paw22  Dołączył: 09 Lut 2012
Uszkodzony pryzmay w k-r
witam
Dostałem aparat k-r z usterką. Został w nim wytarta powłoka lusterka pryzmatu wizjera. Czy ktoś z was wie jak to naprawić, albo wie gdzie można takowe dostać?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
A co z gwarancją?
 
paw22  Dołączył: 09 Lut 2012
myślę że gwarancja nie dotyczy takiego uszkodzenia.
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Kupowałeś go w sklepie ? Odnieś im i niech dadzą aparat wolny od wad...
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
paw22 napisał/a:
wytarta powłoka lusterka pryzmatu wizjera.
Po pierwsze- tam nie ma pryzmatu. Po drugie- jakie masz objawy tej usterki ? Po trzecie- skąd taki aparat? Nowy ?
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
Re: Uszkodzony pryzmay w k-r
paw22 napisał/a:
...wytarta powłoka lusterka pryzmatu wizje...
co wytarte? :shock:
może chodzi o uszkodzone lustro? nie wyobrażam sobie jak ktoś lub coś miałoby wytrzeć lustra wizjera.. kto normalny zdjąłby matówkę i obmacywał aparat od środka? chyba tylko jakiś dewiant ;-) i to jeszcze tak, żeby uszkodzenia były nieodwracalne.. toć to gwałt!
 

mario132  Dołączył: 15 Mar 2011
hangmann napisał/a:
kto normalny zdjąłby matówkę i obmacywał aparat od środka? chyba tylko jakiś dewiant i to jeszcze tak, żeby uszkodzenia były nieodwracalne.. toć to gwałt!



Ja tak zrobiłem jak mi wpadł paproch i już wiem że nie wolno :oops:
 

hangmann  Dołączył: 05 Lut 2011
mario132, ale paluchem macałeś? :-P albo może jakimś ostrym narzędziem? czy może gruchą bądź jakimś dobrym czystym pędzlem, żeby przypadkiem czegos nie uszkodzić :?:

dobra. już nie offtopuje. nie pomogę w kwestii uszkodzenia. a już na pewno nie bez pokazania o co dokładnie chodzi. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
paw22, jakie są objawy tego uszkodzenia?
 
paw22  Dołączył: 09 Lut 2012
plwk napisał/a:
paw22, jakie są objawy tego uszkodzenia?

gdy patrzę przez wizjer widzę ciemne plamy. aparat dostałem od rodziny..

[ Dodano: 2012-02-09, 17:07 ]
mario132

jak naprawiłeś swoją usterkę?
 

Gunner  Dołączył: 16 Kwi 2010
Ciemne plamy tzn takie malutkie kropki ? :D może po prostu masz syfy w wizjerze? I co z gwarancją ? Jest czy ni ma ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Matówkę masz czystą?
 
paw22  Dołączył: 09 Lut 2012
matówka jest czysta, lustro itp też. jest to starta powłoka lustra w kształcie litery v. gwarancja nie obowiązuje tak pow. z serwisie. a to nie są małe plamki tylko dwie plamy.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Samo się nie starło. Musiał jakiś geniusz tam grzebać, ale po co ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
paw22 napisał/a:
starta powłoka lustra w kształcie litery v

Czyli nie uszkodzony pryzmat lecz lustro. Pozostaje serwis.
 

mario132  Dołączył: 15 Mar 2011
Nie naprawiłem. Tam za matówką są na wprost 2 lusterka sklejone w kształt V, na dole jest też jakieś lustro albo soczewka .Grzebałem mokrym patyczkiem do uszu bo jakiś geniusz z forum zaproponował żeby przyłożyć gruchę w szpare koło matówki w celu wydmuchania paprocha zza matówki. W rezultacie wdmuchało się pełno paprochów jakby z pokruszonej gąbki.Patyczkiem grzebałem wszędzie i bardzo dokładnie-do żadnego paprocha nie dotarłem za to zmasakrowałem sobie wizjer-lekkie zabrudzenie tego lusterka w kształcie v i jest kreska pionowa przez środek w wizjerze. Ponadto przy wyciąganiu matówki nożyczkami, zrobiłem sporą ryse, a przed całą akcją jak zobaczyłem paprocha to czyściłem matówke koszulką.
Nie przejmuj się koszty naprawy są duże a przez wizjer przecież widać-do wszystkiego da się przyzwyczaić :)

Po tej przygodzie nie dotykam się już niczego.Nie przeszkadza mi kurz na szkłach ani w aparacie i jest super.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach