Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MacRayers, a co mają do rzeczy zdjęcia moje czy Marviki? Odwet, zemsta? A jak robię na drutach, zamiast zdjęć, to nie mogę ocenić innych? Masz jakiś zarzut merytoryczny do moich opinii? Chętnie wysłucham, może mnie przekonasz, że się mylę?
 

grabber  Dołączył: 01 Paź 2007
Marvika napisał/a:
Czy to, że nie ma moich fotek oznacza, że nie mogę komentować innych? Poza tym to trzeba być wielkim fotografem, żeby mieć prawo głosu. Co do korzenia chodziło mi o to, że obiekt był niewdzięczny do fotografowania - jeżeli ktoś umie zrobić dobre jego zdjęcie to chwała mu za to - bo to ciężki orzech do zgryzienia. Ja specem nie jestem.
Na komentarzach najszybciej się uczy


No tak ale zeby bylo co komentowac i mozna bylo sie uczyc na komentarzach i cudzych błędach to ktos musi wystawiac zdjecia do komentowania ;-)
Chociaz tez jestem za zeby nie wystawiac wszystkiego jak leci. Moze wstepna selekcja wsrod znajomych ?
Ja jeszcze podzielilbym ten dzial na np trzy grupy tematyczne.
 
Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
No tak ale zeby bylo co komentowac i mozna bylo sie uczyc na komentarzach i cudzych błędach to ktos musi wystawiac zdjecia do komentowania ;-)
Chociaz tez jestem za zeby nie wystawiac wszystkiego jak leci. Moze wstepna selekcja wsrod znajomych ?
Ja jeszcze podzielilbym ten dzial na np trzy grupy tematyczne.[/quote]

Tak masz rację! Jak dojrzeję do tej myśli to wkleję swoje zdj. Podzielone na tematy - dobry pomysł, gdyż ja kocham makro, a inne tematy trochę mniej, ale też. Natomiast niedługo robię zdjęcia, więc nie czuję się jeszcze na siłach startować z lepszymi :/
 
Nightcom  Dołączył: 09 Maj 2008
grabber napisał/a:
Ja jeszcze podzielilbym ten dzial na np trzy grupy tematyczne.


Marvika napisał/a:
Podzielone na tematy - dobry pomysł, gdyż ja kocham makro, a inne tematy trochę mniej, ale też.


Ale niby jak to miało by wyglądac ? jak ktoś ma swój temat gdzie wrzuca swoje zdjęcia - to miał by dzielić się na działy i zamiast jednego wątku mieć trzy czy cztery każdy do innego typu zdjęć ?? :roll:
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Arti napisał/a:
MacRayers, a co mają do rzeczy zdjęcia moje czy Marviki? Odwet, zemsta? A jak robię na drutach, zamiast zdjęć, to nie mogę ocenić innych? Masz jakiś zarzut merytoryczny do moich opinii? Chętnie wysłucham, może mnie przekonasz, że się mylę?

Arti, zagotowałeś się jak mały wróbelek - zupełnie niepotrzebnie. O jakiej zemście czy odwecie piszesz ? Naprawdę dochodzę do wniosku, że lubisz przejaskrawiać - tematy, opinie, stanowisko. Fajnie z jednej strony - bo jesteś bardzo wyrazisty, natomiast troszeczkę chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Uważam, że gdyby wszyscy tak ostro zaczęli oceniać zdjęcia - nie dając szans na rozwój, to niedługo parę osób (tych na poziomie) będzie wrzucało swoje fotografie. Inni nie będą - bo za chwile poleci na nich sporo inwektyw etc. Osobiście uważam, że fotka do oceny jest po to by napisać opinię. Liczy się jednak sposób w jaki to się robi. Można z grubej rury - tak jak to zrobiłeś, można też delikatniej. W końcu nikt tutaj nie jest dla przymusu i może okazać się, że za chwilę ten dział umrze.
Arti, gdybym miał coś do Twoich fotek, to napisał bym to (kulturalnie) w stosownym miejscu. Co do Marviki, to nie mam szans się nawet wypowiedzieć.
Każdy, kto interesuje się fotografią wie, jakie są podstawowe kanony tej sztuki. Każdy może zdjęcie rozebrać na części i od strony technicznej określić. Gorzej, gdy takie zdjęcie trzeba zrobić.
Marvika ocenia - ma do tego prawo. Ja chciałbym zobaczyć jej prace - skoro wie co jest nie tak w fotkach kolegi Morou to chciałbym zobaczyć jak wyglądają jej fotki - spodziewam się przynajmniej dobrych technicznie zdjęć. Nie ma w tym słowa złośliwości.
 
pinus  Dołączył: 04 Sty 2009
bardzo fajna 4 i 9 MZ
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MacRayers napisał/a:
Arti, zagotowałeś się jak mały wróbelek - zupełnie niepotrzebnie.

z mojej strony EOT... nie chce mi się...
 
Marvika  Dołączyła: 11 Lut 2009
MacRayers napisał/a:
Arti napisał/a:
MacRayers, a co mają do rzeczy zdjęcia moje czy Marviki? Odwet, zemsta? A jak robię na drutach, zamiast zdjęć, to nie mogę ocenić innych? Masz jakiś zarzut merytoryczny do moich opinii? Chętnie wysłucham, może mnie przekonasz, że się mylę?

Arti, zagotowałeś się jak mały wróbelek - zupełnie niepotrzebnie. O jakiej zemście czy odwecie piszesz ? Naprawdę dochodzę do wniosku, że lubisz przejaskrawiać - tematy, opinie, stanowisko. Fajnie z jednej strony - bo jesteś bardzo wyrazisty, natomiast troszeczkę chyba nie zrozumiałeś tego co napisałem.
Uważam, że gdyby wszyscy tak ostro zaczęli oceniać zdjęcia - nie dając szans na rozwój, to niedługo parę osób (tych na poziomie) będzie wrzucało swoje fotografie. Inni nie będą - bo za chwile poleci na nich sporo inwektyw etc. Osobiście uważam, że fotka do oceny jest po to by napisać opinię. Liczy się jednak sposób w jaki to się robi. Można z grubej rury - tak jak to zrobiłeś, można też delikatniej. W końcu nikt tutaj nie jest dla przymusu i może okazać się, że za chwilę ten dział umrze.
Arti, gdybym miał coś do Twoich fotek, to napisał bym to (kulturalnie) w stosownym miejscu. Co do Marviki, to nie mam szans się nawet wypowiedzieć.
Każdy, kto interesuje się fotografią wie, jakie są podstawowe kanony tej sztuki. Każdy może zdjęcie rozebrać na części i od strony technicznej określić. Gorzej, gdy takie zdjęcie trzeba zrobić.
Marvika ocenia - ma do tego prawo. Ja chciałbym zobaczyć jej prace - skoro wie co jest nie tak w fotkach kolegi Morou to chciałbym zobaczyć jak wyglądają jej fotki - spodziewam się przynajmniej dobrych technicznie zdjęć. Nie ma w tym słowa złośliwości.



Rozumiem, że aby móc komentować zdjęcia na forum trzeba mieć nienaganne własne prace?!
oczywiście każdy kto na tym forum śmiał komentować zdjęcia innych musiał najpierw zaliczyć test z poprawności technicznych własnych zdjęć?! BEZ KOMENTARZA!
Nie będę się licytować na swoje prace i jak widać niekoniecznie nie mam racji - każdy ma swoje zdanie, a ja mam takie jak Arti - tyle.
Jeżeli tu wystawię własne zdjęcia to nie po to by coś udowadniać, lecz po to, by również usłyszeć jakie jest zdanie innych na ten temat. Nie o to chodzi, by wiecznie wypisywać ochy i achy czego najwidoczniej MacRayers oczekuje.
Koniec sprzeczki :)
 

MacRayers  Dołączył: 07 Wrz 2008
Marvika napisał/a:
Nie będę się licytować na swoje prace i jak widać niekoniecznie nie mam racji - każdy ma swoje zdanie, a ja mam takie jak Arti - tyle.
- to nawet bez wysiłku można zauważyć ;-)
Marvika napisał/a:
Rozumiem, że aby móc komentować zdjęcia na forum trzeba mieć nienaganne własne prace?!
Nie, nie trzeba, ale nawet jeśli fotka nam się nie podoba to wydaje mi się, że nie trzeba od razu dokonać uroczystego petowania.
Marvika napisał/a:
Nie o to chodzi, by wiecznie wypisywać ochy i achy czego najwidoczniej MacRayers oczekuje.

Tak dokładnie - tego oczekuje - na niczym mi tak nie zależy....
Jest różnica między ochami/echami a kulturalnym wyrażeniem zdania.
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
10]
11]
12]
13]
14]
15]
16]
17]

:)
 

Kytutr  Dołączył: 20 Lut 2007
Kot na 16. "snadź zmożon życia bólem zatruł sie alkohólem" :-)

Negatyw, czyli 15. jest dla mnie negatywny w odbiorze, zupełnie niepotrzebny w zbiorze przedstawionych zdjęć.
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
Coż, poki co zbietam różne opinie:) Mam nadzieję że te zdjęcia są już zdecydowanie lepsze od pierwszych jakie zamieściłem na forum:)
 
Leia  Dołączyła: 04 Maj 2008
Pijany kotek bardzo przypadł mi do gustu;)
 
MichalR
[Usunięty]
Cierpisz jeszcze na syndrom swiezego posiadacza aparatu, strzelasz wszystko co popadnie nie zastanawiajac sie nad kadrem, ciekawa chwila do uchwycenia czy prawidlowym ustawieniem ekspozycji. Dlatego zdjecia imho nie przedstawiaja soba nic ciekawego ani z reporterskiego ani estetycznego punktu widzenia. Moze poogladaj prace innych, poczytaj o kompozycji i pokombinuj z ustawieniami przeslony, czasami itp.

pozdrawiam

 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
MichalR, jakbyś jeszcze używał wielkich liter na początku zdania, to od siebie dodałbym tylko "amen". Lepiej bym tego nie opisał.
 
MichalR
[Usunięty]
Arti, mowisz-masz;)

Pozdrawiam
 

gonia65  Dołączyła: 06 Sie 2008
Kotek mz niezły i tylko kotek, reszta zdjęć niezbyt mi przypadła do gustu, bo nie ma na nich nic co by mnie zachwycilo, zatrzymalo i zastanowiło, Ale ćwiczenie ponoć czyni....
 

makak  Dołączył: 31 Sie 2008
10 i 11 niepopisałeś się z kompozycją. Centralnie, główny temat daleko przez co niknie w kadrze. Z 10-ciu mega pod wymagania internetu można sporo przyciąć i dzięki temu poprawić chociaż kompozycje.
12. Ładne, estetyczne, dobrze grają kolory.
13. Gdyby nie gałęzie u góry powiedziałbym, że poprawne zdjęcie. ;-)
14. Brakuje kontrastu, wyrazistości. Jakby troche je "podbić" to byłoby ok.
15. Niepotrzebny eksperyment.
16. Fajny żart, choć można by poświęcić trochę czasu na lepsze, ciekawsze ujęcie, zwłaszcza, że kotek spał i raczej nie kwapił się do ucieczki hehe.
17. Ot gołąb w trochę rażących kolorach i z niepotrzebnym denerwującym słupem w tle.

Pozdrawiam
 

carrie  Dołączyła: 30 Gru 2008
10. dla mnie wiewióra mało widoczna
11. podobnie jak 10. główny motyw ginie w kadrze. Może lepiej było gdybyś podszedł bliżej.
12. Fajna + za kolorki, ale znowu trochę daleko.
13. Kolorki bardzo fajne, ale wzrok skupia się na gałęzi
16. Jeśli chodzi o kotka to rewelacyjnie uchwycony( faja sytuacja).
17. niepotrzebnie ta rura w kadrze.
Zdjęcia jak każdy początkujący, chyba każdy z nas przechodził przez ten etap, ale praktyka czyni mistrza.;)Oglądaj zdjęcia innych, dużo czytaj.
Może to:
Szeroki Kadr
Kadrowanie
ABC Kompozycji
 
Morou  Dołączył: 25 Lut 2009
18


19


20


21


22


23


24


25


26


27


[ Dodano: 2009-07-21, 15:06 ]
28


Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach