MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Jak komuś przeszkadza logo samsunga na FA35/2 to ja wezmę... nawet zapłacę...
Mają co niektórzy problemy... ;-)
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
nie, nie poważnie.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Zwadzio, ehhhh....
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
MacRayers napisał/a:
Zwadzio, ehhhh....


bardzo chętnie posłucham, jak tłumaczysz mi znaczenie Twojego "ehhhh". zapraszam.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Zwadzio napisał/a:
natomiast Pentaxa FA35/2 zastępuje co? Samsung DXenogon? A jaką konsument ma gwarancje, czy ten Samsung jest tak samo dobry optycznie? Jakiego szkła użyli? Jak dobrze go zbudowali?
A 35/2.8 jest jednak innym szklem.

Taką, że testy są w necie i można porównać. Taką, że Samsung GX jest robiony na liniach produkcyjnych Pentaksa. Taką, że zastanów się - jakiego szkła mieli użyć?
Zwadzio napisał/a:
Samsung: Hej Pentax, chcemy robic wasz obiektyw
Pentax: Ok, damy wam cala linie produkcyjna w ramach transakcji sprzedazy naszej technologii

O jakiej transakcji sprzedaży technologii mówisz ?
Nie rozumiem, skąd w ludziach tyle negatywów do produktów Samsunga - biorąc pod uwagę, że to czyste kopie Pentaksa. Pokaż mi jedno szkło Samsunga, którego nie ma w Pentaksie... Po co mieliby sobie utrudniać i robić nową linię by tylko zmienić napis na Samsung.... Prościej zrobić podserię na danej linii produkcyjnej...
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
Mam dziwnym zrządzeniem losu obie trzydziestkipiątki. Często i chętnie używam Pentaxa, na ostatni daleki wyjazd zabrałem właśnie FA35/2 oraz Tamrona 18-250. Szajsung chwilowo leży w szufladzie. Różnicy w fotkach zupełnie nie widzę. Jakiś czas temu dostałem Sigmę 30/1,4 do porównań i zdecydowanie wolę FA35 mimo trochę węższego kąta. Szkoda że Pentax kończy produkcję tego szkła, bo Samsung jest chyba nadal "wirtualny" jeśli chodzi o dostępność w Polsce.
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
emes47 napisał/a:
Mam dziwnym zrządzeniem losu obie trzydziestkipiątki. Często i chętnie używam Pentaxa, na ostatni daleki wyjazd zabrałem właśnie FA35/2 oraz Tamrona 18-250. Szajsung chwilowo leży w szufladzie. Różnicy w fotkach zupełnie nie widzę. Jakiś czas temu dostałem Sigmę 30/1,4 do porównań i zdecydowanie wolę FA35 mimo trochę węższego kąta. Szkoda że Pentax kończy produkcję tego szkła, bo Samsung jest chyba nadal "wirtualny" jeśli chodzi o dostępność w Polsce.

Nie chcesz przypadkowo którejś 35-ki upłynnić ? ;-)
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Hm... czyli co, jeśli znów mi ukradną 35-tkę to
MacRayers napisał/a:
Nie rozumiem, skąd w ludziach tyle negatywów do produktów Samsunga - biorąc pod uwagę, że to czyste kopie Pentaksa.


Negatywy, negatywami, ale to mimo wszystko wojna marek.

Z drugiej strony... Co jest czy będzie bardziej do przełknięcia dla pentaksiarza, produkt Pentaxa z logo Samsunga, czy produkt Samsunga z logo Pentaxa?
 

emes47  Dołączył: 08 Lip 2007
Na przełomie roku miałem chwilę słabości i chciałem pozbyć się jednej 35-tki, ale na szczęście mi przeszło i teraz póki co trzymam obie. Pozbywam się właśnie K100DS i będę spokojnie zbierał na K7. Będę miał na zbyciu SMC-A35/2,8 bo się dubluje (chyba trypluje) z FA35 i od długiego czasu wcale go nie używałem. Ale zapiszę sobie w pamięci, że jesteś zainteresowany i dam znać, jak mnie przyciśnie (a sprawa będzie nadal aktualna).
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Ostatnio na giełdzie Samsung poszedł za 1,3 tys. Ciekawe ile byłbym wziął za o wiele lepsiejszego ;-) markowo Pentaksa :-P
 

Zwadzio  Dołączył: 29 Cze 2008
MacRayers napisał/a:
Zwadzio napisał/a:
natomiast Pentaxa FA35/2 zastępuje co? Samsung DXenogon? A jaką konsument ma gwarancje, czy ten Samsung jest tak samo dobry optycznie? Jakiego szkła użyli? Jak dobrze go zbudowali?
A 35/2.8 jest jednak innym szklem.

Taką, że testy są w necie i można porównać. Taką, że Samsung GX jest robiony na liniach produkcyjnych Pentaksa. Taką, że zastanów się - jakiego szkła mieli użyć?


wlasnie pare wypowiedzi wczesniej ktos zalowal, ze nie ma testu porownania jednego z drugim ;]

a jakiego szkla mieli uzyc? na przyklad nie Pentaxowego. zreszta, ja mowie czego sie obawiam, Ty piszesz swoje teorie jakbys czytal akty prawne miedzy tymi dwiema firmami.

MacRayers napisał/a:
Zwadzio napisał/a:
Samsung: Hej Pentax, chcemy robic wasz obiektyw
Pentax: Ok, damy wam cala linie produkcyjna w ramach transakcji sprzedazy naszej technologii

O jakiej transakcji sprzedaży technologii mówisz ?


o takiej, ktora musiala miec miejsce w takich sytuacjach. a myslisz ze Samsung powiedzial: ej, dajcie nam robic wasze produkty a Pentax: czestuj sie, mam nadzieje ze dobrze wam sie beda sprzedawaly naszym kosztem :?:
to sa fabryki, sprzet, wlasnosc intelektualna i wreszcie gotowy product od niemalej wartosci.

MacRayers napisał/a:
Nie rozumiem, skąd w ludziach tyle negatywów do produktów Samsunga - biorąc pod uwagę, że to czyste kopie Pentaksa.

chocby dlatego, ze nawet "made in Japan" na obiektywie daje lepsze pojecie jakosci niz "made in China". to tak jak "swiss made" na zegarku albo Adidas i Adidos.
MacRayers napisał/a:
Pokaż mi jedno szkło Samsunga, którego nie ma w Pentaksie... Po co mieliby sobie utrudniać i robić nową linię by tylko zmienić napis na Samsung.... Prościej zrobić podserię na danej linii produkcyjnej...

a po co w ogole robic?
 

Kosmo  Dołączył: 11 Mar 2008
Zwadzio napisał/a:
czestuj sie, mam nadzieje ze dobrze wam sie beda sprzedawaly naszym kosztem :?:
to sa fabryki, sprzet, wlasnosc intelektualna i wreszcie gotowy product od niemalej wartosci

nie szedłbym aż tak daleko z teorią, że jest to charytatywna akcja...
ale chyba nie wykluczamy jakiegoś dilu?
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
Zwadzio napisał/a:
chocby dlatego, ze nawet "made in Japan" na obiektywie daje lepsze pojecie jakosci niz "made in China". to tak jak "swiss made"

Zwadzio, ale przecież ta 35-tka od Samsunga to Schneider-Kreuznach, który robił obiektywy w czasach kiedy przyszły Pentax produkował obuwie ze słomy ryżowej :-P .
Zwadzio napisał/a:
a po co w ogole robic?
Samsung miał taką fanberię, że chciał sobie machnąć lustrzankę ze swoim logo, no to sobie znalazł Pentaksa... Z takiego samego powodu, zapewne kupił markę Schneider-Kreuznach.

A tak w ogóle, to w czym problem? Jak ktoś nie chce kupować obiektywu, bo ma napis Samsung, to niech nie kupuje. Ten Xenogon to ewidentnie to samo szkło co FA, więc nie ma o co kopii kruszyć...
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
gin z tonikiem napisał/a:
ale przecież ta 35-tka od Samsunga to Schneider-Kreuznach
gin z tonikiem napisał/a:
Ten Xenogon to ewidentnie to samo szkło co FA


Więc to Sznajder czy Pentax?
 

Zdano  Dołączył: 23 Paź 2006
jorge.martinez napisał/a:
Sznajder czy Pentax

Pentax w ubranku Sznajdera ;-)
 

kaczor  Dołączył: 04 Lut 2008
Zdano napisał/a:
jorge.martinez napisał/a:
Sznajder czy Pentax

Pentax w ubranku Sznajdera ;-)


Ja bym powiedział, że w czapce :lol: .
 

deckard  Dołączył: 01 Lut 2008
Zwadzio, jak już uruchamiamy wyobraźnię na temat współpracy Pentaksa i Samsunga to nie wiem dlaczego zakładasz, że Pentax bezinteresownie, lub ze stratą oddał swoją technologię. Raczej było tak, że Samsung zamówił u Pentaxa wyprodukowanie tych samych szkiełek z napisem Samsung i zwyczajnie za to zapłacił Pentaksowi, może gotówką, może matrycami do K7...
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
jorge.martinez napisał/a:
gin z tonikiem napisał/a:
ale przecież ta 35-tka od Samsunga to Schneider-Kreuznach
gin z tonikiem napisał/a:
Ten Xenogon to ewidentnie to samo szkło co FA


Więc to Sznajder czy Pentax?


jorge.martinez, ale tam na końcu było - " :-P ".

deckard napisał/a:
Raczej było tak, że Samsung zamówił u Pentaxa wyprodukowanie tych samych szkiełek z napisem Samsung i zwyczajnie za to zapłacił Pentaksowi, może gotówką, może matrycami do K7...
Też tak sądzę. Samsung chciał sobie dodać prestiżu wypuszczając na rynek lustrzanki ze swoim logo, więc nawiązał współpracę z Pentaksem.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
gin z tonikiem napisał/a:
ale tam na końcu było - " :-P ".

Wybacz, nie zauważyłem tego kwantyfikatora ;-)
 
gin z tonikiem  Dołączył: 17 Paź 2007
To jest bardzo ciekawe. Co jest takiego w naturze ludzkiej, że za to samo ale z logo firmy sławniejszej/uważanej za lepszą, wielu ludzi chce zapłacić więcej... Żeby nie było, że potępiam takie postępowanie, bo sam kupiłem droższe K10d zamiast Samsunga. :-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach