gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Auto Revuenon 135/2,8 vs Pentax-M 135/3,5
Oba obiektywy są manualne, oba w zbliżonej cenie. Za pentaxem przemawia SMC, 8-mio listkowa przysłona i zakres przysłon (3,5-32) a za Revuenonem większa jasność. Co byście wybrali?
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Pentaksa. Nie wiadomo jaki jest ten Revuenon na 2,8, a Pentax na 3,5 jest ostry.
 
Grzechotnik  Dołączył: 27 Paź 2008
Mam testowe foty Revuenona 135/2,8 w porównaniu do Takumara Bayonet 135/2,5 i Takumara 135/3,5 moge wrzucić, warunki fotek każdy będzie mógł sobie odtworzyć w domu.
Jak dla mnie Revuenon jest bardzo ostry, na 2,8 ma lekką aberację, i lekko mydli, (ale może to dlatego, że dla 160 cm z jakiej były robione fotki testowe głębia ostrości na pełnej dziurze ma tylko 14,6 mm), przymknięty o działkę nie ma po tym śladu.
 
gkeb  Dołączył: 28 Lut 2012
Ja z chęcią zobacze te fotki.
 

Makler  Dołączył: 09 Mar 2009
Widzę tylko problem taki że Revuenon to nie producent tylko mark niemieckiej sieci handlowej i w związku z tym ciężko określić co to jest naprawdę.
Posiadam taki jeden (135/2.8) made in Japan (były również niemieckie), testów nie robiłem ale z tego co pamiętam to jakość była dobra. Po oglądnięciu zdjęć obiektywu w sieci doszedłem że ten to produkcja Chinona.
Trzeba by do zdjęć z obiektywu dodawać zdjęcia jego samego :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach