mazi  Dołączył: 12 Lut 2008
jacekkar1 napisał/a:
mazi napisał/a:
Wtedy jedyna szansa to RAW i najlepiej zlota/pomaranczowa koncowka na lampe, zeby nie byc scisle zaleznym od miejsca od ktorego odbijamy swiatlo.


RAWów nie robię bo niestety nie mam później czasu na obróbkę (albo się po prostu ich boję) a o nakładakach na lampę słyszałem - ale czy kolor pomaranczowy niezależnie od koloru ścianek? Ile EV zabiera taka nakładka? Czy możesz napisać coś więcej o tym patencie, podać jakieś przykłady?
Będę bardzo wdzięczny.


Ja do pewnego momentu nie robilem, ale widze ze trzeba. Dla proby na ostatnim weselisku pozyczylem stofena zlotego i popelnilem kilka fotek z tym badziewiem.
Poki co jednak musze ostro pocwiczyc wywolywanie rawikow, bo na ta chwile najbardziej kuleje w tej dziedzinie. Widze jednak, ze mozna bardzo ladnie wyciagnac biel przy tym zachowujac naturalny kolor skory...

Nie wiem ile EV ona zabierze, robilem fotki w sali weselnej, ktora byla zbudowana z drewnianych bali (styl goralski powiedzialbym). Dzieki temu na jednych ustawieniach uzyskiwalem rozne fotki, raz niedoswietlone niewiadomo czemu, innym razem doswietlone aczkolwiek balans rozjechany.
Nakladka przynajmniej ujednolicila kolor na mocno ocieplony... na kolejnym weselisku sprobuje czegos innego, a w miedzy czasie musze znalezc zloty srodek na hurtowe wywolywanie rawow :)

Fajnie moc pocwiczyc niezobowiazujaco focenie na slubach rodziny, choc zoneczka wkurza sie ze za duzo ganiam z aparatem... ale tlumacze jej, ze ucze sie :)
Zreszta im blizej polnocy tym mniej foce a wiecej biesiaduje :)

[ Dodano: 2008-08-25, 15:26 ]
Grendel napisał/a:
ja właśnie odebrałem lightpere i mogę powiedzieć tylko tyle -reklamy nie kłamią :)


opowiadaj... :]
gdzie kupowales, oryginal gary fonga czy zamiennik?
wiele zainteresowań... wiecznie zbyt mało czasu...
kx0d : grip : 28 f1.8 : f50 f1.7 : 135 f2.8 : 24-70 f2.8 EX : 80-200 : m48 : sb-26

agresywnej moderacji mówię stanowcze NIE !

 
jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
mazi napisał/a:
Zreszta im blizej polnocy tym mniej foce a wiecej biesiaduje :)


:mrgreen: w tym cały urok

dawniej grałem na weselach i naprawdę fajnie wspominam te czasy

Grendel napisał/a:
ja właśnie odebrałem lightpere i mogę powiedzieć tylko tyle -reklamy nie kłamią :)

czekamy na próbki
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
Dzięki wszystkim za wskazówki. Nie mam czasu się odnieść do wszystkich postów, bo obczajam lampę i zdobywam wiedze teoretyczna... :-) Po wszystkim podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam!
 
jacekkar1  Dołączył: 12 Sty 2008
sculptor napisał/a:
obczajam lampę i zdobywam wiedze teoretyczna... :-) Po wszystkim podzielę się wrażeniami.

Pozdrawiam!


co zakupiłeś?
oczywiście czekamy na fotki
 

sculptor  Dołączył: 20 Maj 2008
540-stke. Stwierdziłem, że taką lampę kupuje się tylko raz i warto od razu kupić coś lepszego i na tym się uczyć cały czas, żeby dobrze poznać.
Ze zdjęć pewnie część z Was będzie miała ubaw, bo nie wierzę, że ustrzegę się błędów na pierwszym ślubie no, ale jak wyłowię jakieś lepsze ujęcia to postaram się wrzucić.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach