DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
Filmy amatorskie
Cześć.

Zastanawiam się od dłuższego czasu nad tym zjawiskiem, jakim jest kino amatorskie lub mówiąc ogólniej filmy amatorskie/niezależne. Zawsze pasjonowało mnie nagrywanie i sklejanie obrazów filmowych w pewną całość, ciekawą historię zarówno spontanicznych nagrań, reportaży jak i czegoś fabularyzowanego. Nie mam w tym praktycznie doświadczenia, które można opisać w kilku zdaniach, ale pociąg występował ;-) W tej chwili ciągnie mnie do nagrywania reportaży, nawet krótkich. Mam starą kamerkę, ewentualnie K-x'a. Spontanicznie nagrałem ostatnio z kolegą filmik pt. Działki http://www.youtube.com/wa...eature=youtu.be zapewne ciekawy tylko dla osób związanych z tym terenem, ale wklejam, żeby pokazać też o czym mówimy :mrgreen:

Czy znacie jakieś ciekawe książki, które opisywałyby ten temat? W tej chwili chodzi mi bardziej o aspekty samego kręcenia, techniczne, jak zaciekawić, na co zwracać uwagę, poradniki, klasyki, jak wydobyć emocje, konwencje, nastrój itp. Również sądzę, że profesionalne reportaże byłby mile widzialne, coby podejrzeć mistrzów. Niestety nie mam zielonego pojęcia, co warto oglądnąć na początku.

Zastanawiam się też nad kupnem trochę lepszego sprzętu, ale nie o to w tym wątku chodzi: na pierwszy ogień pójdzie komputer i jakaś kamerka HD, pewnie niedroga.

Wasze przygody, doświadczenia?

Nie znalazłem podobnego tematu.
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Pewnie zainteresuje cię Vimeo Video School.
 

DrEwNiAK  Dołączył: 29 Sty 2008
A jakieś fora w tej tematyce? Filmowiec mimo wszystko nie wydaje się bogatym w informacje miejscem.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach