diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
fotovideojanik z krakowa - absolutnie odradzam
na I komunii mojego syna fotografowala i filmowala ekipa z firmy fotovideojanik...
kamerzysta i dwoch fotografow wykonali kawal spartaczonej roboty. wiekszosc rodzicow jest zalamana zdjeciami i filmem i myslimy o jakiejs reklamacji.
zdjecia ze swiecacymi nosami, plamami na twarzach, kazdy fotograf mial ustawiony inny balans bieli, ale to nic bo i tak zdjecia przechodza z sinego, poprzez rozowy do zielonego. zdjecia indywidualne zamiast robic w pieknym przykoscielnym ogrodzie (godzina 18 piekne slonce) robione w salce na tle brazowej marmurkowej plachty (wiekszosci kojarzy sie jednoznacznie). film bez zadnego montarzu, z krzywo trzymana kamera i trzesacymi sie ujeciami.
a te wszystkie przyjemnosci za cale 80zl

wiec z calego serca odradzam te firme!
 

Nazwany  Dołączył: 31 Lip 2008
Antyreklama? Proszę pokazać przykład.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Nazwany napisał/a:
Proszę pokazać przykład.

zdjecia z ksiedzem i indywidualne dostalismy tylko na papierze wiec nie bardzo mam jak pokazac gownianego tla i blyszczacych twarzy z plamami :roll:
to zas kilka przykladow z dolaczonej plyty ze zdjeciami














 

maregoc  Dołączył: 06 Lis 2010
Przyznaję rację, można być rozczarowanym.
Ale po fakcie dodam, że można było w trakcie prób i przygotowań poprosić o próbkę i wtedy jeszcze interweniować.
Jestem w temacie od lat i jeszcze nigdy, nikt nie zrobił rzetelnej próby fotograficznej - a przecież jest to możliwe i w pełni uzasadnione. Wystarczy poprosić księdza o możliwość udziału w próbie. Rozeznanie byłoby bardzo wskazane.
Niestety jeśli liczy się tylko kasa, a nie klasa.
Reklamacja może tylko pozwoli odzyskać trochę kasy, ale uroku i nastroju chwili nie będzie można już powtórzyć.
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
www.fotovideojanik.pl - moglismy wczesniej zagladnac... wszystko by bylo jasne
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
Eeeeee, trzecie zdjęcie od góry niezłe :-P
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
sylwesto, niektore kadry sie bronia, ale to zdjecie jest u mnie niebieskie, inne sa zielone a inne normalne... i tak na wszystkich...
 
paweł p  Dołączył: 20 Lis 2008
diplodok,
nie są takie złe, przynajmniej kadry ujdą, u nas była "sesja" w kościele - zdjęcie z pół metra, szeroki kąt, lampa na wprost i nieostre. odpowiedź na reklamacje - no przecież jak mam zrobić lepiej jak mam trzy komunie do obskoczenia i na każdej 30 dzieci (sic!), a w kościele przecież są złe warunki oświetleniowe :-/ A nieostre zdjęcia ma wyostrzyć w fotoszopie. masakra.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
diplodok napisał/a:
www.fotovideojanik.pl


Widziały gały co brały...

Zastanawia mnie tylko czy wybór wykonawcy był autorytarny, z góry zasądzony, czy może demokratyczny? Podyktowany kryterium ceny tylko i wyłącznie?
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
paweł p, no wlasnie sesja najgorzej wypadla - jak pisalem w pierwszym poscie. niestety nie mam za bardzo jak pokazac bo sa tylko na papierze...

[ Dodano: 2012-05-27, 20:24 ]
me_how, galy zobaczyly po czasie... a wybor wygladal tak ze trzech rodzicow powiedzilo ze ten fotograf robi zdjecia komunijne juz kilku klasom, a na moja propozycja ze mam alternatywe ( http://www.senkara.pl/ i http://grupaimpressive.pl/osoby/robert-makowski/ ) przeszla niestety bez echa.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
fajnie maja o sprzęcie na którym pracują:

Cytat
Canon EOS 5D

Profesjonalna pełnoklatkowa lustrzanka cyfrowa z 12,8-megapikselową matrycą. Niestety sprzęt tej klasy sam zdjęcia nie zrobi. Po drugiej stronie obiektywu potrzeba zawodowca, profesjonalisty.

:mrgreen:


a tak poza tym nie wiem co i na jakiej podstawie chcecie reklamować bo w zasadzie zdjecia te trzymają poziom tego co na stronie jest pokazane 8-)
 

sylwesto  Dołączył: 16 Sie 2008
diplodok napisał/a:
ale to zdjecie jest u mnie niebieskie


U mnie też jest niebieskie, ale to bardzo pasuje do chłopaka na zdjęciu.

Reklamacja może być trudna, bo kto moze rozsądzić czy te zdjęcia to bubel. Rzecznik ochrony konsumenta odpada, podobne instytucje też :-P . Pozostaje proces cywilny lub.. zdobycie rawów i obróbka samemu :-?
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
No, na niektórych zdjęciach WB jest faktycznie źle ustawiony. Prawda. Ale nie też widzę powodów do wybuchu świętego oburzenia. Bywa, i tyle.

Radzę na uroczystościach tego typu zrobić kilka zdjęć samodzielnie, wtedy nie będzie można mieć do nikogo żalu. Na przykład można było zrobić synowi zdjęcia w tym pięknym słońcu o 18, w pięknym przykościelnym ogrodzie. I byłoby po sprawie.

Aha - do zakupu jesteś diplodok zmuszony? Jeśli nie, to po prostu nie kupuj tych zdjęć.

P.S. I jeszcze jedno. Nie wiem czy do tematyki tego wątku, i do charakteru fotografii, odniesienia fekalne są na miejscu.
diplodok napisał/a:
gownianego tla


Może lepiej powstrzymać emocje i zamiast toczyć pianę z ust, cieszyć się z uroczystości własnego dziecka. Przecież to fotografia, kilka zdjęć, i nic więcej. Bez większego znaczenia...
 

diplodok  Dołączył: 13 Cze 2006
Benek napisał/a:
No, na niektórych zdjęciach WB jest faktycznie źle ustawiony. Prawda. Ale nie też widzę powodów do wybuchu świętego oburzenia. Bywa, i tyle.

zdjec na plycie jest z 200 (wrzucilem tylko kilka jak bardzo chcesz to w olnej chwili wrzuce gdzies wszystkie :evilsmile: ) , na 90% jest zle ustawiony balans bieli i to nie ze wszystkie wpadaja w jeden kolor ale w rozne odcienie.
Benek napisał/a:
kilka zdjęć samodzielnie
na szczescie tak zrobilem. u nas w klasie funkcjonuje teraz gielda zdjec bo rodzice wymieniaja sie swoimi zeby miec cos z komunii :-/
Benek napisał/a:
Nie wiem czy do tematyki tego wątku, i do charakteru fotografii, odniesienia fekalne są na miejscu.
diplodok napisał/a:
gownianego tla

kolor i faktura tla kojarzy sie jednoznacznie... i tematyka zdjec nie ma tu nic do rzeczy
Benek napisał/a:
toczyć pianę z ust
chyba przewrazliwiony jestes :roll:
podzielilem sie spostrzezeniami moimi i reszty rodzicow chcac przestrzec przed tymi jak sami o sobie pisza "sprzęt tej klasy sam zdjęcia nie zrobi. Po drugiej stronie obiektywu potrzeba zawodowca, profesjonalisty"

jesli uwazasz ze zrobilem zle to trudno :-P :-B
 

Apan06  Dołączył: 24 Kwi 2010
A może by tak poprosić o RAW'y i samemu sobie ustawić balans skoro firma nie umie. Zgrzytnąć zębami i na przyszłość patrzeć kogo się wybiera do robienia zdjęć.

A co do tego by samemu robić zdjęcia na tego typu uroczystościach - najgorsze co może być! Dzieciaki są ze wszystkich stron atakowane przez ciotki, wujków różnym sprzętem. Ludzie się przepychają, jest zamieszanie, tragedia.
 

PiotrR  Dołączył: 03 Maj 2006
Apan06 napisał/a:
A może by tak poprosić o RAW'y i samemu sobie ustawić balans skoro firma nie umie.
O ile są jakieś RAWy.
Poza tym ile spośród osób na forum trudniących się profi-ślubno-okazyjną fotografią udostępnia RAWy. Artysta (a rzemieślnik zresztą też) udostępnia efekt końcowy, nieprawdaż? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Jasiek Matacz napisał/a:
diplodok, 80zł od osoby? Następnym razem mów mi- sprzęt gorszy,fotograf bez doświadczenia ale do zdjęć na tym poziomie nie trzeba nic więcej :evilsmile: Baaa...nawet kupie sobie kompakt za 100zł z tesco i Canomatica i zrobię wam pro-cyfrowo i lomograficznie :evilsmile: :-B
Przeceniasz swoje siły.
 

korniszon  Dołączył: 02 Mar 2012
jorge.martinez napisał/a:
Jasiek Matacz napisał/a:
diplodok, 80zł od osoby? Następnym razem mów mi- sprzęt gorszy,fotograf bez doświadczenia ale do zdjęć na tym poziomie nie trzeba nic więcej :evilsmile: Baaa...nawet kupie sobie kompakt za 100zł z tesco i Canomatica i zrobię wam pro-cyfrowo i lomograficznie :evilsmile: :-B
Przeceniasz swoje siły.

Osmarkalem klawiature :-D :mrgreen: :lol: jorge, :-B :-B :-B
 
BAN Wilczasty  Dołączył: 08 Gru 2011
korniszon napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Jasiek Matacz napisał/a:
diplodok, 80zł od osoby? Następnym razem mów mi- sprzęt gorszy,fotograf bez doświadczenia ale do zdjęć na tym poziomie nie trzeba nic więcej :evilsmile: Baaa...nawet kupie sobie kompakt za 100zł z tesco i Canomatica i zrobię wam pro-cyfrowo i lomograficznie :evilsmile: :-B
Przeceniasz swoje siły.

Osmarkalem klawiature :-D :mrgreen: :lol: jorge, :-B :-B :-B


Hmm, gdyby nie Twój komentarz nawet bym żartu tu nie zauważył..
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
Benek napisał/a:
No, na niektórych zdjęciach WB jest faktycznie źle ustawiony. Prawda. Ale nie też widzę powodów do wybuchu świętego oburzenia. Bywa, i tyle.

Nie no w sumie to tak jak z tow. Stalinem mógł zabić a tylko przy...uderzył, cieszyć się trzeba.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach