badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Fopart - zdecydowanie nie polecam
Kiedyś dokonałem zakupu przez Allegro w firmie Fopart, handlującej m.in. albumami fotograficznymi. Niby wszystko bardzo ładnie przebiegło ale wczoraj nagrabili sobie potężnie u mnie i u około 250 innych osób. Wysłali bowiem maila zamiast do jednej konkretnej osoby to chyba do wszystkich, którzy mieli w książce adresowej i oczywiście umieścili adresy nie w polu UDW lecz po prostu DO. Oburzenie ludzi, którzy otrzymali tego maila było dosyć mocne - jedna z osób rozesłała do tych wszystkich osób swoją opinię na ten temat:
Cytat

Dzień dobry.
Serdecznie chciałem podziękować sklepowi Fopart, za przesyłanie spamu na moje konto pocztowe. Jako klient który dokonał zakupu na Allegro, jestem niezmiernie z tego faktu zadowolony.
Dziękuję również za kompletny brak poszanowania prywatności, jakim jest przekazanie mojego adresu e-mail 249 innym osobom.
Kompletny brak jakiegokolwiek profesjonalizmu!!!
Na dodatek wysłaliście państwo ten spam również do Allegro (kontakt i powiadomienia), tak więc sami sobie w tyłek kopa zasadziliście i żywię nadzieję że Allegro nie pozostawia takich śmieci bez odzewu.

Jednego klienta już straciliście.

List ten przesyłam do publicznej wiadomości, czyli do wszystkich którzy widnieją na liście adresowej.

Pozdrawiam wszystkich.

Firma dosyć szybko połapała się co narobiła bo po kilku godzinach rozesłali kolejnego maila - z przeprosinami, tym razem jednak adresując go tak jak trzeba. Niesmak pozostał bo został on napisany kompletnie bez składu i ładu:

Cytat
Witam
Serdecznie przepraszamy ale za pośrednictwem naszej poczty rozesłane zostały wiadomości spamowe spowodowane nieuwagą omyłkowym kliknięciem zaznaczeniem listy e-mailowej. W pełni rozumiemy oburzenie i zdenerwowanie naszych klientów - ale pewnych rzeczy nie da się odwrócić.
Korespondencja była kierowana tylko i wyłącznie do określonego klienta nieuważne kliknięcie spowodowało to zamieszanie.
Pozostaje nam jedynie jeszcze raz przeprosić.

Komuś może się wydawać, że to drobnostka ale dla mnie ta firma jest już skończona. Takie podejście do klienta jest wysoce nieprofesjonalne i niedopuszczalne. Nie dość, że mail został wysłany nie do tej osoby co trzeba to jeszcze ok. 250 osób otrzymało adresy całej reszty, tworząc piękną pożywkę dla wirusow i spamu.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
przeprosiny nie wystarczaja? maja napisac w jakiejs gazecie te przeprosiny?
maja wyplacic Tobie jakies pieniadze z tytulu tej pomylki? czego od nich jeszcze oczekujesz poza tym ze napisali do wszystkich maila z przeprosinami?
Tobie w zyciu nigdy nie zdarzyla sie jakas pomylka?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Podpisuję się pod opinią paradziqs.

Mleko się rozlało. Społeczne koszta niskie. Robienie negatywnego PR na forach z powodu pojedynczej wpadki to lekka przesada. Dęte to, jakby użytkowników oszukali na pieniądzach.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Re: Fopart - zdecydowanie nie polecam
badworm napisał/a:
Komuś może się wydawać, że to drobnostka ale dla mnie ta firma jest już skończona. Takie podejście do klienta jest wysoce nieprofesjonalne i niedopuszczalne. Nie dość, że mail został wysłany nie do tej osoby co trzeba to jeszcze ok. 250 osób otrzymało adresy całej reszty, tworząc piękną pożywkę dla wirusow i spamu.


No i co z tego wszystkiego? Nie chcesz, to nie korzystaj z usług tej firmy. Nie widzę powodu, żeby robić z tego jakiś kosmiczny raban i informować wszystkich forumowiczów o podjęciu takich a nie innych decyzji.

Czy ja też mam założyć wątek i poinformować, że przed dwoma miesiącami pewien sklep internetowy wysłał karmę dla mojego psa nie w ciągu 48 godzin od przelewu (jak obiecał) ale w ciągu 16 dni? Takie podejście do klienta też jest nieprofesjonalne i niedopuszczalne. I to wysoce... :-/
 

Fenol  Dołączył: 31 Sie 2010
To co ja mam powiedzieć? Kupiłem coś w pewnym sklepie na allegro, okazało się, że towaru nie mają i nie wiadomo kiedy będzie. Pieniądze, które zdążyłem im wpłacić, oddawali mi dwa tygodni, a jeszcze w czasie mojego oczekiwania na zwrot - wysłali mi maila z linkiem do ich funpage'u na FB. To dopiero nieprofesjonalizm xD

Moim zdaniem tutaj przeprosiny powinny wystarczyć. Bo co więcej mieli zrobić? Owszem - nie powinno się to zdarzyć. Ale skoro wyszło, jak wyszło... każdy błąd może popełnić :-)
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
badworm, błedów nie popełnia ten co nic nie robi, rozumiem że twoje oburzenie wynika z tego że tobie się nic nie przydarza .... z tego wynika ze nic nie robisz?

A na serio - nie sądzisz że przesadzasz?
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
Errare humanum est - może faktycznie nieco zbyt surowo ich oceniłem. Też czasm zdarza mi się zapomnieć o dołączeniu załącznika do maila - najczęściej uświadamiam to sobie tuż po naciśnięciu przycisku 'Wyślij'. Ale zorientowanie się dopiero po kilku godzinach co się narobiło (zapewne po otrzymaniu co najmniej kilku maili od wnerwionych osób) i przeprosiny napisane wyjatkowo chaotycznie i nieskładnie dobrze nie świadczą o fimie. IMO sprawa jest o tyle istotna, że w pewien sposób poszkodowane zostały wszystkie te osoby, które otrzymały feralnego maila.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
badworm, to moze zalozcie teraz jakies stowarzyszenie osob poszkodowanych przez ta firme, pozniej zlozcie pozew zbiorowy do sadu, dobijcie ta straszna firme ktora zrobila cos tak strasznego!!! dobijcie!!!
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aż się boję pomyśleć co żeście w tej firmie kupowali, że aż tak się tego wstydzić trzeba... Ale dziś już kupowanie gadżetów erotycznych nie jest tak wstydliwe... Także spokojnie, bez nerwów.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
Arti, pewno trafiles.. w koncu niedawno byly walentynki..
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
badworm, podaj swój nick z allegro, jeśli możesz.
 

badworm  Dołączył: 21 Lut 2009
paradziqs: Tu nie chodzi szkody materialne. Nie spotkałeś się nigdy z sytuacją, że wraca do Ciebie mail z jakiegoś serwera z informacją, że wysłany list zawierał wirusa a Twój adres znalazł się w nim jako nadawcy chociaż go oczywiście nie wysyłałeś?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach