berlingo  Dołączył: 18 Sty 2012
[K200D] k 200d mechaniczne uszkodzenie zamykania lampy bl
koledzy w mojej k 200 po podniesieniu lampy błyskowej aby ją schowac musze palcem przesunąc zaczep ten na pokrywie nieaz załapie a nieraz musze się męczyć . Teraz juz prawie nie zaskakuje.Ma może ktos schemat montażowy tego aparatu k200d szczególnie górnej pokrywy bo może to jest p***** tylko tzeba wiedziec jak do tego sie zabrać pozdrawiam szanowne grono
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
Miałem raz podobną do Twojej sytuację. U mnie to był jakiś paproch ziarenko piasku czy coś podobnego, wlazł w tą szczelinę mechanizmu (taki zaczep) i przyblokowywał. Na szczęście dało się to usunąć bez rozbierania (Gruszka i szczoteczka do zębów i delikatnie delikatnie usunąłem ten syf)
 
berlingo  Dołączył: 18 Sty 2012
to nie to, zdjołem pokrywe górną ze swojego k 200 i pod elektromagnesem wyzwlajacym lampe jest tam spręzynka która jest wyczepiona hyba ktos tam swoje łapki wkładał . Porzebuje dowiedzieć się jak ona jest ułozona, mam schemat do k 20 ale tam jest inaczej pozdrawiam

[ Dodano: 2012-03-02, 12:00 ]
a może ktos miałby manual schemat do k100 puszka podobna pozdrawiam
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
berlingo,
http://www.pentax-hack.in...10/older_sm.zip
Tu znajdziesz service manual do podobnych modeli. Pass wewnątrz folderu.
Pozdrawiam ;-)
 
berlingo  Dołączył: 18 Sty 2012
dziękuje kolego ale znam tą strone mi chodzi o schemat montarzowy k100 lu k200 pozdrawiam
 

Dembol  Dołączył: 26 Mar 2009
http://dbsi.org/dist/pent...ded-diagram.tif Tu jest diagram montażowy do K10D. Nie sądzę, żebyś znalazł coś więcej w tym temacie.
 
berlingo  Dołączył: 18 Sty 2012
dziekuje za poswiecenie ale brakuje na schemacie górnej pokrywy i lampy błyskowei to jest 2 strona któej tam nie ma a mi oto chodzi pozdrawiam
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
berlingo napisał/a:
brakuje na schemacie górnej pokrywy i lampy błyskowei

Podaj adres e-mail, mam ten dokument w całości.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach