Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Smc-m 1.4/50 czy Smc-k 1.4/50
Cześć.

Mimo przekopania netu w sumie niewiele znalazłem na ten temat. Które szkło jest lepsze? A może któryś miły użytkownik tego Forum mógłby podzielić się samplami z smc-m 1.4/50 i[lub] smc-k 1.4/50 zrobionymi w okolicach f1.4 (pełna dziura)??? Pozdrawiam.

P.S.: a jeżeli sample gdzieś są na tym Forum to podlinkujcie proszę bo ja nie dałem rady znaleźć.
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
troche sie zagłębiłem w ten temat i z tego co znalażłem wynika, że K jest lepsza optycznie konstrukcją i (choć nie jakos bardzo) góruje nad M. M to taka troche budżetowa następczyni K.
Sampelki z K
f/1.4

f/2.8


poza tym sporo zdjeć znajdziesz na mojej stronie ze stopki
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
Bardzo ładna jakość zdjęć. Ciekawe czy smc-m 1.4/50 pozwala uzyskać zbliżone efekty. Pierwsza fota ma świetną plastykę. Dzięki za odzew.
 

dzerry  Dołączył: 01 Maj 2006
Gringo napisał/a:
M to taka troche budżetowa następczyni K.
Nie zgodze sie. Serii M przyswiecal ten sam cel, co lustrzankowej serii M - maksymalnie maly rozmiar przy mozliwie najlepszej jakosci. Stad pewien kompromis w konstrukcji eMki, a roznica to chyba bardziej w kwestia gustu niz bezwzgledna roznica w jakosci. Ja zamienilem K na M wlasnie ze wzgledu na rozmiary. A propos, gratuluje interesu jaki zrobiles na moim K. Mialem nadzieje, ze trafi do kogos, kto bedzie robil nim zdjecia, no ale coz, nie mam prawa sie czepiac - posrednio, bo posrednio, ale w koncu trafil w dobre rece ;-) Na przyszlosc chyba postaram sie wyprzec sentymenty ;-) .

dz.

[ Dodano: 2007-07-09, 21:31 ]
Marcinicus napisał/a:
A może któryś miły użytkownik tego Forum mógłby podzielić się samplami z smc-m 1.4/50 i[lub] smc-k 1.4/50 zrobionymi w okolicach f1.4 (pełna dziura)???


postaram sie cos zrobic i zeskanowac z emki w ciagu najblizszych kilku dni.

dz.
 

Piotr  Dołączył: 24 Kwi 2006
podzielam pogląd, pierwsza fota bardzo ciekawa
 

Gringo  Dołączył: 05 Lip 2006
tak czy siak najlepsza 50ką jest wersja K własnie. pozostałe M A F i FA to juz zmieniona lekko konstrukcja i optycznie są nieco ale jednak słabsze (subtelna rożnica w ostrosci i troche wieksza w bokehu) w porownaniu do K.

reszta to tzw indywidualne upodobania. jeden woli ze stykami inny z AF jeszcze inny woli czuć, że trzyma cos w rece, kolejny woli coś małego. Tutaj wybór dowolny
 
Marcinicus  Dołączył: 30 Gru 2006
dzerry:
Cytat
postaram sie cos zrobic i zeskanowac z emki w ciagu najblizszych kilku dni.


Czekam z niecierpliwością.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach