ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
SMC PENTAX 50 mm 1,7
Czy obiektyw - SMC PENTAX 50 mm 1,7 to dobry zakup ?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak, jeśli lubisz manuale.
 

zy  Dołączył: 29 Lis 2006
to zalezy od ceny, potrzeb i oczekiwan. ale jesli chcesz obiektyw manualny bez automatyki przeslony ktory robi genialne zdjecia i jego cena nie przekracza 200pln to jest to zakup rewelacyjny

[ Dodano: 2007-07-04, 17:05 ]
a w zasadzie to chodzi Ci o Pentax-M 50mm 1.7 ?
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
A co to znaczy "dobry zakup"? To przecież zależy od potrzeb, ceny, oczekiwań itd. No i od modelu obiektywu - bo one w kilku wersjach jest (M, A, F, FA).
Generalnie jednak te 50-tki optycznie są naprawdę bardzo dobre. Mechanicznie bez zarzutu, choć trochę to zależy od wersji. No i całkiem ładny bokeh mają ;-)
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Panowie i Panie ;-) chodzi konkretnie o obiektyw SMC PENTAX-M 50 mm 1,7.Właśnie dzisiaj kupiłem na Allegro za 199 zł (koszt wysyłki pokryje sprzedajacy) tyle udało mi sie utargować.Do tej pory miałem tylko kita 18-55 i postanowiłem od czegoś zacząć.Właściwie to brakuje mi tylko obiektywu Makro,ale chroniczny brak kasy powoduje że będę musiał poczekać do pażdziernika na ewentualny zakup.Oprucz Kadyszki posiadam jeszcze Samsunga 815 PRO który ma obiektyw 28-420,ale szczerze mówiąc nie jest mi potrzebny żaden tele,dlatego mnie wystarczą tylko trzy obiektywy.Ale kto wie,może kiedyś....Myślę również o Gripie,ale cana powiedzmy sobie szczerze jest zbyt wygórowana,mam dwa akumulatory i nie sprawia mi problemu wymiana.Nie żałuję że kupiłem właśnie Pentaxa,dostepność szkieł nie jest aż tak tragiczna,chociaż nie oznacza to że nie mogło by być lepiej :-> .Jakie szkieło do makro proponujecie Panowie ?.Pozdrawiam.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
ursusek napisał/a:
Panowie i Panie


Co tak oficjalnie, czas akademii minął ;-)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
ursusek, MSZ toś za ta 50-tkę przepłacił. Ale na pocieszenie dodam, że z obiektywu powinieneś być zadowolony, choć akurat w cyfrze taka ogniskowa to trochę średnio ;-) A jak już zacząłeś zbierać manualne stałki, to prędko nie przestaniesz. Następna będzie 28/2,8 czy 28/3,5? :-D
Do makro to Pentaxa 100/2,8 macro albo - w wersji budżetowej - 100/3,5 macro. Może być też Soligor, Cosina czy coś takiego.
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Cytat
choć akurat w cyfrze taka ogniskowa to trochę średnio


To akurat też jest kwestią indywidualnych potrzeb i oczekiwań... ;-)
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Nie rozumiem słowa średnio ;-) .Myślę że do portretów jak znalazł.Prosze mnie poprawić jeśli się mylę - Po podłączeniu do Kadyszki ogniskowa wyniesie 75 mm ? x 1,5 ?
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Zgadzam się z przedmówcą...
 
ursusek  Dołączył: 14 Maj 2007
Czy zacznę zbierać stałki ?.Nie wiem,na pewno kupie szkło do Makro.Manualne stałki sa stosunkowo tanie,ale trzeba trafić na zadbany egzemplarz.Powiem szczerze że myślę 0 28 mm i 35 mm,ale to sprawa przyszłości - przyczyna jak zawsze prozaiczna - many many :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
matb, jeśli jest w dobrym stanie to nie przepłacił bo mniej więcej takie ceny osiągają.
ursusek, ogniskowa się nie zmienia, zmienia się kąt widzenia i on odpowiada ogniskowej 75 mm dla pełnej klatki.
 

pape  Dołączył: 11 Lis 2006
ursusek napisał/a:
Nie rozumiem słowa średnio ;-) .Myślę że do portretów jak znalazł.Prosze mnie poprawić jeśli się mylę - Po podłączeniu do Kadyszki ogniskowa wyniesie 75 mm ? x 1,5 ?


To nadal 50 mm :-> . Moje pierwsze szkło po kicie (dzięki Spinner) i wielka miłość. I właśnie portrety mnie zachwyciły - mała Go, ładny bokeh, a przede wszystkim bardzo jasne. Z tym, że to bardzo bliskie portrety. Warto mieć ten obiektyw. Ja mam 2 :-D
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
pape napisał/a:
To nadal 50 mm :->


Tak, jesli chodzi o fizyczna ogniskowa. Jesli o efekt na zdjeciu - to 75mm.
 

Spinner  Dołączył: 22 Mar 2006
Pape - ciesze sie, ze jestes zadowolony, polecam sie na przyszlosc ;-) A 50mm w cyfrze IMHO fajne jest...

Pzdr
Spinner
 

charwel  Dołączył: 10 Cze 2007
A czy ten sam obiektyw ze światłem 1,4 jest również tak dobry?

Pozdrawiam
charwel:)
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
Niech Wam będzie - 50mm w cyfrze fajne jest. Ale ja bym wolał 55, a może nawet 60 :-p
Cena 199zł wydaje mi się duża, ale cóż... ceny ustala rynek, a nie ja ;-) Tylko kurde, w mojej pięćdziesiątce coś się telepać zaczęło... Mam nadzieję, że nie będę musiał nowej za 200 kupować :evil: Mam w zastępstwie A 50/2, ale to już nie to samo...
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
Cytat
Do tej pory miałem tylko kita 18-55 i postanowiłem od czegoś zacząć

Dobry wybór - zabawa z GO to jest to! ;-)
Cytat
A czy ten sam obiektyw ze światłem 1,4 jest również tak dobry?

Oczywiście.
 

alkos  Dołączył: 18 Kwi 2006
matb napisał/a:
Ale ja bym wolał 55, a może nawet 60 :-p


http://www.bdimitrov.de/k...al/K55f1.8.html
 

matb  Dołączył: 02 Lis 2006
alkos, ja wiem, że taki jest. Tylko że JA go nie mam, a bym w sumie wolał od M50/1,7.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach