Kiślaq  Dołączył: 25 Wrz 2011
SAMPLE Tokina RMC 300mm 5.6
Kilka sampli, większość chyba na F8.
Całkiem ostre szkiełko.














tu link do pełnych prosto z puszki.

https://www.dropbox.com/s...g3qc/Z5xBCKI8fu

Jakby ktoś chciał to oddam po 1zł za każdy mm ogniskowej. :)
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
"Jakby ktoś chciał to oddam po 1zł za każdy mm ogniskowej. :)"

Na pełnej klatce czy na APS-C ?

Bo dla posiadacza K-r,K-x,K-5 wychodzi za 450 zł :evilsmile:

A dla właściciela analoga jest w promocji za 300 zł ;-)
 
Kiślaq  Dołączył: 25 Wrz 2011
Na pełnej. ;) Za każdy mm ogniskowej wiec crop nic tu nie zmienia.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
To i ja dorzucę coś z tego szkiełka:

...i proszę nie krytykować kompozycji - TAK MIAŁO BYĆ centralnie (bo to na stronę internetową było zamawiane i miało pasować do projektu) :-)

I jeszcze jedno:


Generalnie nie jest to rewelacja, ale przy dobrym świetle da się tym zrobić fajne fotki. Jednak demonem ostrości nazwać tego nie można :mrgreen:
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Kitowe 50-200 jest chyba bardziej ostre...ale maks. ogniskowa jest krótsza.
 

Apas  Dołączył: 26 Sty 2007
Markus napisał/a:
Kitowe 50-200 jest chyba bardziej ostre...ale maks. ogniskowa jest krótsza.

Dawno już nie mam kita, ale jak pamiętam, to na pewno jest ostrzejszy, choć oczywiście to tylko 200mm. Fotki z Tokiny wychodzą jakoś w miarę tylko, gdy jest dużo światła i możesz przymknąć do f/8 - f/11 bez spowolnienia migawki. A i tak RAWy wymagają potem obróbki dla podbicia kontrastu...
Parę razy chciałem już tę Tokine sprzedać, ale... chyba nie warto. Mało warta, szkoda zachodu a z drugiej strony jest dość poręczna (lekka) i czasem ją zabieram w słoneczne dnie na "niezobowiązujące" fotki.

[ Dodano: 2013-03-27, 18:44 ]
Ok, przetestowałem Tokinę z taniutkim (kilkanaście euro na ebayu...) telekonwerterem x2 typu no name w zastosowaniach kosmicznych ;-) .
Aparat - Pentax K-5, ISO 100, przesłony nie pamiętam, ale domknąłem do f/8 albo f/11, zatem było jeszcze o dwie działki ciemniej. Ekspozycja 1/6 sec. Kontrast i mikrokontrast podciągnięte w obróbce RAW, trochę pobawiłem się ostrzeniem w LR także...
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Moja Tokina ma napisane 5.5 (a nie 5.6), ale nowego wątku zaczynał nie będę ;-) .













 
KasiaMagda
[Usunięty]
Bardzo ładnie wyszły zwierzątka :-B Ostatnio byłam w ZOO i przekonałam się, że tak się wiercą i kręcą, że ciężko było o fajne zdjęcie.
 

Tomek B.  Dołączył: 07 Sty 2012
Oj, ciężko. Zwłaszcza używając takiego obiektywu - zanim ustawiłem ostrość, to zwierzak był już po drugiej stronie wybiegu :-) .

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach