polmaj  Dołączył: 09 Sty 2010
[quote="WuWu84"]
polmaj napisał/a:
eliara 12mm po podpieciu go do tego soniaka byloby naprawde szeroko

Szkoda tylko, że w tym szerokim kadrze i tak dużo do wycięcia aby to w miarę wyglądało :/
Link od wuzet: http://www.flickr.com/photos/ronscheffler/

Jest tam też szkiełko 12 mm

wyglada na to ze pozostane przy dotychczasowym rozwiazaniu , dopoki nie dozbieram na uzywana m9 ,pozdr
 
janek_wu  Dołączył: 26 Maj 2008
Szabla zamieścił na optycznych linka do sampli wykonanych przy pomocy kilku obiektywów, min. Rokkora i Industara. https://picasaweb.google.com/102423606899805747607/A7Samples
Wygląda to całkiem nieźle, zero winietowania. :-) System E może namieszać swoją ofertą na rynu, jeśli Sony okaże się konsekwentne i po raz kolejny nie wycofa się z obranego kierunku.
 

wuzet  Dołączył: 12 Sie 2009
Moze A7r, bedIe sobie radził na starych szklach. Ma mieć niby jakieś ekstra soczewki na matrycy. Te sample były z A7.
 
komisarz_ryba  Dołączył: 30 Wrz 2012
Benek napisał/a:

Ha! Jeśli Samsung będzie dalej budował dziwne smartfonopodobne korpusy, zamiast czegoś klasycznego, sam się chyba na tego soniaka skuszę w perspektywie roku-dwóch.


Na razie zrobil 1 taki korpus (slownie jeden). Nie ma co popadac w przesade. Natomiast co do popularnosci i ceny soby to sie zgodze. Szczegolnie jak ktos nie jest zwiazany z nikonem czy canonem. najlepiej gdy by wypuscil jakies lowendowe A3 ponizej 4 tysiecy, to bylaby rewolucja.

[ Dodano: 2013-10-24, 21:56 ]
opiszon napisał/a:
komisarz_ryba, akurat janek_wu bardzo dobrze zauważył i myślę że rozróżnia te skróty


Masz prawo do wlasnego zdania. Ja uwazam, ze chcial cos napisac to napisal, ale akurat w kontekscie komentowanej wypowiedzi srednjio to pasowalo.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
bo trzeba znać kontekst
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Benek napisał/a:
Czyli droższe od d600. :-| Sądzę więc, że na razie szału nie będzie. Przynajmniej u nas.


D600 to lustrzanka te są stosunkowo tanie.
Porównując do Fuji X-E1 za 5000 PLN albo do droższego X-Pro 1....

A to przecież debiut- za rok cena będzie oscylować poniżej 5 tys. za A7 -( mi wystarczy R nie musi być.)
No i zawsze pozostaje opcja importu np. z USA za sporo niższą kwotę.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Kfan napisał/a:
No i zawsze pozostaje opcja importu np. z USA za sporo niższą kwotę.
To dotyczy także konkurencyjnych produktów, nie zapominaj.

Niemniej @7 będzie miała wielką zaletę nad FF-lustrzankami - możliwość zamontowania przez śmiesznie tanie przejściówki mnóstwa starych, niedrogich szkieł FF, także dalmierzowych. A tych na FF-lustrzanki nie zamontujesz, nawet za cholerę.
 

Dada  Dołączył: 01 Mar 2007
Benek napisał/a:
przez śmiesznie tanie przejściówki
Znasz ceny, czy zgadujesz ? Obyś się nie pomylił. :-P
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Wiem, oryginalna przejściówka Wojtka jest droga. Ale przecież Chińczycy są na tym świecie... :-D Swoją drogą taka przejściówka musi być przecież banalnie prosta - kawałek tulejki zakończony bagnetami, bez żadnych styków, soczewek, cudów niewidów.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Dokładnie tak - Sony stworzyło tylną ściankę i będziemy podpinać co mamy i eksperymentować.
Dlatego D600 nie jest tu dla mnie alternatywą.
A7 z naleśnikiem włożę w kieszeń niczym NX10 i będzie fajny kompakt.
Taka sztuka nie uda się z żadną lustrzanką
Przy statycznych ujęciach manualny focus z peakingiem na korpusie z dobrej klasy ekranem i wizjerem jest w zupełności wystarczającym narzędziem, stare obiektywy dostaną drugie życie więc to wpłynie też na kosztorys amatora.
Jak adapterów nie będzie to sam sobie dorobię mam możliwości pomiarowo wykonawcze i mogę olać czy Chińczycy takowy zrobią czy nie.

Pozostaje czekać na rozwój sytuacji i wstrzymać wszelakie inwestycje.
Cena aż tak mnie nie przeraża na pewno mniej niż takie Fuji X100 co prawda nieco tańsze ale bez wymiennej optyki a system X z chorymi cenami szkieł to już w ogóle pewnie okaże się droższy niż ten FF Sony.
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
Ile w Polsce kosztuje A7?
 

denvi  Dołączył: 09 Lis 2008
Kfan napisał/a:
system X z chorymi cenami szkieł to już w ogóle pewnie okaże się droższy niż ten FF Sony.

Chore ceny to, za szkła, zapowiedziało S. X-y są wycenione raczej rozsądnie.
W przypadku tego soniaka za korpus+35+55 będzie trzeba zabulić ok 14-15 tys.
Już widzę kolejki chętnych w MM itp. :-P
Ale zapewne ustawi się drugi sznureczek, gotowych wydać 7 kawałków, żeby swojego zakurzonego Gieliosa w końcu zapiąć do godnego sprzętu. :mrgreen:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
PiotrB. napisał/a:
Ile w Polsce kosztuje A7?
Według skąpca: A7 = 6198, A7r = 9999. :mrgreen:

denvi napisał/a:
W przypadku tego soniaka za korpus+35+55 będzie trzeba zabulić ok 14-15 tys.
Może ciutkę mniej. Wszystko zależy jak przeliczą na złotówki 798$ (FE 35) oraz 998 (55). No i tyle to będzie kosztować, jeśli będziemy celować w najdroższe szkła Zeissa. Przypuszczam, że za jakiś czas pojawią się tańsze szkła Sony z bagnetem FE. Jest też adapter A na FE.

 

pawelek-79  Dołączył: 06 Wrz 2006
denvi napisał/a:
Ale zapewne ustawi się drugi sznureczek, gotowych wydać 7 kawałków, żeby swojego zakurzonego Gieliosa w końcu zapiąć do godnego sprzętu.


Kojarzę jednego, który miał godnego A7R Heliosa, ale udzielał się na pl.rec.foto.cyfrowa niż na forach. Czasami wpada na optyczne. Robił testy swoim słynnym, superostrym Heliosem ;)
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Kfan napisał/a:
Benek napisał/a:
Czyli droższe od d600. :-| Sądzę więc, że na razie szału nie będzie. Przynajmniej u nas.


D600 to lustrzanka te są stosunkowo tanie.
Porównując do Fuji X-E1 za 5000 PLN albo do droższego X-Pro 1....

A to przecież debiut- za rok cena będzie oscylować poniżej 5 tys. za A7 -( mi wystarczy R nie musi być.)
No i zawsze pozostaje opcja importu np. z USA za sporo niżspzą kwotę.


nie wiem skąd kolega ma ceny ale najnowsza promocja od fuji pokazuje że to x-pro1z adapterem kosztuje 5tys. obiektyw do tego 35 albo 18 mm da się złapać za 1600 prawie nowke a czasem nawet za 1k pln. Nie tak strasznie w fuji landzie;) x-e1 to zresztą poleci teraz cenowo bo w listopadzie wchodzi x-e2 a fuji bywa znane z przecen technologicznie słabszych modeli.
 
Kfan  Dołączył: 02 Mar 2007
Serafion OK teraz ceny polecą ale przypomnij sobie ceny premierowe...
Sony też wkrótce "poleci" a nie zapominajmy że jest to jednak matryca FF nie APS-C i ewentualnie nieco wyższa cena jest uzasadniona.

Niektórzy tu się śmieją z Heliosów itp. i zupełnie niepotrzebnie.
O ile na APS_C często jak to się mówi nie wydolą to na FF im łatwiej im większa matryca tym mniej wymagana rozdzielczość optyczna samego szkła.
Najwyższe wymagania co do jakości szkłą są w kompaktach premium jak np Panasonic LX7 Fuji X20, Nikon P7800 Olek XZ-2 itp.
Podpięcie archaicznego manuala do bezlusterkowego Pentaxa Q z maciupką matrycą da mizerny efekt ale gdy ten sam obiektyw podepniemy do matrycy FF już będzie OK na tyle, że nie będzie sensu dzielić włosa na czworo w kwestii rozdzielczości a zalety takie jak bokeh zakres tonalny ogólnie plastyka będą bardziej cieszyć oko.
Dużo zależy też od konkretnego egzemplarza obiektywu.

BTW na opacznych jest nowy test Zeissa 135/F2.
 
Serafion  Dołączył: 01 Gru 2007
Kfan napisał/a:
Serafion OK teraz ceny polecą ale przypomnij sobie ceny premierowe...
Sony też wkrótce "poleci" a nie zapominajmy że jest to jednak matryca FF nie APS-C i ewentualnie nieco wyższa .


ceny premierowe są jakie są i najlepiej powiedzieć tylko tyle. Jak sony stanieje to i fuji stanieje więc takie gadanie jest bezsensu, nota benefon fuji też można taniej kupić w usa.

Moim zdaniem to jest przerost formy nad treścią ale ja jestem zwolennikiem aps-c jako absolutnie wystarczajacego formatu, a jak ktoś kupuje aparat za 7k dla obiektywu za 50zł to moim zdaniem się trochę mija z celem. Plesniaki są ok ale umowmy się, nie one decydują o fajności bezlusterkowego ff.

[ Dodano: 2013-10-31, 18:34 ]
Kfan napisał/a:
Serafion OK teraz ceny polecą ale przypomnij sobie ceny premierowe...
Sony też wkrótce "poleci" a nie zapominajmy że jest to jednak matryca FF nie APS-C i ewentualnie nieco wyższa .


ceny premierowe są jakie są i najlepiej powiedzieć tylko tyle. Jak sony stanieje to i fuji stanieje więc takie gadanie jest bezsensu, nota benefon fuji też można taniej kupić w usa.

Moim zdaniem to jest przerost formy nad treścią ale ja jestem zwolennikiem aps-c jako absolutnie wystarczajacego formatu, a jak ktoś kupuje aparat za 7k dla obiektywu za 50zł to moim zdaniem się trochę mija z celem. Plesniaki są ok ale umowmy się, nie one decydują o fajności bezlusterkowego ff.
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Serafion napisał/a:
nie wiem skąd kolega ma ceny ale najnowsza promocja od fuji pokazuje że to x-pro1z adapterem kosztuje 5tys. obiektyw do tego 35 albo 18 mm da się złapać za 1600 prawie nowke a czasem nawet za 1k pln. Nie tak strasznie w fuji landzie;) x-e1 to zresztą poleci teraz cenowo bo w listopadzie wchodzi x-e2 a fuji bywa znane z przecen technologicznie słabszych modeli.

Jak to z tymi cenami jest? Sprawdzałem na ceneo.pl i tam X-E1, sam korpus, kosztuje minimum 3999 (fotozakupy). Najtańszy komplet z 18-55 znalazłem za 4999 (saturn). Mówię o realnych ofertach, w sprawdzonych firmach, a nie o marketignowych "haczykach", ofertach na papierze które po mailowej weryfikacji zwykle okazują się być "nieaktualne". Moim zdaniem to nie jest mało jak za aparat będący lejkonaśladowczym produktem dla ubogich. Ale oczywiście każdy robi ze swoją kasą co chce.

Co do okazyjnych cen obiektywów - no tutaj raczej Fuji nie może zbytnio pobrylować, dopóki nie dorobi się grona aktywnych "serwisantów" jak Szajsung. :mrgreen:

Zgadzam się jednak, że ceny A7 i A7r nie spadną szybko o jakąś większą kwotę. Kwota 5999 za sam korpus będzie chyba realna dopiero za rok. Tym bardziej, że na polskim rynku cenowo startuje się od kosmicznych kwot...
 
mrawi  Dołączył: 19 Lut 2011
Benek napisał/a:
na polskim rynku cenowo startuje się od kosmicznych kwot...
Za kosmiczne ceny niech kupują kosmici :lol: .
 

PiotrB.  Dołączył: 19 Kwi 2006
jak myslicie , ile bedzie kosztowal XE-2? Bo, w tej chwili kosztuje 109700jencow.


A jesli chodzi o cene za Xe-1 +kit, to w tej chwili kosztuje 99700jencow. To przy dobrym ukladzie, mozna kupic bilet do Japonii, za, powiedzmy 2500zl. To lepiej przyleciec na pare dni i zrobic wieksze zakupy przy okazji. Ktos by zamowil jakies szkielka czy body i podzielic koszta biletu na iles czesci, itp......

Body A7 kosztuje 149000 jencow....

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach