pepe  Dołączył: 27 Maj 2007
[pyt] opinie o www.lider24.media.pl
Witam
Czy ktos z Was kupowal w www.lider24.media.pl - konkretnie chodzi o Samsung GX-10.
pozdrawiam
 

vertiico  Dołączył: 08 Maj 2007
chocby tutaj opinie:
http://www.opineo.pl/index.php?sklep=393

ja bynajmniej tam nie kupowalem wiec nie poradze, moze ktos inny tutaj kupowal i Ci doradzi
 
avchome  Dołączył: 08 Sty 2012
Odradzam wszystkim zakupy w firmie lider24 (ma tez konto na allegro) za aparat cyfrowy Nikon d5100 + 18-105vr zapłaciłem 22 listopada 2011. Po wielu telefonach i mailach o przesunięciu terminu dostawy 23 grudnia zostałem poinformowany, że jednak nie są w stanie zrealizować mojego zamówienia i proponują zwrot gotówki. Do dnia dzisiejszego nie mam gotówki na koncie. Próbowałem złożyć negatywną opinie na portalu .opineo.pl gdzie lider24 ma jakiś układ bo do dnia dzisiejszego moja opinia nie pojawiła się. Owszem lider 24 bronił się twierdząc, że pieniądze zostały przelane tylko gdzie. !!! Droga nauczka, której nie polecam innym!!
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
avchome napisał/a:
Droga nauczka, której nie polecam innym!!

Nigdy nie kupuję wartościowszych rzeczy z przedpłatą. Wolę dopłacić 10 czy 15 zł za pobranie ale wiem że towar/pieniądze trafiają z ręki do ręki. Raz się zdarzyło nawet że nie przyjąłem przesyłki,bo zapłaciłem za przesyłkę kurierską a sprzęt przyszedł do mnie po tygodniu.
 

wulfel  Dołączył: 12 Sty 2009
andybond napisał/a:
Nigdy nie kupuję wartościowszych rzeczy z przedpłatą


Święte słowa,stać Cię na drogi sprzęt to znajdź dychę lub dwie więcej na kuriera wcześniej sprawdzając dostępność towaru w sklepie żeby nie było tak jak kol. wyżej opisali a towar oczywiście możesz oddać do 10 dni od otrzymania.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
A ja różnie. K-5 kupowałem z uprzednią przedpłatą na konto, po wcześniejszym uzgodnieniu ze sklepem, że towar jest dostępny. Sklep miał dobre opinie w sieci (fotoceny), a człowiek z którym rozmawiałem wydawał się być zorientownym w temacie. Poza tym wyszło ze mnie lenistwo i brak chęci odwiedzania banku i szwędania się z większą gotówką.
 

krondar  Dołączył: 13 Maj 2010
Z doświadczenia prawie własnego (mój kumpel kupował u nich Canon 5d MKII + Canon EF 24-70 mm f/2.8L) szczerze odradzam. Sprzęt za jakieś 11 tyś sprowadzali prawie 3 miesiące. Kumpel w pewnym momencie po prostu do nich przestał dzwonić i zaczął jeździć, bo telefony sprowadzały się do ciągłego:
- będzie w poniedziałek
- będzie w piątek
- będzie w środę
- szef załatwia, będzie w tym tygodniu
- szef przeprasza
- czekamy na szkło, bo Body jest
- czekamy na body, bo szkło już jest. Dowiedział się pan że body już mamy? Oj.. to ktoś pana w błąd wprowadził, przepraszam.
Wstępne uzgodnienie przy zakupie na kiedy będzie - 'W przyszłym tygodniu będzie do odbioru najpóźniej w środę'.
Najgorsze było to, że kumpel jest dość łatwowierny i przedpłacił. Nie wiem tylko czy całą kwotę, bo mi się nie przyznał ile...
Sprzęt już ma, wszystko z nim ok (tak twierdzi), ale po tym jak chodził przez prawie 3 miesiące i mu siwych włosów przybyło - nie polecam.

O ironio, kupowałem u nich kiedyś D-BG3 do mojej K200D. Mieli na miejscu, odebrałem tego samego dnia, zapłaciłem za oryginał 150 zł. Rewelka wręcz...
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
Mieszkam niedaleko (poprzednią siedzibę mieli zaraz obok drogi jaką chadzałem do pracy), 2x próbowałem u nich zakupów. Pierwsze podejscie to był filtr UV (średnica 67mm - dla Tamrona 17-50), drugie to płyn do czyszczenia optyki. W obu przypadkach nie mieli na stanie, chcieli sprowadzać... Rozumiem, że można w sklepie nie trzymać jakiegoś drogiego body/szkła, ale takich dupereli? Żenada. Zaś ciekawe co napisaliby ludziemający reklamacie w w/w sklepie. To byłby najlepsze świadectwo ich żetelności. Długi czas "sprowadzania" sprzętu sugeruje, że korzystają z jakiś totalnie egzotycznych dystrybutorów - co mogłoby być przyczyną kłopotów z naprawami itp...

ps. Kiedyś w/w sklep był na "czarnej liście" K-Consultu (to oficjalny dystrybutor np Sigmy). Ten fakt powinien deko dawać do myślenia, co nie?
 

ElmerT  Dołączył: 05 Wrz 2011
Rozmawiałem ostatnio z kuzynem, który zawodowo obcuje ze sprzętem foto. Wyjaśnił mi mechanizm działania sklepów typu lider24 i inne takie.

Kuszą czasami atrakcyjnymi cenami na sprzęt z wyższej półki.
Omamiony klient wpłaca kilka tysi na wymarzony sprzęt i zaczyna się akcja jak z postu powyżej ( dystrybutor nie dosłał, jutro już wysyłamy etc....)
Pieniążki Omamionego pracują w tym czasie na sklep ( za coś trzeba kupić małpki, i inne chodliwe rzeczy).
Omamiony straszy sądem i powiatowym rzecznikiem konsumentów więc obsługa sklepu wciska kolejny kit typu " księgowa/prezes wracają za tydzień i podpiszą wtedy dyspozycję przelewu"

Omamiony dostaje w końcu kasę (po 2-3 miesiącach) a jedynym zadowolonym jest "ojciec dyrektor interesu".
Jak już sklep jest oczerniony na forach wszelakich, zmieniają nazwę (czasami siedzibę) i jadą od nowa.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Dla potwierdzenia powyższego mała historia http://www.cyberfoto.pl/t...htm#post2002554
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
RiddlerPL napisał/a:
powinien deko dawać do myślenia, co nie?


Bardzo przepraszam za OT. Co to jest "deko"?
Tzn. Ja się domyślam co to słowo oznacza - jest to miara masy (a właściwie skrót od dekagram), ale jakie jest znaczenie tego słowa w tym konkretnie zdaniu? :-/
Czy to słowo oprócz oznaczenia masy ma jakieś inne znaczenie?
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Promocja111 napisał/a:
Czy to słowo oprócz oznaczenia masy ma jakieś inne znaczenie?

:-P , tak, czasami znaczy to smo co "trochę", "troszeczkę".
http://www.miejski.pl/slowo-deko
 
RiddlerPL  Dołączył: 19 Sty 2008
daśko napisał/a:
Promocja111 napisał/a:
Czy to słowo oprócz oznaczenia masy ma jakieś inne znaczenie?

:-P , tak, czasami znaczy to smo co "trochę", "troszeczkę".
http://www.miejski.pl/slowo-deko


Tylko, co ta uwaga wnosi do tematu? Poza prężeniem wirtualnych muskułów oczywiście (co niektórym najwyraźniej poprawia samopoczucie i podnosi samoocenę). Ci co byli zainteresowani zapewne zrozumieli o co chodzi, ty zaś mogłeś mi to "pytanie" na PW napisać.
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
Cytat
Tylko, co ta uwaga wnosi do tematu? Poza prężeniem wirtualnych muskułów oczywiście (co niektórym najwyraźniej poprawia samopoczucie i podnosi samoocenę). Ci co byli zainteresowani zapewne zrozumieli o co chodzi, ty zaś mogłeś mi to "pytanie" na PW napisać.

No właśnie: "co ta uwaga wnosi do tematu?". :roll: Medice, cura te ipsum!
Fajny jesteś, już Cię lubię i te "prężone wirtualnie muskuły" w celu zapewne "poprawienia samopoczucia i podniesienia samooceny". :-P
Jeżeli szukasz zwady, zaczepki, czy jak tam to nazwiesz, to nie ten adres.
Promocja111 miał problem ze zrozumieniem Twego slangu i tyle.
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Holender, sam często używam tego slangu "deko", "z deczka" to jak dla mnie kawałek normalnej mowy i w życiu bym nie pomyślał, że ktoś może nie rozumieć tego :) To nie regionalizmy, które często są totalnie niezrozumiałe dla "tambylców":)
 
kacper_1968  Dołączył: 07 Lut 2012
Lider24 - UWAGA - Oszuści
Uwaga! Oszuści – Lider24!

Moja historia : znajduję na ceneo.pl najtańszą ofertę na Canon 5d mk II oczywiście w sklepie Lider24.
Po kilku mailach, że można oddać również stary sprzęt w zamian składam zamówienie 9.01.2012.
Od razu telefon od miłego szefa, że nie ma co się obawiać tylko trzeba wysłać na ich konto brakującą kwotę. Nawet załatwili kuriera, który zjawia się u mnie w pół godziny od złożenia zamówienia. Więc wysyłam mój aparat z obiektywem i wysyłam pieniądze. Resztę można przeczytać w innych komentarzach. Kilka maili że już na pewno otrzymam a to w środę a to w piątek. Potem dzwonię, miła Pani mówi, że już wysyłają, i tak wysyłają już 4 tygodnie. Dziś dzwonię do „szefa” mówi, że odzwoni, Pani ze sklepu też obiecuje i co i nic. Składam jutro sprawę do Prokuratury w Pruszczu Gdańskim.
 
Promocja111  Dołączył: 04 Lis 2008
RiddlerPL napisał/a:


Tylko, co ta uwaga wnosi do tematu? Poza prężeniem wirtualnych muskułów oczywiście (co niektórym najwyraźniej poprawia samopoczucie i podnosi samoocenę). Ci co byli zainteresowani zapewne zrozumieli o co chodzi, ty zaś mogłeś mi to "pytanie" na PW napisać.


1. Zaznaczyłem, że mój post to OT.
2. nie krytykuję, tylko grzecznie zadałem pytanie i żadnego grzechu pytając publicznie nie popełniłem. Czasem nie rozumiem slangu mojego dziecka - coś w tym dziwnego?
3. Link do słownika miejskiego - bardzo przydatny.
4. A te uwagi o wirtualnym prężeniu muskułów, to faktycznie takie mało grzeczne "o.d.w.a.l się".
 
kacper_1968  Dołączył: 07 Lut 2012
moje przygody z Lider 24
Moja opinia - fakty:
09- 01- 2012 - składam zamówienie na sprzęt Canon 5d mark II, tego samego dnia wysyłają kuriera wysyłam mój aparat z obiektywem w rozliczeniu.
10-01-2012 - po telefonicznej rozmowie z szefem sklepu wpłacam pieniądze na konto sklepu.
16-01-2012 5D maja byc w piatek
23-01-2012 będzie aparat dla pana na pewno w tym tytoniu do środy max
25-01-2012 wczoraj dojechały do naszego magazynu 5D dziś przesyłają do nas juro wysyłamy do pana
7-02-2012 kurier będzie około 15 tej zadzwonie rano bede wiedzial dokladnie o której będzie kurier
08-02- 2012 telefon ze sklepu, że jest sprzęt. Odbieram osobiście. Koniec przygód z Lider24.
 

k33l  Dołączył: 20 Lut 2010
kacper_1968 komuś wypłatę na miesiąc styczeń dałeś, w tym miesiącu dał pewnie ktoś inny.
 

talaska  Dołączyła: 30 Sty 2012
Ja dałam :evil: :evil: :evil:
Że tez nie znalazłam wcześniej tych wszystkich opinii :cry:
Człowiek głupi i naiwny taki...

Miesiąc temu zamówiłam w sklepie Lider24 body K-5+kit - czas reazlizaji 5-7 dni robiczych.
Zanim złożyłam zamówienie upewniłam sie telefonicznie, czy aparat jest dostępny - BYŁ PODOBNO OD RĘKI!
Pieniądze przelane natychmiast - skusiła mnie niska cena :oops: :evil:
Do dzisiaj ani kasy, ani aparatu, obsługa niemiła, arogancka, niekompetentna, wielce obrażona, ze ja wypytuję się o swoją przesyłkę...szkoda słów... :evil: :evil: :evil:
W poniedziałek albo jutro składam doniesienie na policję :-x

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach