pentajar  Dołączył: 12 Mar 2011
  "Pentaksy się nie psują, bo pentaksiarze nie robią zdję
Toczyła się na naszym forum kilka dni temu pewna dyskusja, chociaż nie wiem, czy dyskusją można to nazwać. Chodziło mniej więcej o to, że pewien kolega zapytał o koszt naprawy migawki w aparacie Pentax. Cały wątek można sobie znaleźć szukajką, wpisując do niej słowo "matówka". W skrócie można napisać, że kolega pytający się obraził, a później odwrócił kota ogonem w ten sposób, że ktokolwiek miał stwierdzić że pentaksowe matówki są wieczne.
Mniejsza o to, bo nie o tym chciałem napisać, lecz o czymś o wiele bardziej zabawnym.

Przypadkiem natknąłem się na , tę stronę. Dowiedziałem się z niej, że po pierwsze : kolega poskarżył się na nas, a po drugie, że "według autoryzowanych serwisantów, aparaty Pentax nie psują się, gdyż ich użytkownicy nie robią nimi zdjęć"(jak już robią to bardzo mało) :shock: , a profesjonaliści używają Canona i Nikona i te się oczywiście psują, bo profesjonaliści robią zdjęcia. (dużo)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:

Dlatego za andybondem : jak pytają, to od razu polecać Nikona. :-)
 

PK  Dołączył: 24 Maj 2008
pentajar, oczywiście, najbardziej awaryjnym, a co za tym idzie najbardziej profesjonalnym aparatem jest Nikon D40.
Najpierw prowadzi się dyskusję z trollem, a potem jest wielkie zdziwienie, że nie dość, że taki osobnik za grosz dystansu do siebie nie posiada, na żartach się nie zupełnie nie zna, to jeszcze śmie się gdzieś w internecie skarżyć. Dziw! :roll:
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Przeczytałem. Mało co nie posikałem się ze śmiechu. Niektórzy idąc do Urzędu Stanu Cywilnego celem zarejestrowania najbliższego terminu od razu proszą o broszurkę, jak szybko i sprawnie wziąć rozwód.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
Kupię auto z wieczystą gwarancją.........za.... 25tyś - ktoś mi sprzeda?


Śliczne,urocze i przerażające

ten dsg czy jak mu tam - jest "debeściak" ;)
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Fafniak napisał/a:
Kupię auto z wieczystą gwarancją.........za.... 25tyś - ktoś mi sprzeda?
Na pewno nie Citroen Polska :-P
 
danpe_
[Usunięty]
Fafniak napisał/a:
Kupię auto z wieczystą gwarancją.........za.... 25tyś - ktoś mi sprzeda?


Śliczne,urocze i przerażające

ten dsg czy jak mu tam - jest "debeściak" ;)


Mam niezniszczalnego resoraka z lat '80.
Odezwij sie na prv podam nr konta i warunki gwarancji.
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Re: "Pentaksy się nie psują, bo pentaksiarze nie robią
pentajar napisał/a:
...kolega poskarżył się na nas, a po drugie, że "według autoryzowanych serwisantów, aparaty Pentax nie psują się, gdyż ich użytkownicy nie robią nimi zdjęć"(jak już robią to bardzo mało) :shock: , a profesjonaliści używają Canona i Nikona i te się oczywiście psują, bo profesjonaliści robią zdjęcia. (dużo)
...

czym się czyści monitor ? ,bo ze śmiechu zrobiłem :tfu !!!,
ależ to miło jak po ciężkim dniu człowiek się odstresuje się fają informacją :-P
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
zamach napisał/a:
czym się czyści monitor ? ,bo ze śmiechu zrobiłem :tfu !!!

Widzę że "oplutych" ze śmiechu monitorów jest więcej :-P
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
danpe_ napisał/a:
Mam niezniszczalnego resoraka z lat '80.
Wiesz, nie chcę Cię martwić ale moje resoraki z tego okresu też miałem za niezniszczalne. Potem podarowałem je kuzynom... Po miesiącu wszystkie były w częściach :-P
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
nemo, bo niezniszczalny jest tylko Chuck Norris :-D

link do forum jest świetny - co prawda telefonu nie oplułem ale jak widać humor w narodzie nie ginie...

[ Dodano: 2012-03-12, 20:36 ]
nemo, tak wogóle gratuluje stopki, wiesz jest taka bardzo... hmmm życiowa i aktualna :evilsmile:
 

Lento Violento  Dołączył: 13 Kwi 2010
Re: "Pentaksy się nie psują, bo pentaksiarze nie robią
pentajar napisał/a:
a profesjonaliści używają Canona i Nikona i te się oczywiście psują, bo profesjonaliści robią zdjęcia.


Coś w tym jest skoro w każdej sztuce D7000 psuje się AF, a i oleju firma N nie żałuje, bo skoro profesjonaliści robią takie przebiegi to trza oliwić ... :mrgreen:

A tak serio to chyba zdecydowanie za dużo uwagi poświęcacie temu "koledze" ...
 

Rafi  Dołączył: 25 Mar 2007
:-? Żarty żartami, ale temat chyba o mojej... kaSetece ;-) Wkrótce pięć lat jej stuknie, a na liczniku może z 5 tys. klapnięć? Ostatnie - właśnie sprawdziłem - w... sierpniu ubr.
Chyba od nieużywania się migawka nie popsuła? :cry:
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
"Mniej my nadzieję że do Pentaxów kto inny produkuje migawki :)"

oby mniej takich..
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
Rafi napisał/a:
Wkrótce pięć lat jej stuknie, a na liczniku może z 5 tys. klapnięć?

Normalnie "nówka sztuka". :-)
Co do migawek, to chyba wszyscy w Pentaksach mamy migawki pochodzące z Nidec Copal Corporation (dawniej tylko Copal). "Profesjonalni" użytkownicy np. Nikonów zresztą też prawdopodobnie tak samo...

o... tu jest fotka migawki z K10D (za pentaxforums.com)

 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Rafi napisał/a:
na liczniku może z 5 tys. klapnięć?


jeny, to ja z 37tys w 3 lata czuję się jak rzeźnik :-(
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
9 tysięcy w ok. 4 lata :) ale już niedlugo sezon na makro więc pewnie się zwiekszy :-)

[ Dodano: 2012-03-12, 23:11 ]
a może po prostu my robimy zdjęcia aparatami zamiast, za przeproszeniem, napier...niczać migawką w trybie seryjnym :-D ? i stąd takie niskie przebiegi...
 

komtur  Dołączył: 04 Cze 2008
arQ napisał/a:
zamiast, za przeproszeniem, napier...niczać migawką w trybie seryjnym

Przypomniało mi się - byłem ze 2 lata temu na koncercie muzyki cerkiewnej i był tam jakiś wyjątkowo "zawodowy" Canonier (jakiś poważniejsza puszka), który fotografując mocno statyczne w sumie sceny ;-) walił strasznie hałaśliwymi seriami raz za razem (bez lampy był na szczęście).
 

idzi  Dołączył: 24 Paź 2010
To ja kupiłem już zepsutą bo PhotoMe pokazywał 7,2 tys lub coś koło tego zaraz po zakupie. Sprawdziłem po roku. Wypiłem piwo i przestałem się tym przejmować.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Sam zepsułeś licznik wkładając kartę użytą w innym aparacie :-P .
 
b-bar01  Dołączył: 09 Lip 2010
pentajar napisał/a:
...aparaty Pentax nie psują się, gdyż ich użytkownicy nie robią nimi zdjęć.... a profesjonaliści używają Canona i Nikona, bo profesjonaliści robią zdjęcia. (dużo)


i to jest głęboka prawda

forum N o D7000 napisał/a:
Zrobiłem już 6,5k zdjęć i większość to testowanie działania w różnych warunkach auto fokusa, taka mania po tym co tu czytam.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach