SeizeThePicture  Dołączył: 07 Lis 2009
zieloo, Hassela męczyć zaczął.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Przesiadając się z japońca na szweda i tak nie unikniemy obudzenia się któregoś poranka z chińczykiem przy boku.

 

JanZ.  Dołączył: 30 Paź 2008
zieloo napisał/a:
Tzn tak: kominek 67II powinien pasować do 6x7/67, odwrotnie już chyba nie (nie testowałem tego).


odwrotnie tez pasuje, ja mam kominek od 67 w 67II i wszystko jest ok
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Uff,... po dwóch miesiącach oczekiwania odebrałem 67 z serwisu. Kupiony w stanie "mint" od skośnookich. Ostatnio jakaś plaga na uczciwość, z 3 przedmiotów na ebayu, dwa uszkodzone pomimo stanu "idealny" w opisie.
Ale do rzeczy. Macie jakiś pomysł na dorobienie lub pozyskanie dawcy do sposobu oznakowania załadowanego filmu w aparacie? Cholera, odzwyczaiłem się trochę od kliszy z rolki i nie chce wróżyć z fusów w temacie, co ja wsadziłem do aparatu miesiąc temu.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
A w 67 nie ma na tylniej klapce takiego okienka, zeby wlozyc tam kartonik z opakowania po filmie?
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
alekw napisał/a:
A w 67 nie ma na tylniej klapce takiego okienka, zeby wlozyc tam kartonik z opakowania po filmie?


Zaręczam Tobie, że gdyby miał to nie byłoby tematu.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
odyseusz napisał/a:
alekw napisał/a:
A w 67 nie ma na tylniej klapce takiego okienka, zeby wlozyc tam kartonik z opakowania po filmie?


Zaręczam Tobie, że gdyby miał to nie byłoby tematu.


Faktycznie, teraz obejrzalem na zdjeciach. W 67II jest. Troche to dziwne, bo to konstrukcja mniej wiecej z tych lat co ME Super, a on juz taki wynalazek ma.

Zawsze mozna zrobic substytut czegos takiego z kartonika i tasmy klejacej :-)
albo zapisywac w notatniku w telefonie :-)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Notatnik odpada. Szukam jakiegoś starego korpusu z takim ustrojstwem lub nawet samego ustrojstwa luzem.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Samo ustrojstwo luzem (na taśmie samoprzylepnej) było w asortymencie firmy Hama. Do szerokiego i małego obrazka pod standardową ściankę z kartonika od filmu. Swego czasu z 10 takich kupiłem na jakiejś wyprzedaży. Poszukaj w sklepach reklamujących się asortymentem Hamy. Może jeszcze gdzieś leżą.
 

gezeb  Dołączył: 26 Maj 2007
Kartonowy kawalek z opakowania pewnie nie wejdzie ale cienkie "folijki" z kolorowych filmów wrzucam pod baterię .
PS. Gdzie serwisowałeś ? Z Hamy były kiedys takie paski ze schowkami , cos jak Pentaksowe ale to juz pewnie kombinacja połaczyc z zaczepami i nie kazdy lubi nosic klocka na pasku ;)
 
odyseusz  Dołączył: 21 Kwi 2006
Serwisowałem u p. Adamczyka. Na razie nic nie powiem, ale to znana i solidna marka. Chociaż ostatnio jest strasznie zakręcony z ilością pracy.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Na Zatoce widziałem takie dziwne ustrojstwo w założeniu pomagające w szybkim ostrzeniu.

Miał ktoś z Was styczność z takim gadżetem?
 

Jarek Dabrowski  Dołączył: 20 Kwi 2006
jorge.martinez napisał/a:
Na Zatoce widziałem takie dziwne ustrojstwo w założeniu pomagające w szybkim ostrzeniu.
Miał ktoś z Was styczność z takim gadżetem?
Miałem. Świetnie komponuje się z drewnianą rączką, powodując gwałtowne rozpierzchanie się większości gapiów w promieniu kilku metrów.
Pomaga w ostrzeniu, ale jak bardzo, musiałbyś ocenić sam. Mi tak średnio.
 
rybka  Dołączył: 28 Gru 2010
Mam podobny 'patent' do 60-siatki Haskowej i po kilku dniach szybko schowalem gleboko w szafie ... mam wrazenie , ze przy grubych rekawicach ( np. na mrozie ) moze sie sprawdzic , ale normalnie zbyt mi przeszkadzal . Pzd.
 

alekw  Dołączył: 27 Wrz 2007
jorge.martinez napisał/a:
Na Zatoce widziałem takie dziwne ustrojstwo w założeniu pomagające w szybkim ostrzeniu.

Miał ktoś z Was styczność z takim gadżetem?


Pięknie, to teraz tylko jeszcze dwukołowa podstawa od CKM i ludzie będą uciekać przed Tobą ;->
 

wiktor33  Dołączył: 19 Kwi 2006
Mam takie do 105 i 45-ki. Przy moich powykrzywianych palcach sprawdzają się rewelacyjnie. (Na priva mogę podać, jak sobie tak palce dorobić.)

[ Dodano: 2013-01-22, 18:19 ]
A flim można wyjąć w ciemni, zwinąć na szpulkę i obejrzeć przy świetle, co to jest. Tak robię, jak mi pamięć odmówi posłuszeństwa. Patent z karką przyklejoną do ścianki na plaster też się przydaje, chociać ja ostatnio po prostu zostawiam puste pudełko po filmie w torbie z aparatem.

[ Dodano: 2013-01-22, 18:20 ]
Cytat
Wysłany: 2012-05-17, 23:11     
Serwisowałem u p. Adamczyka.

U Wieśka Adamczyka z Wilgi?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
wieci się czerwona lampka to ok czy trzeba wymienić baterię?
Jeśli nie mruga, to ok. Ale kup sobie zapas bateryjek.
Jasiek Matacz napisał/a:
w sensie że zawsze tzreba palcem odprowadzać wajchę by nie wracała za szybko?
Pentax to nie radziecki czy nrd-owski szajs. Ale jeśli zadbasz o naciąg aparatu, który ma dziś 45 lat, to nic się nie stanie :-)
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
świeci się czerwona lampka to ok czy trzeba wymienić baterię?


:-)
To działa w drugą stronę - jak się nie świeci, to bateria padła na 100%.
Jeśli się świeci, to jest pewna niezerowa szansa, że jest ok. No ale to się przekonasz, gdy zrobisz pierwsze zdjęcie i lustro wróci na dół (albo nie).
 

TomekB  Dołączył: 01 Wrz 2011
Pytanie do użytkowników 67ii. Czy spust migawki ma wyczuwalną środkową pozycję? W moim przypadku nie ma to co prawda znaczenia (póki co) bo mam pryzmat bez pomiaru ale zastanawiam się czy wszystko jest z korpusem OK.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach