qjot1  Dołączył: 12 Sty 2011
Polecam Dukaja "Król Bólu". Zestaw opowiadań, ale każde ma ok 200 stron, więc jest co czytać. Trochę nie rozumiem bo w mojej opinii najtrudniejsze do przełknięcia opowiadanie dał na sam początek, no ale :) Bardzo ciekawe wizje różnych alternatywnych przyszłości, bądź alternatywnych historii, więc może bardziej SF.
"Lód" przemęczyłem raczej niż przeczytałem, ale mam wrażenie, że nie załapałem o co autorowi chodziło czytając niektóre recenzje :)
Natomiast zdecydowanie polecam "Inne Pieśni" i "perfekcyjną Niedoskonałość".

Le Guinn też polecam, ostatnio czytałem książki z cyklu Ekumena - świetne do tramwaju bo cienkie :) Uwielbiam magię Ziemiomorza :)

No i też polecam cykl Mroczna Wieża Stephena Kinga. Tytuł serii pretensjonalny, ale czyta się świetnie. Muszę się zgodzić, że zakończenie jest jedyne słuszne, ale wkurzające niewąsko :]

Jeszcze trylogia "mistrz zagadek z Hed" Patricia McKillip . Ciekawa fabuła, co ciekawe jak na fantasy w zasadzie bez przelewu krwi. No i ogromnie mi się spodobało przedstawienie magii w tym świecie. Jedno z najciekawszych oprócz Ziemiomorza, na jakie trafiłem.
Czytało się trochę tej fantasy, ale trzeba by poskrobać neurony i odświeżyć co warto poczytać :)
 

romeoad  Dołączył: 02 Lis 2009
Ewa Białołęcka 'Tkacz iluzji' oraz pozostałe tomy serii.
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
tomekz napisał/a:
Chociaż IMO im dalej, tym jakby gorzej.
Pierwsza księga Pustynnej Włóczni faktycznie jakoś zwolniła, ale druga znowu dorzuciła do pieca ;-) Czekam na ostatnią :-)

tomekz napisał/a:
Grzędowicz "Pan lodowego ogrodu" - lekkie, łatwe i przyjemne.
Dobrze że przypomniałeś, będę musiał dokończyć cykl (skończyłem na pierwszy tomie :-P ).
 

Aspius  Dołączył: 18 Wrz 2006
opiszon... nie wiem czy było wymieniane, ale ja ostatnio pochłaniam tom za tomem serii "Miecz Prawdy" Terriego Goodkinda. Daje radę ;)
 

Maciek  Dołączył: 20 Kwi 2006
Aspius napisał/a:
"Miecz Prawdy"

Miałem zachłyśnięcie tą serią - zacząłem od dwóch czy trzech tomów po angielsku a potem po powrocie do Polski czytałem od początku po polsku (od pewnego momentu z przerwami na wyjście kolejnych tomów) ale nie dobrnąłem do końca (jeżeli taki już jest) - któryś z tomów dostałem w prezencie i nadal leży nieczytany... Ale może powinienem znowu dać cyklowi szanse - po pochłonięciu wydanych po polsku części "Pieśni lodu i ognia" teraz nadrabiam Harrego Pottera ;) - kiedyś zraził mnie w połowie drugiego tomu a teraz od tygodnia czytam tylko ten cykl i już jestem w połowie piątej części. Może zatem na wakacje zabiorę Goodkind'a?
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
Metal Fatigue - Sean Williams
nie wiem czy wyszła po polsku, ale bardzo polecam świetne postapokaliptyczne SF

[ Dodano: 2011-07-28, 22:12 ]
a już wiem na pewno wyszła po polsku Zmęczenie materiału - zaskakująco wiernie przełożony tytuł :mrgreen: Tym bardziej polecam.
 

Artiip  Dołączył: 22 Sty 2010
Bo
Aspius napisał/a:
"Miecz Prawdy" Terriego Goodkinda
nie jest do czytania na raz całości, dobrze się go czyta jednostkowo po długich przerwach , ja skończyłem na 3 tomie, do dalszych odstraszyły mnie ciągłe powtórzenia.

Choć nie powiem, pierwszy i drugi tom pochłonąłem w 2 dni/każdy, a kto widział ten wie ze to opasłe tomiska.

Ostatnio fajnie mi się czytało wiedźmę z Wilżyńskiej Doliny, Brzezińskiej.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
vesper napisał/a:

Kiwak napisał/a:
Przeczytaj "Achaję" Andrzeja Ziemiańskiego

Powieść konstrukcji cepa. Przeczytałam I tom i niestety dałam szansę II. Na III szkoda mojego czytelniczego czasu.


Chciałem przeczytać od dawna, żeby zobaczyć co zacz, ale w bibliotece były tylko tomy II i III - w końcu okazało się że pan bibliotekarz sobie wypożyczył bo lubi sobie raz na jakiś czas przypomnieć i trzyma tak prawie rok :shock:

no nic, przywiozłem po nowym roku, przeczytałem całość w tydzień

i muszę się zgodzić z Vesper
I tom- wartka akcja, super się czyta, choć nic odkrywczego i wysokich lotów (ale ja szukam przede wszystkim rozrywki - więc ok)
II tom - cholera, coś zaczyna zgrzytać, już nie czyta się tak fajnie jak I
III tom - przeczytałem tylko dlatego, że byłem ciekawy zakończenia, ale kompletnie radości z tego nie miałem, tylko przelatywałem przez strony - akcja pocięta jak w kinowej ekranizacji "Wiedźmina" :-/
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
opiszon, 'kinowej ekranizacji "Wiedźmina"'jeszcze nie bylo. Ok?:-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
ok, taką wykładnię mogę przyjąć z chęcią ;-)

serial obleci
 
Apocalypse  Dołączył: 19 Kwi 2008
serial to prawie to samo, co film pełnometrażowy. zresztą.. jaki serial?;p
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
Mogę polecić:
Petera V. Bretta:
Malowany człowiek I i II
Pustynna Włócznia I i II
Świetnie się czyta, wartka akcja bardzo ciekawie opisany świat.
Tu więcej informacji: http://pl.wikipedia.org/wiki/Demoniczny_Cykl
- o widzę że już wspomniane było.

Dołożę w takim układzie:

David Eddings z cyklem Belgariada: Pionek proroctwa, Królowa magii, Gambit magika, Wieża czarów, Ostatnia rozgrywka czarodziejów

i jeszcze:

Gene Wolfe z cyklem Księga Nowego Słońca: Cień kata, Pazur Łagodziciela,
Miecz liktora, Cytadela Autarchy, Urth Nowego Słońca

Polecam :)

A i jeszcze Gwiazdozbiór kata - Rafała Dębskiego - świetna książka.
 

bix  Dołączył: 22 Sty 2008
opiszon, i vesper z tą Achają to mnie zasmuciliście... tyle co dziś książkę otwarłem. To co nie czytać? ew. tylko pierwszy tom i was się dopytać co dalej?
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
przeczytać zawsze można - bo coś z czasem trzeba robić ;-)
 

DeKa  Dołączył: 09 Kwi 2008
Przemas, też się przymierzam do Malowanego człowieka ( w empiku wypatrzyłem ).
bix, czytaj, mnie się podobała.

U mnie "powrót" jak na razie do fantasy i teraz czytam
Canavan Trudi - Trylogia Czarnego Maga - Nowicjuszka
Lekka pozycja. Jeżeli miałbym do czegoś porównać to do Harrego Pottera jednak nie ma tutaj tylu wątków i świat nie jest tak bogaty ( nie czytałem, porównuję do filmu ). Książka opowiada historię 17sto letniej dziewczyny, która szkoli się na maga.

W planach:
Wojny Świata Wynurzonego:
1. Sekta zabojców
2. Dwie Wojowniczki
3. Nowe Królestwo

lub klasyk SF DIUNA
 

bogdanm  Dołączył: 01 Mar 2007
Przemas napisał/a:
Mogę polecić:
[...]
Gene Wolfe z cyklem Księga Nowego Słońca: Cień kata, Pazur Łagodziciela,
Miecz liktora, Cytadela Autarchy, Urth Nowego Słońca

Ja polecę i dalsze części - tetralogię Długiego Słońca i trylogię Krótkiego Słońca. Mają fantastyczny ( :-) ) współczynnik przyjemności z powtórnego czytania
 

Przemas  Dołączył: 11 Gru 2006
DeKa, niczym zaczniesz czytać Wojny przeczytaj Kroniki Świata Wynurzonego:
Nihal z Krainy Wiatru; Misja Sennara; Talizman mocy. Bo tak naprawdę to jest pierwsza jakby część całego cyklu a Wojny są kolejna. Ja zacząłem od wojen - ale trochę nawiązań jest do Kronik - niestety w Polsce wydane zostały najpierw Wojny a potem dopiero Kroniki . Tu masz spis całość http://pl.wikipedia.org/wiki/Licia_Troisi

bix, Achaję mam i przeczytałem 1 i 2 tom czyta się fajnie - ale 3 to droga przez mękę - ale przeczytałem.

bogdanm, o dobrze wiedzieć - bo 1 część była świetna - może za wyjątkiem 5 tomu przy którym się trochę męczyłem. Muszę pobuszować za resztą z tego ogromnego cyklu. :)

Co jeszcze mogę polecić Tad Williams Pamięć, Smutek, Cierń (4 t - nie dawno było wznowienie)- rewelacja.
Następnie tegoż autora Cykl Marchia Cienia (na chwile obecną 4 t) oraz cykl Inny Świat (4 tomy). No to tyle na dziś z polecanych ;) :) Miłej lektury :)
 

macioh  Dołączył: 28 Gru 2006
bix napisał/a:
z tą Achają to mnie zasmuciliście...
E tam, mi się nawet podobała.

Jutro może zabiorę się za "Drogę" Cormaca McCarthy na kindlu.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach