dagi  Dołączył: 18 Paź 2008
Wzrost cen szklarni...
http://www.pentaxforums.c...rease-2012.html

Nie wiem co myśleć ale dla mnie to trochę strzał w kolano... Pewnie odbije się to również na i tak często wygórowanych cenach u nas... Sporo osób piszę, że to dobry powód, żeby rozstać się z pentaxem... Szkła stoją prawie w miejscu, ff nie ma, a oni podwyższają ceny ( wniektórych przypadkach prawie 2 krotnie). Cóż... pewnie przy zakupach znowu przeglądnie się co ma pentax i stwierdzi, że za drogo i często za ciemno, a różnica optyczna nie aż tak widoczna albo podobna. Sigma, tamron, samyang i sprzedający używki się pewnie ucieszyli ;]
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
FA limitedy nie podrożały. Ktoś zabawnie napisał w komentarzach, że to znak od Pentaksa, że nie ma co inwestować w APS-C, bo mały obrazek zbliża się. Ble. Ble.

Czekam na odpowiedź dolara. Kurs 2,5 zł i wszystkie Limitedy moje ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
dagi napisał/a:
strzał w kolano...
mam dziwne wrażenie, że widzę to określenie od kilku ładnych lat :-D
 
tomek_j  Dołączył: 04 Lis 2010
nemo napisał/a:
dagi napisał/a:
strzał w kolano...
mam dziwne wrażenie, że widzę to określenie od kilku ładnych lat :-D

Kiedyś sie pomylą i palną sobie w łeb :evilsmile:

 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Mnie bawi odgrażanie się userów: kupię Canikona, kupię Sigmę/ Tamrona, kupię micro 4/3, przerzucę się na ryby.

Poczytałem sobie komentarze. Większość ludu i tak kupuje sprzęt z drugiej ręki, w Europie ceny od dawna są 50% wyższe niż w USA, więc o co te żale?

To oczywiste że nikt o zdrowych zmysłach nie kupi krótkiej gwiazdki za 4000. Bo to szkło nie jest tego warte. Ale żeby zaraz płakać: Pentaksie, myślałem że jesteś inny niż Canon czy Nikon. Jak śmiesz podnosić ceny, jak śmiesz prowadzić jakąkolwiek politykę cenową. Brutusie!
 

Apache  Dołączył: 09 Lut 2010
Pisałem już o tym w innym wątku: wzrost dotyczy (chyba) cen na rynku amerykańskim. Jest o tym wyraźnie mowa na początku notki na pentaxforum.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Pytanie czy to oznacza wzrost cen w Polsce, bo chyba przedstawiciel nie bierze towaru ze Stanów tylko z Japonii? Jeśli ceny wzrosną tylko w Stanach to polski dystrybutor tylko się ucieszy, bo nie będzie się opłacało sprowadzać sprzętu zza oceanu.
Podrożały głównie gwiazdki, a np. 12-24 - nie.
Z drugiej strony na razie wszystkie obiektywy, które chciałem już mam, więc mogę zachować stoicki spokój, bo taki zestaw chyba wystarczy mi na długo 8-)
 
pich  Dołączył: 11 Wrz 2008
Mnie bardziej interesuje strategiczna polityka Pentaxa - czyli po co podnosi ceny i dlaczego tych konkretnych obiektywów. Rzeczywiście szkła do FF pozostawiły swoje ceny. Jeśli tylko ceny wzrosną za wielką wodą, to jeszcze przeboleję, mimo, że 2 moje FA pochodzą z USA i pięknych czasów (USD po 2,25). Byle to nie był pretekst dla sprzedawców z Europy i Polski.

A poza obiektywami - cena średniego formatu w USA i Europie odpowiednio po 1000 - i odpowiednio USD i EUR. To ponad 10000 zł
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
pich, tak patrząc w twoją stopkę to raczej nie powinieneś się martwić wzrostem cen szkieł Pentaksa :->
 
pich  Dołączył: 11 Wrz 2008
nemo napisał/a:
pich, tak patrząc w twoją stopkę to raczej nie powinieneś się martwić wzrostem cen szkieł Pentaksa :->

Zaiste Ojcze, zaiste ;-)
Dorzucę tylko 16-50, to będą aż... 2.
Niemniej jednak tak jak napisałem - interesuje mnie bardziej strategiczne planowanie Pentaxa dwojga imion
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
pich, ja bym się za bardzo tym nie przejmował :-)
 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Proponuję olać to i robić dalej zdjęcia.
Czasem fotgrafujący są jak kobieta przed pełną szafą mówiąca: "Nie mam co na siebie włożyć".
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
A im szafa pełniejsza, tym bardziej nie ma co.
 

dagi  Dołączył: 18 Paź 2008
No temat tyczy się usa ale mamy globalizacje, do tego to dobra wymówka na podwyższanie cen tutaj ;) No i tak jak już ktoś napisał, mnie też ciekawi polityka koncernu... Nie mam zamiaru się przesiadać, chociaż wolałbym mieć więcej pentaxowych szkieł, a LBA to bardzo poważna choroba ;D Póki co nie mam problemu z wyborem ale dokupiłbym jeszcze parę szkiełek ;D
 
danpe_
[Usunięty]
jorge.martinez napisał/a:
Mnie bawi odgrażanie się userów: kupię Canikona, kupię Sigmę/ Tamrona, kupię micro 4/3, przerzucę się na ryby.

Poczytałem sobie komentarze. Większość ludu i tak kupuje sprzęt z drugiej ręki, w Europie ceny od dawna są 50% wyższe niż w USA, więc o co te żale?


Większość, to nie wszyscy.
Ceny wyższe, dlatego dużo osób sprowadza sobie z USA, ale nie każdy, stąd te żale.

Skoro Ty nie chcesz kupić, to Cie to nie interesuje, ale jeśli ktoś sobie kupił koszulkę Pentaxa, lubi tę markę i chce kupować jej szkła w sklepie, to ma prawo do narzekań.
Także nie rozumiem co jest dla Ciebie zabawne? Fakt, że ktoś chce kupić szkło Pentaxa, ale cena idzie mocno w górę? Fakt, że Ty nie chcesz takowego kupić?
 

BAN zamach  Dołączył: 21 Paź 2010
Prawdziwy fanatyk nie liczy się z kosztami :-P
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Obiecalem sobie ze juz koniec z zakupami, ale w zaistnualej sytuacji bede zmuszony chyba cos zakupic po starych cenach, coby kiedys nie pluc sobie w brode ;-)
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
Hehe, robi się wątek dla Pentalibów :mrgreen:
 

rbucz  Dołączył: 01 Gru 2006
jorge.martinez napisał/a:
Większość ludu i tak kupuje sprzęt z drugiej ręki
Ktoś jednak musi kupić w sklepie, żeby potem były te z drugiej ręki ;-)
jorge.martinez napisał/a:
To oczywiste że nikt o zdrowych zmysłach nie kupi krótkiej gwiazdki za 4000.
A człowiek, od którego kupiłem swoją gwiazdkę zaklinał się, ze jest pierwszym właścicielem... jak trudno poznać wariata na pierwszy rzut oka... :-P

Ja jednakowoż osobiście wolałbym, żeby szkiełka taniały nie drożały, niezależnie od tego, jaką ideologię do tych podwyżek się dorabia.
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
rbucz napisał/a:
Ja jednakowoż osobiście wolałbym, żeby szkiełka taniały nie drożały, niezależnie od tego, jaką ideologię do tych podwyżek się dorabia.
chyba nie Ty jeden - ciekawe czy wraz z podwyżkami cen, podniosą też jakość SDM-u :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach