
Wlasnie bylem w trakcie zamawiania Kasetki, jak zobaczylem artykul na Fotopolis i tak sie zastanawiam ile bedzie trzeba poczekac az sie u nas pojawi i jakie beda roznice cenowe w stosunku do zwyklaj Kasetki.
Poki co jestem bez aparatu (wczoraj sprzedalem) i nie wiem czy czekac na "Super" czy kupowac zwykłą kasete. Mam metlik w glowie :roll:
 
lipalipski  Dołączył: 28 Mar 2007
Jeśli koniecznie zależy Ci na SDM-owych, droższych szkłach, to poczekaj. Poza tym nie ma w k100D Super jakiś rewelacyjnych zmian. Przynajmniej z tego co piszą reszta to reklamowe dyrdymały.
 
Alek  Dołączył: 20 Kwi 2006
jaad75 napisał/a:
No niestety, przestało się wyświetlać na chwilę, ale już poprawiłem... ;-)
Nie wydaje wam się dziwne, że zostawili 6MP matrycę, skoro Sony zapowiadało wycofanie jej z produkcji? Rozumiem, że chodziło o to, by nie konkurować z K10D i by wyraźnie oddzielić te modele, ale z markentigowego punktu widzenia, brak 10MP matrycy może być w tym segmencie sporym błędem. Ludzie do których kierowany jest K100D Super niekoniecznie dadzą się przekonać, że nie potrzebują 10MP...

No to dali ciala.... :evilsmile:
Ludzilem sie ze nastepca bedzie miec te 10M (patrz Nikon, Canon, Oly itd), bez uszczelek, w cenie okolo 2000zl u nas (cena A100). Podobnie okolo 2000zl wychodza dzis N i C z programami rabatowymi a 6M K100d jest w cenie ponad 2500zl . Porazka, za to jest nawet samo body E 510. Co za mysl. Dzis niemal kazde szklo staloogniskowe wyciska na maxa matryce 10M a tu do nowych zoomow 2,8 daja 6M....ehh, coraz bardziej mi sie podoba system Olympusa 4/3, proporcje kadrow, cena zooma 14-54 2.8 3.5 lub 50-200mm 2,8-3,5 czy makro 50mm 2.0. Ale pewnie nei zmienie, za duzo klamotow mam w Pentaxie i raz ze na slajdy mam a dwa licze ze moze nastepca K10d , bez jej wad AF, bedzie miec te 12M min w dobrej cenie za rok jak planuje kupic cyfre lub...jak beda matryce 1,3x-1,1 moze albo duzo lepsze niz obecne Sony. Tak czy owak calkowite rozczarowanie z mojej strony i wzrost ilosci pixeli to nie tylko marketing, to realny wzrost rozdzielczosci. 6 a 10M to juz spora roznica przy b dobrych szklach. Coz, kicha na maxa. Taki wstyd , nawet Olek 410 ma 10M w niskiej cenie. Oczywiscie dodanie stykow do SDM to ok, odkurzacz w K10D to chyba porazka jest...mogli np zrobic upgrade SR (chyba ze zrobili a nie doczytalem, to sorki)
Ehh, dno.
 

Lipa Dołączył: 20 Kwi 2006
Nie ma się co tak denerwować Alek. Ta firma zawsze postępuje w podobny sposób, tzn 2 kroki do przodu i szybciutko 1 krok w tył. Taki fason! I tak należy się cieszyć, że nie jest na odwrót. Idziemy cały czas do przodu!!!
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
Alek, jak wyjdzie na rynek puszka, która spełni Twoje wymagania, to Ty już będziesz kościotrup.
 
ms  Dołączył: 03 Kwi 2007
Alek, zauważ że jest sporo świadomych użytkowników którym na 10 MP nie zależy. Kiedy wszyscy producenci wycofają 6MP z lustrzanek na rynku zostanie tylko Pentax, co z pewnością firmie nie zaszkodzi.

Co do rozdzielczości to 200% racji, ale bdb szkieł nabywcy K100 raczej mało kiedy dokupują...

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach