filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
l_uka napisał/a:
przeczytaj to na spokojnie i pomyśl, czy to ma sens? W skrócie, brak automatyki jest lepszy od automatyki, bo pomiar światła jest lepszy - toż to jakiś bełkot.

niestety nie jest to belkot... nie napisalem nic w stylu ze brak automatyk jest lepszy od automatyki napisalem tylko tyle ze bez komunikacji o wartosci przeslony pomar canona radzi sobie lepiej niz pomiar pentaxa z automatyka - ale jak powiedzialem nigdy tego osobiscie nie sprawdzilem wiec nie wiem i nie twierdze tak jak powiedzial rzeczony sprzedawca.... kazdemu wolno twierdzic jak sie podoba.


l_uka napisał/a:

ale przecież fa31 ma wszystkie potrzebne styki i procesor chyba nawet i komunikuje się normalnie z body, więc o czym mowa? Że jak się okaleczy ten obiektyw przez mocowanie canona, to lepiej będzie działał na canonie? No to :-B dla tego sprzedawcy - wygląda na to, że miał rację :lol:

z tego co wiem a jak mowie wiem niewiele i tylko z poglosek, to przejsciowka canona posiada tylko chip potwierdzenia ostrosci, nie ma nic co odpowiada za komunikacje na poziomie przeslony - on twierdzil ze bez tego detalu to i tak dziala lepiej niz na pentaksie z pelna komunikacja - i nie jest to cos co przesunalbym w strone totalnych bzdur, vide fakt jak dziala pentax ze szklami bez stykow: pomiar swiatla naprawde kwiczy....
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
filorp napisał/a:
vide fakt jak dziala pentax ze szklami bez stykow: pomiar swiatla naprawde kwiczy....

no
ale FA Ltd styki posiada, więc ten argument można schować do pudełka i włożyć pod łóżko (już się tu nie przyda)
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
opiszon napisał/a:
no
ale FA Ltd styki posiada, więc ten argument można schować do pudełka i włożyć pod łóżko (już się tu nie przyda)
opiszon mowa o dzialaniu tego obiektywu na body canona i posiadanie stykow w tym przypadku nie ma znaczenia bo canon nie komunikuje sie chyba z 31ltd co do wartosci przeslony a jedynie co do potwierdzenia af
Zreszta trzeba by zapytac kogos kto eksperymentowal bo to co mowie moga byc kompletne bzdury
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
filorp napisał/a:
... to co mowie moga byc kompletne bzdury...


Otóż to
 

l_uka  Dołączył: 20 Kwi 2006
filorp napisał/a:
vide fakt jak dziala pentax ze szklami bez stykow

jeśli pracujesz na przesłonie roboczej (czyli tak jak szkła Pentaksa na Canonie), to masz (na body Pentaksa) Av z pomiarem centralno-ważonym, brak pttl. Czy to jest wygodne? Moim zdaniem, dość słabe. Czy lepsze od pełnej komunikacji body-szkło? Pozostaje mi tylko wkleić :lol:
Ten sprzedawca chciał zapewne powiedzieć, że Canon w ogóle ma najlepszy pomiar światła, ale z tym to ja nie chciałbym polemizować 8-)
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
filorp napisał/a:
Zreszta trzeba by zapytac kogos kto eksperymentowal bo to co mowie moga byc kompletne bzdury

Ale z czym tu "eksperymentować"? Normalnie podpinasz sobie FA 31/1.8, jak każdy inny współczesny obiektyw Pentaksa, i wszystko działa. To co mówisz to, niestety, są kompletne bzdury.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Samp napisał/a:
Normalnie podpinasz sobie FA 31/1.8, jak każdy inny współczesny obiektyw Pentaksa, i wszystko działa.

Moj komputer jest teraz rozlozony na podlodze calego pokoju ale pospinalem kabelki i tez wszystko dziala.... :-D
Samp napisał/a:
To co mówisz to, niestety, są kompletne bzdury.
Przestan byc nadetym madrala tylko powied po ludzku jak to dziala jesli wiesz. Co na pewno wiem to to ze trzeba krecic pierscieniem przeslon ale czy informacja jest przekazywana i przetwarzana przez body canona to nie wiem...
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
filorp napisał/a:
przejsciowka canona (...) nie ma nic co odpowiada za komunikacje na poziomie przeslony - on twierdzil ze bez tego detalu to i tak dziala lepiej niz na pentaksie z pelna komunikacja - i nie jest to cos co przesunalbym w strone totalnych bzdur, vide fakt jak dziala pentax ze szklami bez stykow: pomiar swiatla naprawde kwiczy....

Ale nie kwiczy. Body Pentaksa z obiektywem Pentax FA mierzy światło najnormalniej w świecie. To naprawde są totalne bzdury.
Tutaj, jeśli chcesz, jest wyjaśnione (niestety po angielsku), jak to działa: http://kmp.bdimitrov.de/t...-mount/Kaf.html
 
LDevil  Dołączył: 30 Maj 2007
Szkło jest fajne, ale tak jak już przedmówcy zauważyli duże kontrasty nie są jego mocną stroną.
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
Samp napisał/a:

Ale nie kwiczy. Body Pentaksa z obiektywem Pentax FA mierzy światło najnormalniej w świecie. To naprawde są totalne bzdury.
wydawalo mi sie ze mowimy o podlaczeniu 31ltd do body canona ale moglem sie mylic, a to co wg mnie kwiczy to podlaczanie szkiel bez stykow do pentaxa, nawet ja wiem ze FA maja takie styki wiec zupelnie nie o to chodzilo
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
A siarap :-P

Pentax SMC P-FA 31mm 1:1.8 AL Limited vs Nikkor 35mm 1:1.4 AI-S. Po lewej Pentaś po prawej Nikoś.
http://kalujny.blogspot.c...limited-vs.html
 

Samp  Dołączył: 23 Kwi 2006
filorp, a to nieporozumienie – wydawało mi się, że próbujesz sprzedać wiedzę, że body Pentaksa ze stykami współpracuje z obiektywem FA przy pomiarze światła bardziej nieporadnie niż EOS 5DMkII przez przejściówkę bez styków.

Crow, ostrzegaj przed podaniem linka do stron, które się tak długo ładują.... A więc ostrzegam: ta strona ma zdjęcia i będzie się długo ładować :-P
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
Samp napisał/a:
A więc ostrzegam: ta strona ma zdjęcia i będzie się długo ładować

Ja skapitulowałem. :mrgreen:
 

filorp  Dołączył: 03 Lis 2008
wg mnie 31 druzgoce nikkora w sposob nie do pomyslenia w tej klasie sprzetu, nikkora tlumaczy jedynie fakt ze jest to konstrukcja chyba gdzies z lat 70/80-tych
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Czy limitedy z serii FA są też produkowane w Wietnamie czy nadal w Japonii :?:
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Dziś byłem w Euro Rtv Agd po 77ltd i była z Japonii.
 

Meggido  Dołączył: 05 Mar 2007
mas7odon napisał/a:
Dziś byłem w Euro Rtv Agd po 77ltd i była z Japonii.

Wziąłeś?
 

Crow  Dołączył: 08 Paź 2008
Ja dziś odebrałem z EURORTVAGD 31 i jest z Japonii :shock:
 
mas7odon  Dołączył: 01 Lut 2009
Tak samo jak Crow słyszałem o tym iż FA są teraz produkowane w Wietnamie. Zależało mi na szkle z Japonii. Gdy dziarski Pan przyniósł 77ltd z od razu na pudełku bił w oczy Made in Japan. Na razie jej jeszcze nie brałem. Mam czas do 15 stycznia. Ciągle się waham czy nie wtopię kasy gdy pojawi się odswieżona wersja 77ltd :/
 

mac_27  Dołączył: 09 Sty 2008
mas7odon, sam się łaszę na ltd 31 lub 77. Jeżeli nawet wypuszczą nowsze wersje to w czym można wtopić kupując obecne, tym bardziej, że jeszcze na cashback można się teraz załapać.
Nie sądzę, że będzie jakaś znacząca poprawa prawie i tak doskonałych szkieł. A jeżeli tak, to pewnie pociągnie to również "poprawę" ceny.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach