popo76  Dołączył: 05 Lut 2008
plwk napisał/a:
popo76 napisał/a:
Wystarczy mały kawałek czegoś białego i już mamy klops.

Nie z K-7, tu już takiej gwałtownej reakcji nie ma.
Czyli potwierdzasz to co napisałem wcześniej, ze prawdopodobnie trochę poprawili to w K7.
Świetnie, jest szansa na jeszcze większą poprawę w K5.

 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Nie wiem na ile sama puszka ma możliwość poprawy błysku w systemie P-TTL. W K-7 jest nieznaczna poprawa w stosunku do K10/K20, ale pewnie temu, że K-7 ma 77 segmentowy pomiar światła. Jeżeli to ma zależeć tylko od tego czynnika to w K-5 się nic nie zmieni, gdyż K-5 ma ten sam co K-7. Jednakże może to nie jedyny czynnik i w K-5 będzie jeszcze lepiej. :-)
 

Michal Sosnicki  Dołączył: 29 Paź 2007
A ja nadal czekam na pełną klatkę...
 

jaczes  Dołączył: 19 Lut 2008
Michal Sosnicki napisał/a:
A ja nadal czekam na pełną klatkę...


a ja na snickersa z pistacjami ;) Tak naprawdę, jak będzie FF to każdy będzie narzekał, że "za drogo" i za ta kasę woli kupić N lub C :)

Mi się podoba "ścieżka Pentaxa", niech naprawdę poprawią AF, błyski i wypuszczą FF które będzie jak k10 po premierze - mocnym uderzeniem, a nie poprostu wypełnieniem luki.
 

gebi  Dołączył: 05 Maj 2006
Ja ostatnio mam wrażenie że Hoya stwierdziła, że niskie ceny nie budują dobrego wizerunku marki i dlatego podwyższyła ceny na szkła i korpusy. Teraz wszyscy będą patrzeć na półkę i mówić:
- Ooo, Pentax kosztuje 1200funtów a Nikon 1100 to znaczy, że Pentax jest lepszy od Nikona! :->

Ps. Oczywiście jak uda się tego Pentaksa na półce wypatrzeć ;-)
Ps2. Niektórzy deklarują, że kupiliby FF od Pentaksa, a może oczekiwaliby że korpus będzie o lepszych parametrach i do tego tańszy od konkurencji, a tu może się okazać, że parametry i wykonanie owszem będzie super, ale trzeba będzie za to więcej zapłacić niż za Sony czy Canona.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
7-8k bym na FF od Pentaksa wysupłał. Nie dlatego, że mi potrzebne, ale żeby firmę wspomóc. Jeden warunek -body będzie mniejsze niż obecne teraz na rynku.
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
teo napisał/a:
7-8k bym na FF od Pentaksa wysupłał. Nie dlatego, że mi potrzebne, ale żeby firmę wspomóc.

Jedna sztuka nie wystarczy. Musisz się bardziej postarać. :lol:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
teo napisał/a:
7-8k bym na FF od Pentaksa wysupłał. Nie dlatego, że mi potrzebne, ale żeby firmę wspomóc.

:shock: :shock: :shock: Jest dużo organizacji charytatywnych do wyboru, ta chyba nie jest najlepsza ;-)
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
sculptor napisał/a:
Jedna sztuka nie wystarczy. Musisz się bardziej postarać. :lol:

Zakładam, że znaleźliby się tacy, co kupili by z innych przyczyn. Po prostu także uważam, że fajnie by było, gdyby wypuścili FF, a żeby nie być gołosłownym, mówię, że tak, nabyłbym ją.

Raven napisał/a:

:shock: :shock: :shock: Jest dużo celów charytatywnych do wyboru, ten chyba nie jest najlepszy ;-)

Bo?
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
teo napisał/a:
fajnie by było
Ludzie Pentaksa tak nie kombinują. Złoty strzał może i jest przyjemny, ale zwykle ostatni.
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
jorge.martinez, zakładasz, że to się nie wydarzy? Bo ja zakładam, że jednak pojawi się tzw. FF od Pentaksa. Choćby dlatego, że w końcu stanie się to w dSLRach standardem, a apsc znajdzie swoje miejsce w evilach i innych wynalazkach.
 

jorge.martinez  Dołączył: 16 Maj 2007
Póki co Pentaks ma moce przerobowe, by w jednym czasie produkować 2 modele lustrzanek. W ciągu ostatniego 1,5 roku Pentaks wypuścił 5 konkurencyjnych lustrzanek (bo nie wierzę że ludzie nie będą się zabijać o K-r, K-5 i 645d). Czego chcieć więcej?
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
k10d/k20d potem K-7/K-5 więc za rok jakaś FF... :mrgreen:
Kto chce to sobie kupi. Można kupować z różnych przyczyn twoje teo są nieco... oryginalne, ale póki wydaje się swoją kasę na swoje potrzeby to nie widzę żadnego problemu.
Swoją drogą ciekawe czy ktoś kupuje Ferrari, żeby wspomóc firmę... :-P
 
teo  Dołączył: 15 Mar 2010
No patrz, mocy na 2, a produkuje 3 co sam zauważyłeś. Zresztą nie wiem, jakie ma moce -jeśli Ty wiesz, to super.

Ale nadal nie widzę w tym uzasadnienia dla zdania, że Pentax nie wyprodukuje FF body, bo to będzie zloty strzał.

sculptor napisał/a:
Swoją drogą ciekawe czy ktoś kupuje Ferrari, żeby wspomóc firmę... :-P

Może zbyt dosłownie odczytaliście to wsparcie. Niech będzie, że kupię z sympatii do marki, a nie z powodu realnych potrzeb. Stać mnie, więc niech sobie na mnie zarobią więcej, niżbym czuł potrzebę wydać ze względu na sam sprzęt.
 

joker333  Dołączył: 24 Cze 2009
teo napisał/a:
7-8k bym na FF od Pentaksa wysupłał.

zdziwilbym sie jakby tylko tyle kosztowało a zaraz jakby zdziwienie mi przeszło kupiłbym :mrgreen:
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
sculptor napisał/a:
Można kupować z różnych przyczyn twoje teo są nieco... oryginalne, ale póki wydaje się swoją kasę na swoje potrzeby to nie widzę żadnego problemu.

A gdzie ty tam w tym poście widzisz coś o potrzebie? ;-)
 

ulro  Dołączył: 14 Lip 2009
teo napisał/a:
Ale nadal nie widzę w tym uzasadnienia dla zdania, że Pentax nie wyprodukuje FF body, bo to będzie zloty strzał.


Pentax prawie na pewno nie ma w planach FF, bo:
1. nie ma co do tego podpiąć - nie ma w systemie jasnego 24-70 ani 70-200; nie ma 50/1.4 ani 85/1.4, ani też 135. Nie ma nic szerszego niż 31mm. Nie ma nic dłuższego niż 300mm. Nie ma! Trzeba by to najpierw zaprojektowac i wyprodukowac, a to kosztuje krocie. Żaden profi reporter (albo portrecista, czy fotograf ślubny) nie spojrzy na FF od Pentaxa bez tych szkieł w systemie.
2. projekt i produkcja aparatu FF kosztuje krocie, a rynek zbytu jest mały, poza tym jedynymi zainteresowanymi FF w obecnej sytuacji byliby ludzie, ktorzy mają limitedy FA, a takich osób jest MAŁO.
3. profesjonalistom trzeba zapewnic profesjonalny serwis - a to sa potężne koszty
4. Dla profi Pentax wypuscił niedawno 645D.
5. Rynek jest podzielony i ugruntowany. Przykład FF Sony pokazuje, że nie jest łatwo się na niego wbić.

Rozumiesz już dlaczego firma, która ledwo dopina budżet nie zainwestuje ciężkiej kasy w nowa zabawkę dla Ciebie?

 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Raven napisał/a:
A gdzie ty tam w tym poście widzisz coś o potrzebie?

No jak to? Jest potrzeba wsparcia marki Pentax? To mało? :mrgreen:
 

cube007  Dołączył: 12 Mar 2009
gebi napisał/a:
Ja ostatnio mam wrażenie że Hoya stwierdziła, że niskie ceny nie budują dobrego wizerunku marki i dlatego podwyższyła ceny na szkła i korpusy.

Powody sa bardziej przyziemne - w 2008r 100 jenow bylo warte 45-50 pensow, dzis 75-80p. Nad Wisla, w 2008r, 100Y mozna bylo nabyc za mniej niz 2zł - dzis 3,5zł

Inna sprawa to wyniki finansowe Pentaxa - dzial foto byl najgorszy pod tym wzgledem w calej korporacji...
 

Raven  Dołączył: 03 Gru 2007
sculptor napisał/a:
Raven napisał/a:
A gdzie ty tam w tym poście widzisz coś o potrzebie?

No jak to? Jest potrzeba wsparcia marki Pentax? To mało? :mrgreen:

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :-B

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach