plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
To wszystko pryszcz przy Yakumo.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Nie narzekaj na Yakumo, bo przyjdzie Michu i rozpędzi towarzystwo. :evilsmile:
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Dada napisał/a:
Sprężył, sprężył. Ładnych parę lat temu produkował coś, co się nazywało Optio 750Z. Niektóre dzisiejsze kompakty "pro" jeszcze do tych rozwiązań nie dorosły.


Wiem, ale to było tak dawno, że nie zdążyłem się na niego załapać.
Szkoda, że Pentax nie kontynuuje konsekwentnie poszczególnych linii aparatów, może wtedy miałby szansę być trochę popularniejszy (w sensie więcej zarobić itd.). Chyba najbardziej konsekwentny jest w kompaktach "pancernych", ale tu wyróżnia się tylko dizajnem.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Co do Benq, to był niedawno taki model (niestety nie pamiętam nazwy) z większym zoomem, który w testach wypadał bardzo ładnie. I rozdzielczość rzeczywista i zaskakująco dobra dynamika. W zasadzie, mógłby być dla wymagającego fotografa.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
BenQ G1.
Wygląda interesująco :
http://www.swiatobrazu.pl...-f18-26947.html

Jasny obiektyw,uchylny lcd i filmy HD...
 

magradaw  Dołączył: 12 Lut 2010
A mnie zaszokowały wieści o Pasikoniku FZ-200 :idea:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
Niestety - plotki o wiekszej matrycy w Lumixie LX7 pozostaly tylko plotkami. Sensor 1/1.7 cala, 10mpx (przynajmniej tutaj nie zaszaleli), swiatlo F1.4-2.3, ogniskowa 24-90mm, wbudowany filtr ND oraz... pierscien przeslony na obiektywie.
 
jaceek81  Dołączył: 19 Paź 2010
Nowe Sony RX100 można już nabyć na Allegro, ceny już od prawie 2600zł.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Cytat
To może i mi coś doradzicie. Szukam kompaktu który spełnia takie wymagania:
- ma AF działający dobrze w słabym oświetleniu albo dobre ręczne ostrzenie
- ma tryb Tv lub M
- ma dobre makro
- zasilanie bateriami AA
- zapis na kartę SD

Reszta parametrów nieistotna.

Zmodyfikowałem swoje wymagania :-> : najważniejszy jest obiektyw z ogniskową (w przeliczeniu) około 28mm i jakikolwiek tryb poza "Auto", czyli Av albo Tv.
 

powalos  Dołączył: 20 Kwi 2006
Gwiazdor, popatrz za Samem WB700. Robi nawet w RAW-ach. Pzdr
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
BenQ wygląda ciekawie ale rozwaliło mnie dopiero info o dodatkach



Jak dla mnie prezentuje się świetnie. Szkoda tylko że na długim końcu max to f4,9.
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Gwiazdor - pomyśl o Canon PowerShot SX150 IS.
Można nawet wgrać do niego CHDK
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
Michciu76, właśnie jestem już coraz bliżej wyboru jakiegoś PowerShota, tylko muszę się na model zdecydować.
Szkoda, że kompakty Pentaxa w większości mają obiektywy zaczynające się od okolic 38mm.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Gwiazdor, masz jakieś dane z dawnych czasów, kompakty Pentaksa nadal nie mają wizjera, ale obiektywy nawet w najprostszych konstrukcjach zaczynają się od ekwiwalentu 28mm np. S1 - 28-240mm, RS1000 - 27,5-110mm, RZ18 - 25-450mm itd.
 

Gwiazdor  Dołączył: 05 Mar 2007
gebi, nie tyle z dawnych, co patrzę głównie na sprzęt używany. To ma być aparacik, który leży sobie grzecznie w szufladzie w pracy i służy na okazje, kiedy komórka nie daje sobie rady. :-P
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
Praktica Luxmedia 16-Z21C ciekawy kompakt:
Matryca CMOS BSI, filmy FULL HD 60kl/s, szkoda tylko że bez "latającego" ekranu LCD.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
cube007 napisał/a:
Niestety - plotki o wiekszej matrycy w Lumixie LX7 pozostaly tylko plotkami. Sensor 1/1.7 cala, 10mpx (przynajmniej tutaj nie zaszaleli), swiatlo F1.4-2.3, ogniskowa 24-90mm, wbudowany filtr ND oraz... pierscien przeslony na obiektywie.


Po co w LX-7 większa matryca skoro firma oferuje całłą gamę koprusów z wymienną optyką z maatrycami m4/3?
Większa matryca przyczyniłaby się do gorszego światła obiektywu generowała wyższe koszty czy to ma sens?
Jak dla mnie taki LX-7 jest bardzo ciekawą propzycją i będę obserwował konfrontację z EX2F.
LX-7 ma ciekwaszą specyfikację optyczną bo ciut większy i ciut jasniejszy zoom a EX2 obrotowy w pełnym zakresie ekran amoled .
Podoba mi sie bardzo zmiana przysłony w LX-7 na pokrętle.
Zapewne zadecyduje cena....

[ Dodano: 2012-08-07, 13:08 ]
magradaw napisał/a:
A mnie zaszokowały wieści o Pasikoniku FZ-200 :idea:


No ekw 600 mm i F2,8 może się okazać bardzo użyteczny w takim aparacie.
Ciekawe jak to wyjdzie w praniu.

[ Dodano: 2012-08-09, 14:43 ]
Mały teścik EX2F
http://www.dcfever.com/ca...iew.php?id=7013
 
vulkanwawa  Dołączył: 13 Sty 2012
Z moich obserwacji wynika że Praktica Luxmedia 16-Z21C to to samo co Benq GH700 i w dodatku jest tańszy :-)
 

Michciu76  Dołączył: 08 Wrz 2010
Ja coraz bardziej lubiee swojego Canona s100. Aparacik maly a potrafi zaskakiwac. Wszystkie swoje zdjecia zamieszczone w watku Malaga w dziale Architektora wykonalem wlasnie tym maluchem.
Szybkosc jest ok, iso calkiem niezle jak na kompakta, kolory przyjemne. Przeszkadza mi tylko czasmi slabe DR w swiatlach, nawet jak nie ma przepalu to czesto niebo wychodzi budyniowate.
 
jungli
[Usunięty]
No i pojawil sie w koncu super kompakt, ktory nakazuje powywalac lustra do smietnika...

DP1M sampelki
http://www.sigma-dp.com/D...to/SDIM1581.jpg
http://www.sigma-dp.com/D...to/SDIM1083.jpg

tararauuuulaaa...

pozdroofka :mrgreen:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach