puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
Sigma 35-70
Ostatnio zainteresowałam się aukcją http://allegro.pl/sigma-3...html#tabsAnchor , możecie mi coś doradzić o tym obiektywie? Mój kit już mnie nie zadowala i szukam czegoś nowego.

Z góry dzięki za odpowiedź ;)
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
Witaj puksib, obiektyw, który pokazujesz, to zabytkowe szkło manualne, o niezbyt ciekawym (zwłaszcza na cyfrze) zakresie ogniskowych. Nie bardzo widzę, w czym mogłoby być lepsze od "kita" (no ma ciut lepsze światło). Napisz, czego w "kicie" Ci brakuje, to doradzimy, co warto kupić.
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
w kicie najbardziej mi brakuje makro;/ Na początku byłam przerażona tym, że moja cyfrówka robi lepsze zdjęcia makro niż kit. Ale chyba nie stać mnie na razie na jakieś porządne szkło to tego. Po prostu szukam czegoś dodatkowego do kita, dodam jeszcze że posiadam Heliosa-44M 2/58 i adapter do niego. Zastanawiam się jeszcze nad tele ale chyba bardziej przydałoby mi się coś do makro ;)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Kup pierścienie pośrednie do tego Heliosa.
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
a jak jest z GO, światłem i jakością przy pierścieniach?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Jakość zależy tylko od obiektywu, światła mniej, GO się zmniejsza co wynika ze zbliżenia do obiektu.
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
puksib, nemo dobrze pisze. Nie wierz w napis makro na tej klasy obiektywach, na dodatek zumach. Do makro za parę groszy dokupisz pierścienie, które w połączeniu nawet z Heliosem dadzą Ci dużo lepsze rezultaty.
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
tylko właśnie boję się że nie będę mogła trafić z ostrością przy małej GO... Pierścienie kupić pod aparat, a nie pod obiektyw? tzn żeby kolejność podpięcia była aparat->pierścienie->adapter->obiektyw?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
puksib napisał/a:
tylko właśnie boję się że nie będę mogła trafić z ostrością przy małej GO
To nie jest powodowane przez pierścienie lecz przez twój aparat :) Jeśli chcesz dużej GO musisz wrócić do aparatu kompaktowego z małą matrycą.

Ja bym kupił pierścienie do Heliosa bo to parę złotych kosztuje. Z drugiej strony jak kupisz pod bagnet to w przyszłości może Ci pasować do większej ilości obiektywów. Twój wybór :-)
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
No to chyba się zdecyduję na te pierścienie;) a jakbym w przyszłości miała kupować obiektyw do makro to np Tamron 90 2.8 byłby dobry?
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
puksib napisał/a:
Tamron 90 2.8 byłby dobry?
słabo się na tym znam ale kolega który często kwiatki fotografuje jest zachwycony :->
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
puksib napisał/a:
No to chyba się zdecyduję na te pierścienie;) a jakbym w przyszłości miała kupować obiektyw do makro to np Tamron 90 2.8 byłby dobry?

Jedno z najlepszych szkieł do makro. Równie dopry jest Pentax 100mm/2,8 w zasadzie w każdej ze swoich wersji (FA, DFA, DFA WR)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Hmm... ja ośmielam się stwierdzić coś zdecydowanie odmiennego i nie polecam na początek przygody z macro pierścieni. Przeważnie są tylko powodem frustracji i stresu, co powoduje bardzo szybie rozstanie z tą dziedziną fotografii. Wszystko zależy od tego co chcesz fotografować i jaki masz budżet. Jeśli mają to być badylki, motylki i większe robaczki nie jest potrzebny Ci w zasadzie żaden obiektyw stricte macro... :roll:
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
rbucz, ten Pentax jest chyba trudniej dostępny niż Tamron, ale kupno obiektywu to raczej bardzo odległa przyszłość więc się nie będę tym przejmować.

ADestroyer, w takim razie co polecasz zamiast pierścieni i obiektywu? chciałam mieć coś na teraz, z większymi wydatkami muszę trochę poczekać ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
Ja nie jestem jakiś przeciwnikiem pierścieni pośrednich, ale staram się nie utrudniać sobie życia (a tak jest w ich przypadku). Co zatem polecam? :oops:
Masz świetnego Helliosa, rzadką wersję z ośmio listkową przesłoną – do badylków cudo. W granicach 160 – 200zł dostaniesz Industar'a 61L/3 MC 50/2.8 (praktycznie jest to obiektyw macro: skala wzorowania 1:2) o cudownej plastyce i bajkowych kolorach... Można pokusić się o macro konwerter, jakiś fajny zoom z funkcją macro, czy wreszcie typowy obiektyw macro (tutaj moja mała uwaga – nie ma żadnego najlepszego obiektywu macro czy nie macro – są obiektywy które się albo kocha albo nie)... :mrgreen:
Musisz najpierw odpowiedzieć sobie co dokładnie chcesz fotografować i ile masz na szaleństwa. :roll:
 

tobiasz  Dołączył: 03 Maj 2011
Ja polecam pierścienie do macro. Nie trzeba od razu zakładać 60mm i szukać skali odwzorowania 1:1... na początek 20-30mm wystarczy. Sam się uczyłem macro na pierścieniach pośrednich i smc 200mm f/4 i byłem tylko lekko zniechęcony :D
 
puksib  Dołączyła: 06 Mar 2012
Na razie zdecyduje się na pierścienie pośrednie i zobaczymy co z tego wyjdzie :-D Dziękuję za pomoc ;-)
 

ADestroyer  Dołączył: 16 Cze 2010
W taki razie czekamy na zdjęcia. Dużo światła i wolnych robaków życzę! ;-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach