Petrycio  Dołączył: 18 Sty 2007
co sie dzieje z SMC 50-200???
jak w temacie. Czy ten obiektyw będzie kiedyś dostępny w Europie? Szukałem w Niemczech i też kicha...
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Petrycio napisał/a:
Czy ten obiektyw będzie kiedyś dostępny w Europie?
Pewnie będzie, tylko pytanie kiedy ?
Pytałeś Piotra Sawickiego lub Czesia ?
 
Petrycio  Dołączył: 18 Sty 2007
 
Słałem zapytania w różne miejsca. Wszędzie odpowiedzi były optymistyczne, czyli: za ok. tydzień. Po mocniejszym dociśnięciu każdy pękał i cedził coś o nieokreślonym terminie. Patrzyłem w sklepach w Niemczech w internecie i też jest kiepsko. Jeszcze tydzień temy był w Amazon.de ale drogo. Wszyscy piszą, że towar zamowiony albo, że w ciągu 7 dni
 
censso  Dołączył: 05 Lip 2007
Witam
Właśnie , nigdzie nie ma , jak już to za ok. 14 dni roboczych - ale bez gwarancji że wogóle będzie . Co się dzieje ...... ????
 
rysiekll  Dołączył: 10 Maj 2007
Co ciekawe np. w adoramie też jest out of stock ... chyba jest problem, bo prawdopodobnie sami nie wiedzą kiedy znów będzie, więc coś na rzeczy musi być.

Co jeszcze lepsze odpowiedników Samsunga również nie uraczysz ...
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
Petrycio napisał/a:
Szukałem w Niemczech i też kicha

Słabo szukałeś, można kupić. Zobacz niemiecki e-Bay, jest parę sztuk.
 

piotr_luk  Dołączył: 14 Kwi 2007
Zdano napisał/a:
Zobacz niemiecki e-Bay, jest parę sztuk.

dokladnie, sam w ten sam sposób zanabylem, choc teraz ceny "lekko" poszly w gore
 
goldenSo  Dołączył: 01 Cze 2007
Jak jest monopol to ceny też niekonkurencyjne
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
nie chcę nic mówić, ale ktoś kiedyś pisał, że era tego szkła podobno dobiega konca [strasznie mnie to zdziwiło, bo jest dobry i na rynku był krótko, ale coś szeptano, że produkcja zostanie zakonczona]
:shock:
 

zorzyk  Dołączył: 21 Kwi 2006
No to teraz ceny pewnie znowu pójdą "lekko" do góry :evil:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
To samo słyszałem. Jak to dobrze, że ja za 350 zł. kupiłem. :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
A mnie ciekawi jak jakościowo będzie się miał do niego Schneider-Kreuznach D-XENON 50-200 mm f/4-5.6 bo może będzie to dobry zamiennik gdy już w końcu pojawi się na polskim rynku?
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
Szumak, a to juz bylo milion razy na tym forum, jedyne wątpliwości jakie są, to to, czy sa identyczne powłoki, bo cała reszta tak.
 

argawen  Dołączył: 19 Kwi 2006
Szumak napisał/a:
gdy już w końcu pojawi się na polskim rynku?
Był zdaje się jakiś czasu temu w Fotorimexie.
 

Szumak  Dołączył: 18 Cze 2007
tref napisał/a:
a to juz bylo milion razy na tym forum


A to ja zapoznałem się po niewczasie z archiwum, ale co do dostępności w kraju to od kilku dni szukam wszędzie i widzę jedynie zapowiedzi stąd przypuszczałem, że jeszcze do nas nie dotarł.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
tref ale czym ma zostać ono zastąpione i kiedy? Toż to był jedyny tele zoom w ofercie Pentaxa - paranoja. Wybieram się z końcem lipca na wakacie i potrzebuję tele zooma, a nie mam za bardzo ochoty na sigme 70-300 (ciężkie bydle) a tu u Pentaxa brak alternatywy!
 

tref  Dołączył: 05 Wrz 2006
awakqwq napisał/a:
czym ma zostać ono zastąpione i kiedy?
ja np. zastępuję go słoikiem lub szklanką, bo z tym mam potwierdzenie ostrości. Tomecki niestety nadal nie zrobił testów z pojemniczkiem od majonezu...
... i pewnie nie zrobi, bo w tych żółto-czarnych to nie działa :evilsmile:

 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
awakqwq napisał/a:
czym ma zostać ono zastąpione i kiedy?

Prawdopodobnie DA 55-300, a o termin to chyba trzeba do wróżki niestety.
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Powiem wam szczerze że złości mnie taka sytuacja. Na alledrogo pojawiła się ostatnio oferta (2 sztuki) po 870 zł i praktycznie natychmiast zeszły. Obiektywy sa nie do dostania. A ja jadę na wakacje i chcę kupić tele zoom grr. Jestem cokolwiek poirytowany na taka polityke firmy Pentax :-( Wychodzi na to że skończę z Sigma 70-300 bo nie mam innego wyboru w systemie Pentaxa :evil:
 

mcgyver  Dołączył: 08 Lis 2006
Ano Pentax ma w planach 17-70 i 70-300 ale kiedy to tylko wróżki wiedzą no i może ojciec dyrektor, bo on ponoć wszechwidzący... Ja tak sobie myślę, albo ten Pentax szykuje jakie niespodzianki, albo sobie jaja robią... :-?

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach