kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
Zdezorientowany k100d
Witam wszystkich,jestem początkującym zajawkowiczem fotografii,przesiadłem się z cyfrowych aparatów na pierwszą lustrzanke K100D po długich wertowaniach na internecie i słuchaniu ogromu opini różnych ludzi wybrałem Pentaxa , choć dużo znajomych polecało bardziej Canona 350D - ale to było sentymentalne , miałem jeszcze na oku Nikona 40 Olympusa E400 i cyfrówke z mega zoomem Lumixa Fz50 , jednak zdecydowałem zakupić Pentaxa i jestem w pełni zadowolony,jestem pewien że spełnie swoje amatorskie oczekiwania i naucze się dużo na tym aparacie który zagości u mnie przez długi czas i może w odległych czasach zakupie jakiś wyższy model :)
ale przejde do rzeczy:)

Nurtuje mnie jedno pytanie , jak mogę przestawić obraz z wizjera na Lcd , nie chodzi tu o szybki podlgąd zdjęcia , lecz czy można bezpośrednio wyświetlić obraz na lcd przed zrobieniem zdjęcia,jak jest taka możliwość to prosze o podpowiedź jak to zrobić? z góry dziękuje!
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
:lol: kabu, obok problemów z wizjerem, jeszcze problemy z osobowością ? :evilsmile:

Teraz poważnie: nie da się wyświetlić obrazu widzianego w wizjerze na LCD, bo w wizjerze masz obraz z układu optycznego w czasie rzeczywistym (lusto i przyzmat), na LCD masz zmniejszone zdjęcie zapisane na karcie pamięci.
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
kabu, typowe pytanie - i typowa odpowiedź - no niestety nie da się. W lustrzankach LCD służy do podglądu zrobionego zdjęcia i już. Wcześniej lustro zasłania matrycę, trzeba kadrować przez wizjer. No i fajnie, po to jest właśnie lustrzanka :-) Kadrowanie na LCD w lustrzankach mają Olympusy oraz Canon w jednym z najwyższych modeli, ale jest to niedoskonałe rozwiązanie, nieco "na siłę" i z licznymi wadami, choć czasem przydatne - przede wszystkim do zdjęć makro. Ale, jak widać po zdjęciach, które umieszczają forumowicze, da się robić świetne makro lustrzanką i bez tego "ficzeru".

Pocieszę Cię, że jak się już przyzwyczaisz, to będziesz się dziwił jak mogłeś kiedyś kadrować "na zombie" (to od wyciągniętych do przodu łapsk ;-) ) na takim badziewnym ekraniku.

Aha - jeśli jesteś chłopczykiem, to zmień sobie w ustawieniach, bo wyświetla się "dziewczynka" pod Twoim nickiem.
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
No tak , płeć , zaraz to zmienie :oops:
Właśnie najbardziej obawiałem się zdjęć makro,ale wszystko pewnie leży w kwesti przyzwyczajenia,troszke gimnastyki i do dzieła:)
Dzięki za konkretne i błyskawiczne odpowiedzi ...
W sumie w wizjerze jest większa dusza niż na lcd.

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
W sumie jest w wizjerze większa dusza niż na lcd.

To też - ale przede wszystkim cokolwiek widać. To nie jest "lepsze LCD" - to zupełnie coś innego, brak ziarnistości, opóźnienia, szumów itd - po prostu widzisz to, co jest. Głowa zupełnie inaczej pracuje gdy się patrzy przez wizjer. Serio.
 

kabu  Dołączył: 01 Lip 2007
bEEf napisał/a:
Cytat
W sumie jest w wizjerze większa dusza niż na lcd.

To też - ale przede wszystkim cokolwiek widać. To nie jest "lepsze LCD" - to zupełnie coś innego, brak ziarnistości, opóźnienia, szumów itd - po prostu widzisz to, co jest. Głowa zupełnie inaczej pracuje gdy się patrzy przez wizjer. Serio.



Głowa od wczoraj mi pracuje na pełnych obrotach,kiedy dostałem fizycznie w łapska ten aparat,a a stałem przed wyborem Fz50 - między innymi przez brak paru pln-ów do Pentaxa ale od czego ma się dobrych znajomych zawsze ku pomocy nie tylko finansowo:) warto będzie zaprzyjaźnić się z tym forum - jeszcze raz dzięki za szybkie odpowiedzi bez owijania w bawełne !
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Głowa od wczoraj mi pracuje na pełnych obrotach,kiedy dostałem fizycznie w łapska ten aparat

No i o to chodzi :-B

[ Dodano: 2007-07-01, 15:08 ]
Acha - obczaj ten dział, dużo pouczającej lektury:
http://pentax.org.pl/viewforum.php?f=20
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Kabu, jak ci podglądu na żywo dalej będzie brakowało, a dla odmiany będziesz miał parę pln-ów na zbyciu (a najlepiej tak pod 500 USdolców), to sobie możesz takie sprawić:



Więcej TUTAJ (klik)
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
O! To jest fajne, i nawet wykrywanie ruchu ma. :-)
W kilku przypadkach by mi się przydało, ale 500 zielonych (czy tam zielono-czerwonych) to ja dziękuje. ;-)
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
No trochę to kosztuje... Ale masz w tym wężyk spustowy, to już nie trzeba dokupowywać :mrgreen:
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
To faktycznie oszczędzę dychę. :mrgreen:
Ale akurat wężyk mam. :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach