jurgen69  Dołączył: 04 Lut 2012
K10d
Witam wszystkich forumowiczów,mam problem a raczej dylemat ze swoim Pentaxem k10d,ale do rzeczy aparat kupiłem w 2008r ,chodził około 28mieś,aż nagle przestał,po włączeniu korpus się grzał i na moment podejmował prace po czym gasł,wysłałem aparat do serwisu Apollo gdzie dostałem upragniony wynik (zapłacę 500zł i będzie git-myślałem) Proszę pana padła płyta główna,powód?zapytałem-to mogło być wszystko-usłyszałem,temperatura,upadek etc.Koszt naprawy 1300zł(dużo)
A teraz prośba do Was,powiedzcie a raczej doradźcie,co robić.....dałem za niego 2.500,bo chciałem mieć coś na jakiś dłuższy czas,ehhhh, sprzedać?(tylko co?)naprawiać?(gdzie i za ile?)
Co radzicie?dziękuje za każdą odpowiedź w temacie,a swoją drogą,nawet nie wiedziałem że ten sprzęt stawia dość srogie wymagania nowym użytkownikom lustrzanek,niestety schylam się ku temu że osoby nie mające do czynienia z lustrzankami,powinny w pierwszej kolejności uzupełnić wiedzę teoretyczną,a potem praktyczną,niestety.....mądry Polak po szkodzie :mrgreen:
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
jurgen69, Za 1300, a nawet taniej, to kupisz używanego k10d z niedużym przebiegiem...

Naprawa, inna niż samodzielna nie ma sensu, IMHO.

[ Dodano: 2012-02-04, 12:27 ]
jurgen69 napisał/a:
a swoją drogą,nawet nie wiedziałem że ten sprzęt stawia dość srogie wymagania nowym użytkownikom lustrzanek,niestety schylam się ku temu że osoby nie mające do czynienia z lustrzankami,powinny w pierwszej kolejności uzupełnić wiedzę teoretyczną,a potem praktyczną,niestety.....mądry Polak po szkodzie :mrgreen:


A tego to nie rozumiem.
 
jurgen69  Dołączył: 04 Lut 2012
jorge.martinez,mi chodziło o to że trzeba się coś na użytkowaniu lustrzanek znać bo amator ma takie problemy jak ja
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Człek uczy się przez całe życie.
 
danpe_
[Usunięty]
Ale jakie problemy? Chyba sam nie zepsułeś tego aparatu? k10d to bardzo fajne body moim zdaniem.
Ostatnio sprzedałem k10d do Łodzi za 9 stówek z kitem, nie opłaca Ci się naprawiać.
Miałeś dużego pecha.
 
jurgen69  Dołączył: 04 Lut 2012
Tak,danpe jednym słowem pecha,wiem o tym ja osobiście nic z nim nie robiłem dlatego tak ciężko jest mi się pogodzić ze stratą :-/ ,ale cóż.....
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
spróbowałbym jeszcze podesłać do jakiegoś serwisu innego niż apollo różne cuda bywają ...
Jak wycena będzie podobna to sprzedaj jako uszkodzony zawsze na jakiegoś kita będzie
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
joker333 napisał/a:
spróbowałbym jeszcze podesłać do jakiegoś serwisu innego niż apollo różne cuda bywają ..


jurgen69, Z Krakowa jesteś, przejdź się na Czapskich, poproś pana Bartka Kadeję o sprawdzenie, czy Apollo nie robi Cię w trąbę i będziesz wiedział wszystko.
 
jurgen69  Dołączył: 04 Lut 2012
joker,myślałem nad tym mówiąc szczerze,jest masa firm zajmująca się lustrzankami,hmmmm może to dobry pomysł, Dada byłem na czapskich(żona była) skierowali do serwisu ,bali się że coś spieprzą,ale może teraz sprawdzą.....niewiem
 

warart  Dołączył: 30 Wrz 2010
Może warto spróbować w Foto-Servisie w Gdyni (autoryzowany serwis Samsunga). O ile obudowa nieco się różni, to "bebechy" na pewno w K10d są takie same jak w GX-10 Samsunga.
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Tutaj (pierwszy lepszy link na Allegro): http://allegro.pl/pentax-...2075868857.html masz w super stanie i to jeszcze z gripem Pentaksa (oryginalnym).

Za 1300 zł to ja bym chyba podziękował za naprawę...
 
jurgen69  Dołączył: 04 Lut 2012
hmmm,skłaniam się ku tezie że poślę go jeszcze raz do serwisu,koszt pewnie około 100zł,ale tylko po to by spr. czy chodzi o płytę,jeśli okaże się że tak,wtedy będę was prosił o radę co z tym fantem zrobić,dam znać co i jak,póki co dziękuję za pomoc :-B
 

Masaho  Dołączył: 31 Sie 2008
Mam płytę główną z Samsunga, ale nie jestem na 100% pewny, że jest dobra, trzeba by przełożyć i sprawdzić. (Po takim zabiegu zmieniłoby się na pewno menu w aparacie na Samsungowe i były by tylko rawy .DNG)
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Poczytaj czy da się samemu wymienić płytę gł. i kup dawcę za 300-500zł

i od razu zbieraj na nowy lub nowo-używany aparat
pech, szkoda dobrej puszki
 
jurgen69  Dołączył: 04 Lut 2012
dlugas1982 wymiana .....samemu....noooo,raczej to nie wymiana baterii w pilocie,bałbym się,tę sprawę należałoby powierzyć fachowcowi(ale nie zdziercy),pomysł z dawcą jest super,ale skąd?hmmmm,popytam w różnych serwisach,jeśli cena byłaby duża to dam sobie spokój,to co napisał Masaho też jest niegłupie,ale to wymaga wiedzy co najmniej fachowców,a tych,myślę,znajdę w serwisach
Cytat
szkoda dobrej puszki

dzięki
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Pytanie czy wystarczy zrobić przeszczep, czy tez nie trzeba konfigurować puszki.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
dawcy są na naszej giełdzie i allegro. Jak wygląda przeszczep płyty nie wiem, bo na szczęście jeszcze nie otwierałem swojej k10d.
czasem trzeba wszystko lutować a czasem tylko kabelki rozpiąć i przepiąć
ale co dalej z softem nie wiem

3 rozwiązanie kupić korpus uszkodzony w tym miejscu w który Twój jest sprawny i zrobić szczep
http://pentax.org.pl/ads_item.php?id=12608
 
jurgen69  Dołączył: 04 Lut 2012
noooo,dlugas1982 dobra robota z linkiem,aż mi gały wyszły :shock: super,tylko czy to uszkodzenie lustra ma coś wspólnego z płytą główną??podejdzie to?? co tu gadać trza fachowca,rozgrzewa się temat,nie chcę wam kadzić ale dzięki wam pomysł z uruchomieniem aparatu może wreszcie drgnie bo drażni mnie że już rok stoi bezczynnie
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
hitman1986, regulamin się kłania.
Cytat
6. Nie podawaj odnośników do cudzych aukcji.
 
dlugas1982  Dołączył: 07 Lis 2008
Cytat
,tylko czy to uszkodzenie lustra ma coś wspólnego z płytą główną??podejdzie to??

jurgen69, to już trzeba albo z serwisem pentaxa ustalać, albo w tym w Krakowie czy dadzą radę na takiemu kombinowaniu, choć znając życie raczej się tym nie zajmą, bo za dużo roboty, pomieszanej z kombinacjami a za mało zysku.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach