zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Płonący sejf.
Wyobraźcie sytuację. Z jakiegoś powodu cała muzyka jaka powstała została zgromadzona w jednym miejscu i zamknięta w sejfie. Niestety wybuchł pożar, a wy zostaliście strażakami i macie uratować nagrania tylko jednego zespołu.
Więc nagrania którego zespołu byście uratowali ?
 

pawgra  Dołączył: 29 Maj 2008
Rolling Stones ;-)
 
gilby  Dołączył: 28 Lut 2007
Pink Floyd
 

nemo  Dołączył: 21 Wrz 2007
pawgra napisał/a:
Rolling Stones
:-) :-B
 

radekone  Dołączył: 20 Maj 2009
Żadnego, niech się jara.

Powstanie nowa.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
Ciekawe który zespół zbierze najliczniejszy zastęp.

The Beatles
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Ale wymyśliłeś.
Jeżeli tylko jednego to jednak The Beatles.
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
radekone napisał/a:
Żadnego, niech się jara.

Powstanie nowa.


Kiedyś słyszałem takie zdanie. "W zasadzie cała muzyka jest już napisana. Trzeba ją tylko wyłowić z chaosu"
 
michalb  Dołączył: 11 Paź 2010
zipzip napisał/a:
Z jakiegoś powodu cała muzyka jaka powstała została zgromadzona w jednym miejscu i zamknięta w sejfie.


zipzip napisał/a:
radekone napisał/a:

Żadnego, niech się jara.

Powstanie nowa.


Kiedyś słyszałem takie zdanie. "W zasadzie cała muzyka jest już napisana. Trzeba ją tylko wyłowić z chaosu"


Większość muzyki która powstała nie została nigdy w żaden sposób zapisana.


Trzeba było napisać że w tym sejfie są wszystkie płyty z muzyką rozrywkową od połowy XX wieku, bo chyba o to chodzi ;-)

Gdybym jednak mógł uratować coś z całej historii muzyki, to chciałbym zachować tzw. muzykę "etniczną", chyba najbardziej afrykańską - nie wiem jaki to zespół ;-) .
No więc skoro mam wybrać zespół, to nie będę oryginalny, bitelsi.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Mówimy tylko o zespołach, czy soliści są w tym samym sejfie? Bo rozumiem, że tak zwana muzyka poważna jest w innym...
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Ja bym jakiś skład hiphopowy uratował, w tej muzyce jest tyle sampli i zapożyczeń, że można by wszystkie style muzyczne odbudować :-P
 

zipzip  Dołączył: 06 Sty 2010
PiotrR napisał/a:
Mówimy tylko o zespołach, czy soliści są w tym samym sejfie?

Solista też człowiek, więc go ratujemy ;-)
PiotrR napisał/a:
Bo rozumiem, że tak zwana muzyka poważna jest w innym...

Muzyka poważna też daje radość słuchania więc ratujemy, choćby to miała być cała orkiestra :-) niestety "pozostać musi tylko jeden" zespół/solista
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Eldred napisał/a:
Ja bym jakiś skład hiphopowy uratował, w tej muzyce jest tyle sampli i zapożyczeń, że można by wszystkie style muzyczne odbudować :-P
To samo chcialem napisać. The Beatles, to jednak muzyka już zdecydowanie historyczna, i to co się po nich i dzięki nim wydarzyło w muzyce rozrywkowej, jest o wiele ciekawsze. Wg mnie nie da się wybrać - niech płonie wszystko. Zresztą założenie jest bardzo abstrakcyjne, bo skoro do dziś przetrwały pieśni ludowe z XII wieku, to dlaczego spalenie fizycznego nośnika miałoby unicestwić muzykę?
 

laaval  Dołączył: 07 Paź 2011
Lepiej niech spłonie wszystko, przynajmniej nie będzie żalu, że to się uratowało a to nie. Jest zbyt wielu twórców/wykonawców, których lubię, że nie umiałbym się zdecydować na jednego :/
 

Michu  Dołączył: 18 Kwi 2006
Piotr Czajkowski.
Gdyby to miała być muzyka rockowa - Pinki od Flojdów.
A gdyby był osobny sejf z muzyką hiphopową/rapem, to oddałbym majątek za kanister z benzyną.
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Michu napisał/a:
oddałbym majątek za kanister z benzyną.

Dołożę drugi kanister.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Weźcie jeszcze jeden :mrgreen: .
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
piromani :evilsmile:
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
I nie będzie już niczego... z tym Wielkim Ogniskiem Medialnym to kojarzy mi się film Equilibrium ;-)
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Michu napisał/a:
Gdyby to miała być muzyka rockowa - Pinki od Flojdów.
Nudy. Nawet nie byloby do czego potańczyć.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach