czach  Dołączył: 19 Sty 2008
Nie do konca uczciwy uzytkownik forum
ehlo,

Mam dylemat.

Na początku marca pożyczyłem jednej osobie z tego forum obiektyw - "na jeden dzień". Temat był na forum ale chyba się wyekspirował (pamiętam, że zgłosił się ktoś pożyczyć tele z Zielonej Góry - zostały mi tylko pm).
Do dziś nie raczył go oddać. Nie obiera maili i pm. Loguje się na forum.

Ostatnia wizyta:     2012-04-29, 10:38 (Minut: 2) 

Wizyt: 106  Łączny czas wizyt Godzin: 17,1


No i co mam zrobić z taką osobą?
Najprościej zgłosić... Mam nadzieję, że osoba się odezwie bo mam ją nagraną na "firmowym" monitoringu gdy przekazywałem obiektyw.

Opamiętasz się i odezwiesz się? Czy wolisz drogę prawą? :-)
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
czach
Czy jest Ci znane porzekadło : "dobry zwyczaj nie pożyczaj"
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
1. Zgłosić kolorowym (zasługuje na co najmniej wstążeczkę, jak ode mnie do Radomia)
2. Publicznie ogłosić kto, żeby wiadome było kogo się wystrzegać, bo jest nieuczciwy.
3. Zobaczyć jaka reakcja będzie.
Nie pożycza się sprzętu foto, szczoteczki do zębów i samochodu. Niektórzy twierdzą, że jeszcze żony, ale to moim zdaniem przesada.
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
Dada napisał/a:
1. Zgłosić kolorowym (zasługuje na co najmniej wstążeczkę, jak ode mnie do Radomia)

Zgłoszone.
Cytat

2. Publicznie ogłosić kto, żeby wiadome było kogo się wystrzegać, bo jest nieuczciwy.

Poczekam.

Cytat

3. Zobaczyć jaka reakcja będzie.
Nie pożycza się sprzętu foto, szczoteczki do zębów i samochodu. Niektórzy twierdzą, że jeszcze żony, ale to moim zdaniem przesada.

Ja wszystko ustalę. Obiektyw był przekazany w Komisariacie Policji Wrocław Krzyki. Pełny monitoring itp. Ja tylko proszę o kontakt bo nie chcę "brata po bagnecie" ciągać po sądach.
 

BAN paradziqs  Dołączył: 05 Sie 2009
czach napisał/a:
Obiektyw był przekazany w Komisariacie Policji Wrocław Krzyki.

no to naprawde pogratulowac tej osobie odwagi :P
 

arQ  Dołączył: 10 Mar 2011
albo nierozwagi ;-) żeby nie nazywać dosłownie...
 

D@dik  Dołączył: 06 Cze 2008
Hmmm szkoda szkła by było, ale czach Ty nie wiesz gdzie on mieszka?? Jeśli góra nie chce przyjść do Mahometa (unika kontaktu) to ja bym się wybrał do niego... czarną "bejcą" ;-) Trochę żartuję tylko, bo to irytujące prosić się o swoje rzeczy. Mimo wszystko zapodaj nicka delikwenta, jak już odzyskasz sprzęt, żeby jakaś przestroga była.
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
D@dik napisał/a:
Hmmm szkoda szkła by było, ale czach Ty nie wiesz gdzie on mieszka?? Jeśli góra nie chce przyjść do Mahometa (unika kontaktu) to ja bym się wybrał do niego... czarną "bejcą" ;-) Trochę żartuję tylko, bo to irytujące prosić się o swoje rzeczy. Mimo wszystko zapodaj nicka delikwenta, jak już odzyskasz sprzęt, żeby jakaś przestroga była.

Jestem w stanie ustalić, gdzie mieszka. Mam nawet zdjęcia twarzy. :-)
Daję szansę.

Oczywiście, ostatnie zdjęcie w wątku bokeh nie ma nic wspólnego z tym wątkiem.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Nazwany napisał/a:
czach
Czy jest Ci znane porzekadło : "dobry zwyczaj nie pożyczaj"


a ja się nie zgodzę - pożyczać można, ale z głową. Ksero dowodu to była by podstawa - ale wiadomo "Mądry polak po szkodzie... "

[ Dodano: 2012-05-01, 23:58 ]
jeśli można wiedzieć to co było przedmiotem wypożyczenia ?
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
jaczes napisał/a:

a ja się nie zgodzę - pożyczać można, ale z głową. Ksero dowodu to była by podstawa - ale wiadomo "Mądry polak po szkodzie... "
[ Dodano: 2012-05-01, 23:58 ]
jeśli można wiedzieć to co było przedmiotem wypożyczenia ?

Mądry, mądry... Mądra to mam nadzieję, że bedzie osoba pożyczająca.

Szkło: Soligor 80-200mm - nie jest to jakaś rewelacja (manual) ale zawsze szkło, prawda?
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
jaczes napisał/a:
Ksero dowodu to była by podstawa

Ja bym w życiu obcej osobie ksera dowodu nie dał...

czach, mogłeś wziąć od niego obiektyw w zastaw, ewentualnie jakąś inną rzecz...
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
hitman1986, ja jak najmowałem ludzi do pracy (buduję dom od 2 lat) czasami żądałem ksera dowodu (szczególnie jeśli wchodziły w rachubę zaliczki często po 5-10k.) - zawsze dostawałem ;)

czach - Soligor 80-200mm - nie znam szkła, ale musi być fajne skoro gość nie oddaje ;P ;)
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
jaczes napisał/a:

czach - Soligor 80-200mm - nie znam szkła, ale musi być fajne skoro gość nie oddaje ;P ;)


No właśnie chodzi o to, ze nie jakiś szczególny. Irytuje mnie tylko, że osoba udaje, że jej nie ma. Pentaksiana o to nie podejrzewałem. Wstyd.
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
zgłoś sprawę na policję - robactwo trzeba tępić !
 

czach  Dołączył: 19 Sty 2008
jaczes napisał/a:
zgłoś sprawę na policję - robactwo trzeba tępić !

Jeżeli osoba się nie opamięta, nie zgłosi się, to oczywiście - napiszę protokół. Ale po co?
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
czach napisał/a:
jaczes napisał/a:
zgłoś sprawę na policję - robactwo trzeba tępić !

Jeżeli osoba się nie opamięta, nie zgłosi się, to oczywiście - napiszę protokół. Ale po co?


ja jak bym zobaczył policję przed swoimi drzwiami, to bym chyba inaczej rozmawiał niż z Tobą ;)

[ Dodano: 2012-05-02, 01:54 ]
faktycznie ten gość dużo nie pisał na forum, raptem 2 posty z 2011...
 

andybond  Dołączył: 13 Lip 2009
czach napisał/a:
Irytuje mnie tylko, że osoba udaje, że jej nie ma.

NIc bardziej mnie nie wnerwia,jak ludzie którzy udają że ich nie ma :evil: Zdarzały mi się sytuacje (dzięki Bogu nie na naszym forum),że zależało mi na kontakcie,po ogólnie dostępnych statystykach wynikało że ktoś jest,a odzewu zero. Teraz rozumiem żonę,która mi "nadaje" pół godziny,a ja po monologu pytam:
-Co mówiłaś? :mrgreen:
 
daśko  Dołączył: 15 Mar 2010
andybond napisał/a:
rozumiem żonę,która mi "nadaje" pół godziny,a ja po monologu pytam:
-Co mówiłaś?

I jeszcze żyjesz ? :evilsmile:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Dada napisał/a:
Nie pożycza się sprzętu foto, szczoteczki do zębów i samochodu. Niektórzy twierdzą, że jeszcze żony, ale to moim zdaniem przesada.

Pożyczałem swego czasu swoje DA40, DA35, DA*55, DA*16-50, DA*50-135 i jakoś do mnie wracały. Czasami coś tam się drobnego stało - ale wynikało to z normalnego użytkowania. Pożyczałem FA*24, FA31, FA77, DA*200 i też wracały do właścicieli. Nie boję się pożyczać sprzętu - jeżeli człowieka zna się z forum. Nigdy też nie musiałem jechać po sprzęt. Myślę, że nie warto generalizować.
Tak samo pożyczam samochód (nie wiem co w nim ma być szczególnego by go nie pożyczać). Wiem jednak, że mój Szanowny Teść nie pożyczy nigdy swojego auta znajomym (rodzinie i owszem).
Gdyby nie to, że mogłem sam sprawdzić organoleptycznie np. FA77 czy FA31 to pewnie bym ich tak szybko nie kupił. Aktualnie K-5 z Limitedami został na 2 miesiące wypożyczony szwagrowi (siostra w ciąży, więc chce trochę udokumentować wszystko). Wszystko jest kwestią odpowiedzialności i dorosłości osób, które wchodzą w taki układ. Nie generalizowałbym więc z tym NIE dla pożyczania sprzętu.
Bielizny, żony i córki nie wypożyczam. Reszta - kwestia względna. ;-)
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Pożyczałem obiektywy osobom z forum, wcześniej znanym osobiście.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach