pavlis83  Dołączył: 29 Maj 2007
Brać OlympusE410 czy czekac do 08.2007 na PentaxK100D super
witam

Juz prawie sie zdecydowalem na aparat... na Panasonica FZ50. Ale powodowany impulsem pojechalem do sklepu nie dla idiotow, zobaczyc z ciekawosci czy istnieje lustrzanka ktora jest mniejsza od wspomnianego Panasonica i jak takie lustro lezy w rece. No i jest male lustro - Olympus e410, czyszczenie matrycy, dwa kity, wszystko jest pieknie, tylko dziwnie sie go trzyma. Niedawno tez widzialem newsa ze w polowie sierpnia do sprzedazy wejdzie lusterko jak dlamnie prawie idealne Pentax k100d Super - stabilizacja, dodatkowo czyszczenie matrycy i pelna zgodnos i napedem ultradzwiekowym
Znow mam dylemat... czy brac Olka 2kit, czy czekac do polowy sierpnia na Pentaxa k100d Super 2 kit

Dzwiek lustra to jest ten dzwiek ktorego chcialbym sluchac..., W olympusie jedno co mi przeszkadza to to ze ten aparat nie robi zdjec w lustrzankowym formacie 3:2. jest to zrozumiale bo on ma inny system

PS zdaje sobie sprawe ze jestem chyba najbardziej niezdecydowanym forumowiczem...

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
A miałeś kasetkę w łapie? Tam w porównaniu do Olka jest jeszcze dużo lepszy wizjer. Z drugiej strony, trzeba przyznać, że czyszczenie matrycy w Olku działa dobrze, a w k100/k10 (i innych systemach) tak sobie.
Zależy też, czy stawiasz na AF, czy chcesz się bawić w manualne ostrzenie. Poczytaj to:
http://pentax.org.pl/view...ighlight=#96766

[ Dodano: 2007-07-04, 09:44 ]
No i na razie wieści ze świata są takie, że k100d super jest sporo za drogi jak na zmiany, których dokonali. Jak się pokaże w Polsce, to przez jakiś czas pewnie będzie tak samo.
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Dla mnie jedyna zaleta K100D Super to wspolpraca z nowymi obiektywami. Nalezy jednak pamietac ze bedzie to nowa pozycja i zapewne bardzo droga na poczatku (mam na mysli obiektywy). Jesli wiec masz kase to mozliwe ze przyda Ci sie taki bajer w K100D Super.

Czyszczenie matrycy raczej sie nie sprawdza. Co prawda nie wiem z autopsji jak dziala czyszczenie w aparatach marki PENTAX ale czytalem ze czyszczarka jest malo skuteczna.
Moja opinie dodatkowo potwierdza test jaki wykonalem na Canonie 400D i okazalo sie ze na matrycy sa syfy.
Tak wiec czyszczarka to tylko bajer i do tego malo skuteczny.
Jesli wiec chcesz zdecydowac sie na lustro to w zestawieniu e410 vs. K100D Super polecam zdecydowanie K100D bez Super bo sadze ze nie warto wydawac dodatkowych pieniedzy na zbedne bajery a kase zostawic sobie na karte baterie lub ladowarke.
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
nie wiem co oznacza 06.07, czy to jest czerwiec 2007, czy może 6 lipca, cokolwiek nie oznaczałoby, nie liczyłbym na to, że k100ds pokaże się w Polsce wcześniej niż po wakacjach
 
pavlis83  Dołączył: 29 Maj 2007
 
k100d lepiej lezy w rece bo ma gripa wypuklego bo w nim sa baterie. Olympus e410 jest jak kompakt - plaski na powierzchni, nie bardzo jest o co palce prawej reki zahaczyc i moze sie wyslizgnac. nie ukrywam ze 11polowy AF w pentaxie ma dla mnie znaczenie. jak uslysze ze k100d ma jakies problemy ze soba, albo ze zoom pentaxa 55-200 jest do bani na wyzszych ogniskowych to biore panasonica fz50 ;)
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
pavlis83, porównaj sobie lepiej matryce FZ50 i K100.
Jakość zdjęć z Panasonica jest namiastką tego co potrafi Pentax.
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
??????troche dziwia mnie takie posty.....
SDM ? -ok. ale czy masz kase na te szkla?
Bo jezeli nie to po co doplacac?
Jezeli bedziesz mial za jakies 2-3 lata kaske na takie szklo.....to prawdopodobnie wyjdzie nowa puszka w tzw. miedzyczasie....
jasne szkla z SDM- beda drogie......
a zanim SDM trafi do tanszych szkiel... to uuuuuuaaaa miiinie czasu....zobacz ile zajelo to nikonowi......
a pentax z mniejszym potencjalem.......

bierz K100D - ma teraz bardzo fajna cene....

[ Dodano: 2007-07-04, 10:07 ]
pavlis83 napisał/a:
ak uslysze ze k100d ma jakies problemy ze soba, albo ze zoom pentaxa 55-200 jest do bani na wyzszych ogniskowych to biore panasonica fz50 ;)
juz widze pierwszzy post po zakupie K100D...dlaczego moje zdjecia sa jakies takie nieostre.....?
 
::ART::  Dołączył: 06 Sty 2007
Mam K100D od 6 miesiecy i poza kurzem miedzy kolorowym wyswietlaczem a zewnetrzna szybka aparat spisuje sie znakomicie. Nie mam zadnych zastrzezen.
 
pavlis83  Dołączył: 29 Maj 2007
sdm by pentax moze byc rzeczywiscie drogie, natomiast sa jeszcze producenci niezalezni. mam tak na marginesie pytanko czy nikon d50 ma wsparcie dla silnikow ultradzwiekowych? w nikonie to sie chyba zwie hsm. Pytam tak z czystej ciekawosci
 

Fafniak  Dołączył: 19 Kwi 2006
pavlis83 napisał/a:
natomiast sa jeszcze producenci niezalezni
- ktorym zajmie troche czasu zeby wsadzic toto w obiektwyw z mocowaniem penataxa......pytanie jeszce - jak z wykupieniem protokolu kominikacji ze szklem.....tamron pewnie kupi a sigma (podobno) robi to na zasadzie "zgaduj zgadula" ;-)
 

Pentagram  Dołączył: 21 Wrz 2006
pavlis83 napisał/a:
czy nikon d50 ma wsparcie dla silnikow ultradzwiekowych? w nikonie to sie chyba zwie hsm.


SWM, ma
 
pavlis83  Dołączył: 29 Maj 2007
a prosze mi jeszcze powiedziec jak jest z jakoscia obiektywow pentaxa. Wiadomo ze jakosc zdjec jest bardzo dobra. jak wyglada trwalosc i jakosc wykonania obiektywow kitowych? Chodzi mi o to ze np kit canon ma opinie ze wytrzymuje rok lub dwa eksploatacji i sie rozpada. moj znajomy ma kita od nikona d80 i po roku stwierdza ze ma jakies luzy...
Jak to jest wlasciwie....
 

Polar  Dołączył: 12 Mar 2007
pavlis83
Cytat
jak uslysze ze k100d ma jakies problemy ze soba, albo ze zoom pentaxa 55-200 jest do bani na wyzszych ogniskowych to biore panasonica fz50


a widziałeś zdjęcia z fz50 totalna porażka w porównaniu z kitowym 55-200 pentaxa

kit 18-55 nie należy do arcydzieł wykonania ale mimo to można robić nim przyzwoite zdjęcia. Biorąc pod uwagę cena/jakość to nie wiem nad czym się zastanawiasz.
 
pavlis83  Dołączył: 29 Maj 2007
http://picasaweb.google.pl/henryk.hensu2/ zdjecia z panasonica fz50 tak tylko pokazuje, dla ciekawych (To tak tylko na marginesie)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pavlis83, Pentax ma najlepszego kita wsród obecnie sprzedawanych luster. Jest to jedna z rzeczy, których akurat nikt nie kwestionuje. Obiektyw jest dobrze wykonany, ma metalowy bagnet (to w kitach wyjątkowe), powłoki SMC, optycznie jest w porządku. Kit do Canona to parodia obiektywu, co potwierdzają sami właściciele tej puszki.
Poszukaj na forum, wiele razy o tym było.

[ Dodano: 2007-07-04, 11:30 ]
pavlis83, jeśli zastanawiasz się czy panas fz-50 nie da Ci przypadkiem lepszych zdjęć, to... sam nie wiem, co powiedzieć. Hint: poszukaj pod hasłami "wielkość matrycy" oraz "fizyka".

[ Dodano: 2007-07-04, 11:31 ]
Cytat
Zdjęcia robione w tzw. trudnych warunkach, gdzie podobno występują największe szumy. Przy ISO 100 do 1600 i przeskalowaniu zdjęć do wymiaru 30x40cm /tak będą właśnie wyglądać po wywołaniu w tym formacie/ jakoś tych szumów nie widać. Z każdego zdjęcia wykadrowany został wycinek z pełnego rozmiaru. Opinie o dużych szumach powstały jeszcze, zanim aparat ukazał się w sprzedaży - i tak już zostało. Wszystkie ustawienia w aparacie na standard, przy najwyższej jakości obrazu.

Co mogę powiedzieć...
30x40 cm.
Przy iso 1600.
Z kompakta.
O rety.

[ Dodano: 2007-07-04, 11:32 ]
Cytat
http://picasaweb.google.pl/henryk.hensu2/PanasonicFZ50Szumy/photo#5060641108307084066

Nie mam więcej pytań.

[ Dodano: 2007-07-04, 11:34 ]
No i jeszcze kwiatek:
Cytat
Zdjęcia wykonane z ręki, nawet te o ogniskowej 3000mm - pokazują siłę stabiliatora, jak również samego obiektywu.

Chłopaki - trzymetrowiec! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 
pavlis83  Dołączył: 29 Maj 2007
prosze sie nie denerwowac. fakt ze czytalem opis fz50 to nie oznacza ze uwazam ze jest lepszy od lustra. nie da sie ukryc ze ma kilka zalet i wad.
Poprostu sie luzno zastanawialem czy ma sens branie lustra skoro nie zamierzam miec kilku obiektywow. narazie chcialbym pozostac z dual kitem Prosze sie nie wkurzac. W necie mozna spotkac naprawde rozne opinie

PS Chcialbym zrobic takie ale oczywiscie jaknajlepiej lepsze zdjecie ksiezyca i miec na tapecie na kompie :) czy ta fota z tego picassa jest nieostra? Cos mi sie tak wydaje....


hmm w sklepie nie dla idiotow i podobnym dual kit pentax kosztuje ok 3100
jest jeden sklep netowy ktory ma taki zestaw za 2700 oraz pixmania za 2600. Skad taka roznica... czyzby te tansze byly modelami z importu prywatnego czyli bez pl instrukcji, gwarancji, albo byly odpadami ktore nie przeszly kontroli jakosci w fabryce?
Dziwna ta cena, nieco podejrzana, tymbardziej ze nastepny sklep netowy ma cene podobna do sklepu nie dla idiotow

przypomnialo mi sie jeszcze ze cena za k100d super jest ustalona na 699$. przy kursie 2,8zl to wychodzi przyjemna kwota
Ktos pamieta ile kosztowal w zeszlym roku k100d kit? Dzieki temu moznaby ustalic ile mniej wiecej moze kosztowac wersja super w Polsce

 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
pavlis83, a kto się denerwuje :mrgreen: Ja byłem tylko nieco zszokowany tym "opisem". Wierz mi, do najbardziej sensownych to on nie należy...
Cytat
Poprostu sie luzno zastanawialem czy ma sens branie lustra skoro nie zamierzam miec kilku obiektywow. narazie chcialbym pozostac z dual kitem Prosze sie nie wkurzac. W necie mozna spotkac naprawde rozne opinie

Musisz rozważyć wady i zalety lustrzanki. W skrócie wyjdzie Ci coś takiego:

a) Ktoś chce robić przede wszystkim fotki pamiątkowe, z wycieczek, imprezek. Jego hobby to wycieczki i imprezki. Kupienie albumu ze zdjęciami znanego fotografa to dla niego "dziwactwo" i strata kasy. -> kompakt

b) tzw "ambitny fotoamator", który chce się dowiedzieć czegoś o fotografii jako sztuce przekazu wrażeń, o kompozycji. Interesuje go "robienie zdjęć", a nie tylko "pamiątki miłych chwil". Jego hobby to fotografia -> lustro

I tyle. Oczywiście a) nie wyklucza b) i na odwrót - poza tym obydwie koncepcje się przenikają - to jasne, ale chodzi o pewien ogólny zamysł, do czego Ci aparat. Poza tym w przypadku b) dobrze mieć i lustro i kompakt :-)

A z tym "niezamierzaniem" posiadania innych obiektywów - to nie wierz samemu sobie. Każdy tak mówi ;-) Lustrzanka to studnia bez dna na Twoją gotówkę. Mnie np to nie przeszkadza, przeciwnie - cieszy :-) Ale nie każdego musi, jeśli chce tylko cykać fotki.

 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
pavlis83 napisał/a:
Prosze sie nie wkurzac. W necie mozna spotkac naprawde rozne opinie
A tam, nie zwracaj uwagi na talibów :mrgreen: . Proponuję spróbować pobawić się DSLR. Niektórzy po zakupie rzeczywiście złorzeczą na jakość zdjęć w stosunku do wypasionych kompaktów. W DSLR jest trochę inna filozofia robienia zdjęć.
W kompakcie plik końcowy jest przeważnie finalny, w DSLR dopiero po zgraniu do kompa zaczyna się zabawa ze zdjęciem( pomijam pstrykanie w jpg i puszczanie na żywioł do wydruku)
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
A tam, nie zwracaj uwagi na talibów

;-) :-P argawen, ale wejdź na tego linka na Picasie - tam to jest dopiero talib! Tylko, że Panasowy ;-)
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
bEEf napisał/a:
;-) :-P argawen, ale wejdź na tego linka na Picasie
widziałem. Nie dość, że małe to i raczej mierne.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach