Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
PENTAX DA 40 mm f/2.8 XS- czyżby najtańsza stałka na rynku??
Pentaxforums ogłosił, że K-01 już wkrótce będzie na rynku, więc sobie wpisałem w Guglasa PENTAX DA 40 mm f/2.8 XS cena i.... :shock: 569zł na starcie!
http://www.accord-foto.pl...ka=2#komentarze
czyżby najtańsza nowa stałka na rynku?
Czy to będzie hit? ;-)
 

SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
Cytat
Faktura VAT, paragon, gwarancja Pentax 36 mies.
W sprzedaży od połowy marca.


Ciekawe, ciekawe... może polubi się z MZ-S'em.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
a ten xs to bedzie pasowal do lustra?
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Oby zechciał współpracować. Na zdjęciach nie widać przeszkód mechanicznych... może Pentax zatrudnił marketingowca i szkło będzie zabezpieczone programowo przed działaniem z czymkolwiek poza K-01 ?
Może unlimited stanieje ?
 
Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
Z tego, co czytałem na PF (ale nie chce mi się teraz szukać dokładnie posta) to jacyś kolesie z Singapuru dostali do łapek K-01 wraz z tym XS. Obiektyw wylądował na K-5 i robili nim fotki. To była wersja przedprodukcyjna, ale działała.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
no wlsanie.. bo cos mi sie obilo "o oczy" ze wszystko z k-01 bedzie wspolpracowalo, ale juz XS moze nie do konca chciec wspolpracowac z czyms innym niz k-01..
 
Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
paradziqs napisał/a:
no wlsanie.. bo cos mi sie obilo "o oczy" ze wszystko z k-01 bedzie wspolpracowalo, ale juz XS moze nie do konca chciec wspolpracowac z czyms innym niz k-01..

Niestety, jak to zwykle bywa w przypadku Pentaxa, nic nie będzie wiadomo do momentu aż to wypuszczą. Ale przypuszczam, że nic nie stoi na przeszkodzie, żeby na innych PK hulał :mrgreen:
Co prawda sama polityka wypuszczania takiego obiektywu (3x tańszego niż jego limitedowy brat, ale z takim samym układem optycznym) jest co najmniej dziwna. I tu paradziqs może mieć rację :-/
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
Siekierus napisał/a:

Co prawda sama polityka wypuszczania takiego obiektywu (3x tańszego niż jego limitedowy brat, ale z takim samym układem optycznym) jest co najmniej dziwna.

kolejny strzał w stopę :-D w sumie byłyby to chyba pierwszy taki numer od Pentaksa że siłą ogranicza kompatybilność szkła z korpusem :-) ja jestem dobrej myśli - to nie Canon :evilsmile:

[ Dodano: 2012-02-24, 00:10 ]
aha identyczny układ nie oznacza wcale takiego samego = metalowego bagnetu, tych samych soczewek (jakość, powłoki smc, ostrość na pełnej dziurze)
 

pawel_fan  Dołączył: 07 Wrz 2009
Może liczyli na to, że jak powiedzą, że nie działa, to nikt nie spróbuje w strachu przed zdemolowaniem swojego DSLR, i dalej 3x droższy limited będzie się sprzedawał?... ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
arQ napisał/a:
w sumie byłyby to chyba pierwszy taki numer od Pentaksa że siłą ogranicza kompatybilność szkła z korpusem

Na siłę szukacie celowych działań negatywnych? Kolejne obiektywy XS (jeden już pokazali na zdjęciach), dla zachowania małych rozmiarów, będą zabudowane wgłąb bagnetu w związku z czym będzie kolizja z lustrem.
 
Siekierus  Dołączył: 13 Mar 2010
arQ napisał/a:
aha identyczny układ nie oznacza wcale takiego samego = metalowego bagnetu, tych samych soczewek (jakość, powłoki smc, ostrość na pełnej dziurze)

Pożyjemy, zobaczymy :) Osobiście cieszę się, że wstrzymałem się z kupnem Limitedowej czterdziestki. Poczekam na testy i kiedy już wszystko będzie wiadome to kupuję XS :)
Będzie pięknie wyglądać na Kiksie- zestaw prawdziwie kieszonkowy :mrgreen:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Siekierus napisał/a:
Będzie pięknie wyglądać na Kiksie- zestaw prawdziwie kieszonkowy

Bez znaczenia w przypadku lustrzanek - w K100D bardziej mi wystawała obudowa wizjera/lampy niż DA40 :-)

Akurat w jego przypadku bardzo widać zysk z obcięcia gripa i obudowy wizjera w K-01.

Mam nadzieje, że powłoki zostawili jak limitedzie, bo praca pod światło i trzymanie kontrastu to był duży atut DA40
 

TM_Mich  Dołączył: 08 Wrz 2009
Tu pokazują przypiętego do K-5 - to tylko symulacja komputerowa, ale chyba będzie działał.

 

Wichura  Dołączył: 22 Lip 2010
espresso napisał/a:
WuWu84 napisał/a:
Mam nadzieje, że powłoki zostawili jak limitedzie
ktoś dziś robi obiektywy bez powłok?


Chyba chodziło o jakość zastosowanych powłok a nie o to czy takowe zostaną dodane.
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Kiedy premiera tego obiektywu (w Polsce i świecie)?
 
Bolo8888  Dołączył: 05 Sie 2010
Premiera juz byla ale czy swiatowa czy Polska kto wie
02.02.2012
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
Oc, to kto pierwszy kupuje i dzieli się wrażeniami ? Oj, będzie dylemat: naleśnik czy unlimited...?
 

pan_kg  Dołączył: 08 Lis 2008
Bolo8888 napisał/a:
Premiera juz byla ale czy swiatowa czy Polska kto wie
02.02.2012


Czy to nie wtedy miał być koniec świata...
 
Bolo8888  Dołączył: 05 Sie 2010
No niestety ale nie wyszlo, moze XS bedzie dobra dla nas informacja. Chetnie bym go przygarnal.
 

rey  Dołączył: 12 Paź 2009
PK napisał/a:
Oj, będzie dylemat: naleśnik czy unlimited...?

Eeee tam, będzie plastik fantastik i to wsystko 8-) Używałem naleśnika, świetny kawałek metalu i ładnie maluje, tylko to 2.8... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach