SNECZKU  Dołączył: 21 Kwi 2006
Trzymam na debug mode już kilka miesięcy i nie zauważyłem istotnego skrócenia czasu zasilania, choć pomiarów nie robiłem.
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
bEEf napisał/a:
Akai, trzymanie na debug mode to podświetlenie wyświetlacza włączone non-stop. Moment padają baterie. Nie ma sensu.
,

wyswietlacz z tym napisem jest wlaczony tylko, kiedy masz wlaczony aparat <!!>.
I czy nie jest tak w przypadku tych wyswietlaczy, ze pixele gasna gdy ma byc czarne cos?
bo tam jest przecie tylko taki maly napis u gory :P
 

bEEf  Dołączył: 28 Gru 2006
muciaq, nie, nie gasną. Podświetlenie jest cały czas. Tak działa ekran LCD. SNECZKU, jeśli wyłączasz aparat po zrobieniu zdjęcia to różnicy pewnie dużej nie będzie, inaczej nie ma siły.
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
bEEf napisał/a:
muciaq, nie, nie gasną. Podświetlenie jest cały czas. Tak działa ekran LCD.


to pomylilem w takim razie z crt ? :P
szkoda..

to w takim razie moze byc to uciazliwe w nocy, bo jak swieci (nawet na czarno) to jednak swieci i oslepia :P
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
muciaq napisał/a:
to pomylilem w takim razie z crt ? :P
szkoda..

Nie no, na LCD faktycznie piksele ustawią się na dany kolor i tego nie trzeba zmieniać. Ale podświetlenie to podświetlenie - jakaś świetlóweczka czy inne diody muszą chodzić. :-)
 

SNECZKU  Dołączył: 21 Kwi 2006
Beef, faktycznie mam nawyk wyłączania prawie po każdym zdjęciu.
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
SNECZKU napisał/a:
Beef, faktycznie mam nawyk wyłączania prawie po każdym zdjęciu.


to witam w klubie ;]
przynajmniej czyszczalka troche daje, bo caly czas sie telepie :D
 

pjotrekm  Dołączył: 21 Lis 2006
A czy ktoś już wprowadzał korekty dla Tamrona 28-75/2.8 ? Jeśli takowe są potrzebne oczywiście...

pozdrawiam

pjotrek
 
desinger  Dołączył: 12 Paź 2007
Bastech napisał/a:
W K100D Super działa bez zarzutu. Jedynie wyjście z trybu Debug wykonujemy następująco: przy włączaniu aparatu trzymamy wciśnięte naraz Info+AE-L i później Menu- Menu -Info i wybieramy Debug Mode DIS i OK.

K100D Super potwierdzam działanie, sprawdzone organoleptyczne ;-)
 

miodzik  Dołączył: 19 Lut 2008
to może to jest to osławione tajemniczością ustawienie którego po za korekcją w "0" nikt nie rusza z uwagi na obawy? ja sam po za forumowymi dywagacjami na ten temat nie znalazłem nic co by jasno określiło co to za drugi parametr ustawienia BF/FF
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
miodzik:

ja wprowadzalem korekcje dla sigmy na "jedynce", czyli w "1". Po zmianie obiektywu dalej w debug mode jest wlaczona "1"ka, choc mozliwe, ze to odnosi sie tylko do samej sigmy, bo po korekcji sigmy o 80 ymow powinienem miec chyba w kicie ff, a roznicy nie ma (zrobilem wczesniej testy :P).
Sprawdzam to wlasnie dokladniej :P
tylko jest jeden problem- mam tylko 2 szkla na stanie ;/
 
predoo  Dołączył: 26 Sie 2006
z K100D ten programik również działa, jedynie wyjście przez klawisze tak jak dla K100DS
 

negocjatorek  Dołączył: 12 Kwi 2007
SNECZKU napisał/a:
faktycznie mam nawyk wyłączania prawie po każdym zdjęciu.


To ciekawe... ja czesto po kilku dniach od ostatniego wypadu biore do łapy i jest cały czas włączony :oops:
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
negocjatorek napisał/a:
SNECZKU napisał/a:
faktycznie mam nawyk wyłączania prawie po każdym zdjęciu.


To ciekawe... ja czesto po kilku dniach od ostatniego wypadu biore do łapy i jest cały czas włączony :oops:


mi sie 2 razy sam wlaczyl w plecaku.. to 2 razy rozladowany byl ;S
 
Horus  Dołączył: 23 Mar 2008
Miodzik - drobiazg.

Ale ten kit to mydło, nawet po korekcji FF, ale po przeskalowaniu do 700x460px da się oglądać :)
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
no ta.. ciezko testowac 16 mm na f4 :D

0:1 z Chorwacja...
to bylo klasyczna taktyka na udawanie slabego, zeby za 4 lata pokazac, ze gospodarze sa u siebie najlepsi ;p
 
dsk  Dołączył: 19 Mar 2008
muciaq, a co to za taktyka dopisywać uwagi o piłce nożnej akurat do tego postu, który się właśnie napisało? Od tego jest osobny wątek. 8-)
 
muciaq  Dołączył: 01 Wrz 2007
dsk napisał/a:
muciaq, a co to za taktyka dopisywać uwagi o piłce nożnej akurat do tego postu, który się właśnie napisało? Od tego jest osobny wątek. 8-)



..... :roll:
 
grogi  Dołączył: 14 Cze 2008
SNECZKU napisał/a:
U mnie FW 1.10, duży BF z SMC F 50mm 1.7, pod "area" na "0" korekcja działa ewidentnie, ale z innymi ustawieniami "AF area" nie odważyłem się sprawdzić, jako że wciąż, jak rozumiem, nie ma jasności czym jest ta funkcja?

Zawsze możesz wrócić do wartości 0 :) Nie ma się co bać - to w końcu elektronika
 

Akai  Dołączył: 06 Sty 2008
dla lubiacych drazyc temat, link do GX-10 serwice manual.Mysle za warto sie zapoznac, bo co nieco rozjanic moze, w kwestiach zawartosci menu serwisowego naszych puszek.
http://rarwebworks.com/Photography/Pentax.htm
na dole strony jest link do pliku.Strona jak zastrzega autor "temporary"


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach