Dave  Dołączył: 01 Cze 2006
  Body Spotmatic
Witam wszystkich! Tak mnie ostatnio ciągnie do zakupu body z m x42.Na który ze Spotmaticów warto zwrócic uwagę? Czym różni się np. SL od zwykłego SP? Podobno ESII jest kultowy,ale chyba cięzki do kupna? I ostatnie bardzo ważne pytanie:czy po takim czasie istnienia światłomierze bedą jeszce wskazywały prawidłowe parametry? Pozdrawiam i zgóry dziękuję za wszelakie wskazówki.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Beda cool... wlasciwie wszystkie sa fajne - najbardziej klasyczne sa mechaniczne korpusy SP czy SPII, SPF... ES i ESII to juz elektronika z Av...

Zerknij na: http://www.aohc.it/slr02e.htm to skarbnica wiedzy ;-)

Pzdr
Spinner
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Oooo, to ja mam klasyczny spotmatic SPF. :mrgreen:
 
belenosbelenos  Dołączył: 25 Lip 2006
Czterdzieści lat minęło jak ........
Mam od około 10 lat dwa SP2 ( SP II ) bez problemów działają ale sypią się gąbki. Amortyzujące lustro sam wymieniałem. Napewno moich sp2 nie sprzedam. Obydwa światłomierze niedoświetlają 1/2 EV. Baterie oryginalne PX 400 raczej nie osiągalne. Używam srebrowych V384 ( SR41 ). Plusem do pokrywki.
 

Rafał Czarny  Dołączył: 12 Sie 2006
Witam wszystkich!

Mam prośbę - mogę kupić Pentaxa Spotmatic - taki staruszek, pełny manual, pomiar TTL. Czy warto dać za niego 140 zł (wraz z obiektywem 50 mm)? Jest w pełni sprawny. Kusi mnie taka manualka, bo mam kilka obiektywów M42, które czasem podpinam do syfrówki E500 przez przelotkę z Lublina.

Gdyby ktoś podesłał mi dobrego linka po polskiemu o tym aparacie, to będę zobowiązany.

Użyłem opcji szukaj, ale niewiele jest na Waszym forum o Spotmaticu.

Pozdrawiam

Rafał Czarny
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Rafał Czarny napisał/a:
Użyłem opcji szukaj, ale niewiele jest na Waszym forum o Spotmaticu.


Poszukaj w necie stronki AOHC - nie jest po polsku ale tam masz wszystkie Spotmatici... jesli to Takumar (ta 50-tka) to warto zdecydowanie...

Pzdr
Spinner

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach