rOTTEN  Dołączył: 27 Mar 2007
O,nie zauwazylem wczesniej
Cytat
czy ktoś z Was bawił sie w tworzenie podobnej konstrukcji http://www.ozi.webas.pl/kolo/ no i z jakim efektem ?
Otoz bawilem sie w tworzenie :) efekt sliczny, tylko narazie stoi pod sciana i czeka na wykorzystanie ;)
 
krawiec
[Usunięty]
gucio-59 czy pieniadze są aż tak ważne :mrgreen: ja staram sie robic minialnym kosztem i w duzej mierze traktuje tworzenie mini studia jako dobrą zabawę na zimowe wieczory...plener jaki jest to widac :-/
rOTTEN mozesz jakies fotki zapodac tego sprzetu i oczywsicie efekt na modelce/modelu
 

Fresh  Dołączył: 03 Paź 2008
krawiec, widzę, że masz lampę alfotron, mam jej odpowiednik porsta dokładnie ta sama konstrukcja. nie używałem jej jeszcze w ogóle i mam pytanie jak ją wyzwalasz? planuję wykorzystać ją raczej jako doświetlenia tła i nie wiem co najlepsze dokupić do niej fotocelę, kostke z pc i wyzwalcze radiowe ? dzieki za odpowiedz!
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
krawiec napisał/a:
czy pieniadze są aż tak ważne
Na pewno nie i też chcę przeznaczyć góra 150,-€, bo to ma być zabawa raczej, ale chętnie się pobawię, bo mnie korci...Niestety nie mam zielonego pojęcia co jest potrzebne i dlatego chcę waszej pomocy, co kupować. :lol:

[ Dodano: 2008-12-13, 14:38 ]
jakie kupić żarówki, lampy? Czy one świecą cały czas, czy wyzwala ich błysk aparat i czy jeśli świecą non-stop/podczas sesji/ czy pobierają dużo prądu.... :?: :roll:
 

guerilla  Dołączył: 23 Kwi 2006
gucio-59 napisał/a:

jakie kupić żarówki, lampy? Czy one świecą cały czas, czy wyzwala ich błysk aparat i czy jeśli świecą non-stop/podczas sesji/ czy pobierają dużo prądu.... :?: :roll:


W lampach błyskowych (jak sama nazwa mówi błyskają:) ) świeci tylko żarówka o małej mocy, tzw pilot który pozwala ci bez błyskania mniej więcej ustawić światło (ich rozkład na modelu etc.)

Ale chciałem o czym innym - unikaj jak ognia najtańszych statywów oświetleniowych (te ca.50pln). Nie będzie ci się chciało ich używać, taka tandeta ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
guerilla napisał/a:
najtańszych statywów oświetleniowych
To już wiem, dzięki :-D

[ Dodano: 2008-12-13, 15:37 ]
rOTTEN, Jak tam Twoje studio, może byś coś podpowiedział...pisssss.... :roll:
 

Arti  Dołączył: 20 Kwi 2006
gucio-59, ale przeczytałeś ten wątek? Tu dość dużo i o sprzęcie, i sposobie i o wynikach przecież napisane.
Przejrzyj też inne fora, o na przykład:
http://www.nikon.org.pl/forumdisplay.php?f=98
http://www.cyberfoto.pl/studio-fotograficzne/
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
Arti napisał/a:
ale przeczytałeś ten wątek
Czytałem i czytam i nie wiem co wybrać!!! Lampę chyba coś takiego Studioblitz GY-150 stufenlos regelbar 150WS za 79€:
Technische Daten:

Blitzleistung:

150 WS
Stufenlose Leistungsregulierung:

1/8 bis volle Leistung
Leitzahl :

36 bei ISO 100
Blitzdauer/Synchronisation:

1/500 bis 1/800s
Aufladezeit:

0,5 bis 3 Sekunden
Einstellicht:

50 Watt
Farbtemperatur:

ca. 5600K
Stromanschluss Wechselspannung:

220V/50Hz
Sicherung:

5A
Steuermöglichkeiten:

Blitzsteuerung


Synchronkabel


Infrarotblitzauslöser


Funkauslösung
Größe:

165 x 70 x 75 mm
Gewicht:

1 Kg

[ Dodano: 2008-12-13, 16:21 ]
Są też Chińskie po 39,-€, ale to odpada chyba w przedbiegach jakości i działania? :shock:

[ Dodano: 2008-12-13, 16:46 ]
Jeszcze jedno, czy ta lampa nie będzie za słaba, bo chce robić całe postacie /akt/, a CO :!: :!: :!: :shock:
 
krawiec
[Usunięty]
Fresh lampy uzywam poprzez kabel synchronizacyjny ( dlatego na kabelku poniewaz cykam fotki pod ziemia w ciasnych pomieszczeniach gdzie po prostu wygodniej kombinowac swiatłem ) ustawione na pentax z jednym głownym błyskiem a moc to minimum.zabawe z doswietlaniem bede czynił dopiero na wiosne w plenerze i mysle o wyzwalaczu radiowym wiec za duzo Ci nie pomogłem ;-)

gucio-59 ja mam stale światło zamkniete w kartonie wylożona od wewntarz folia aluminiowa....całosc stoi oparta o krzesła :mrgreen: o koszt mnie nie pytaj bo smieszne pieniadze wydałem.pytanie czy sprzet ktory kupisz bedzie lezał i zbierał kurz czy faktycznie posłuży ?! Arti słuznie zauważył ze wszystko znajdziesz w tym wątku dzieki ktoremu mozna postawic sobie mini studio :->
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
krawiec napisał/a:
pytanie czy sprzet ktory kupisz bedzie lezał i zbierał kurz czy faktycznie posłuży ?!
Cały czas nad tym myślę, bo nie sztuka kupić, aby proch miał gdzie siedzieć... :roll:
 
256mb  Dołączył: 26 Maj 2008
Na początek trzeba się chyba postarać o odpowiednie źródło światła i tło. Widzę, że na allegro taką żarówę kupują 6400k, 2900 Lumen http://tinyurl.com/62gmje
 

Grendel  Dołączył: 31 Gru 2006
http://www.youtube.com/watch?v=EQBVSGBBiNk

i wszystkie kolejne epizody.
Jestem zauroczony prostotą wykładania "kawy na ławę". Gość zamiast epatować drogim sprzętem tłumaczy niczym Adam Słodowy jak zrobić coś niewielkim kosztem - statywy z puszki po farbie z listwą zatopioną w cemencie to już szczyt oszczędności ;) W kolejnych epizodach tłumaczy podstawy oświetlenia studyjnego, zarządzanie światłem, fotografii produktowej, nawet wywoływanie filmów czarno-białych i tworzenie aparatu do fotografii otworkowej.
Warto obejrzeć wszystko.

http://www.youtube.com/wa...feature=related

Jak pomyślę ile czasu zmarnowałem żeby się tego nauczyć... A tu wszystko "kawa-na-ławę".
 

regis  Dołączył: 30 Gru 2006
Grendel napisał/a:
http://www.youtube.com/watch?v=EQBVSGBBiNk

i wszystkie kolejne epizody.


no i poranek zleciał :-)
Grendel, dzięki za link, faktycznie prosto i łopatologicznie.
 
krawiec
[Usunięty]
ciekawy materiał ! własnie zaczynam kombinować jak tu tanim kosztem zrobić skladane/przenosne statywy aby móc podpiać lampe parasolke badz softbox.jesli juz wykombinuje to pewnie zapodam foto.
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Oryginały są w okolicach 40 zł.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
to ja mam takie szybkie pytanie natury technicznej do bardziej zaawansowanych w temacie studia

myślę nad tym, żeby zakupić sobie jakieś tło na ścianę + coś do oświetlania
no i w związku z tym, mam pytanie odnośnie oświetlenia
- żarówki błyskowe, ew tanie lampy czy może
- fgz 540 która posiadam + druga błyskówka (np fgz 360 lub ten metz 36) - sterowane lampą wbudowaną w korpus (da się wogóle zrobić taką współpracę - FGZ540 + Metz36 sterowane bezprzewodowo z wbudowanej :?: )

czy to wogóle jest dobry pomysł ? bo taki metz tani, a posiadając jedną lampę, tanim kosztem wzbogaciłbym się o drugą, a wydaje mi się, że efekt byłby lepszy od żarówek błyskowych (no chyba że mam mylne pojęcie w tym względzie ;-) )
 
krawiec
[Usunięty]
plwk napisał/a:
Oryginały są w okolicach 40 zł.
chinskie tak,ale chce miec stabilny statyw pod własnej produkcji lampy i nie tylko

opiszon ostatnio oprócz stalego swiatła dolozylem blysk z Alfotron'a i bylo okey.kwestia wlasnej kombinacji i wyczajenia co Ci faktycznie dobrze lezy :mrgreen:
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 
krawiec
[Usunięty]
ale uchwyt do tego statywu tez kosztuje ! generalnie mozna kupic i pokombinowac z reszta wedlug wlasnego uznania ;-)
 

BAN gucio-59  Dołączył: 24 Lut 2007
krawiec napisał/a:
wedlug wlasnego uznania
jak zawsze... :lol:

[ Dodano: 2008-12-22, 21:37 ]
plwk napisał/a:
Myślałem o takim
i to mi się podoba jest ok! Tylko koszt przesyłki do mnie przerasta jego wartość... :roll:

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach