Kubańczyk  Dołączył: 29 Lis 2008
A teraz coś z zupełnie innej beczki:

Ja się chciałem podzielić taką refleksją, auto focus przy współpracy z lampą działa wolniej jeśli na obiektywie jest filtr polaryzacyjny - bynajmniej u mnie - o wiele bardziej miesza jak po sciągnięciu z obiektywu.
Po prostu o nim zapomniałem - a sprawdzałem z filtrem i bez filtra .
Hip hip hura!!! ... :mrgreen: taka moja rada :mrgreen:

[ Dodano: 2010-08-26, 21:10 ]
Ale lampa suuuper!

Nie wiem po co tylko te wszystkie guziczki - bo w wizjerze i tak wskazuje na niedoświetlenie ale zdjęcia wychodzą suuuper! :-D
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Kubańczyk napisał/a:
auto focus przy współpracy z lampą działa wolniej jeśli na obiektywie jest filtr polaryzacyjny

Bez lampy też. Filtr zabiera trochę światła i układ AF, siłą rzeczy, ma trudniej.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Dokładnie - w dzień tego nie widzisz bo jest jasno, ale kiedy jest tak ciemno, że musisz wspomagać się lampą, to już robi różnice. Zresztą dla AF fazowego nawet filtr UV potrafi być problemem.
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
plwk napisał/a:
Filtr zabiera trochę światła
Na moje oko jakieś 1EV :-(
 

Kubańczyk  Dołączył: 29 Lis 2008
Patrzcie no Państwo a niby filtr, który posiadam pożera tylko 2% światła a i to potrafi namieszać to jakaś podstawowa HOYA.

Dzięki - za cenne uwagi!
czuj czuj czuwaj! :-D
 

Stanki  Dołączył: 30 Gru 2009
A ja sie zapytam, jaką taktykę mi doradzicie.
Mam w tej chwili do GX-20 Nikona SB-28DX, ale dojrzałem do zakupu czegoś z P-TTLem. Zdecydowany byłem na Metza 48. I tu pojawia się moje pytanie. Sądzicie, ze lepiej czekać na Metza 50, czy wyczekać, aż 48 jeszcze stanieją.?
Bo aż takich różnic chyba nie ma...

Wyczytałem jeszcze takie cuś:
Cytat
Dodano również możliwość zdalnego wyzwalania lamp poprzez lampę wbudowaną w aparat (...).


Z tego, co kojarzę, 48 też taką możliwość ma... Czy mi się wydaje?
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Stanki napisał/a:
lepiej czekać..., czy wyczekać

Tak czy siak wychodzi Ci poczekać :-P

[ Dodano: 2010-08-31, 19:27 ]
Stanki napisał/a:
Z tego, co kojarzę, 48 też taką możliwość ma... Czy mi się wydaje?

Tak, jeśli wbudowana lampa potrafi pełnić funkcje mastera w W-P-TTL - metz jest zawsze jako slave.
 

Stanki  Dołączył: 30 Gru 2009
Wiesz - czekanie jest takie spokojne, a wyczekanie zakłada przyczajenie się i nagły skok ;)
Zawsze mogę jeszcze szukać używanej ;) I wtedy trzeba... poczekać - aż się trafi dobra okazja.
 
maser  Dołączył: 15 Lut 2009
A ja sobie dziś kupiłem metza 48.
Za miesiąc idę na wesele i będzie jak znalazł.
 
macquaiers  Dołączył: 24 Mar 2010
Aktualizacja softu i niedoświetla?
Witam,

cieszę się 48-ką od jakiś 2 tygodni. Generalnie jestem zadowolony, ale zauważyłem jedną rzecz. Po zmianie softu w lampie na 1.1, mam wrażenie, że nie doświetla o jakieś 0,7-1.0EV. W wersji softu 1.0 chyba tego nie było (tak mi się zdaje, lampę mam krótko).

Czy ktoś zauważył coś podobnego po zmianie softu?

Pozdrawiam

mqs
 

rysiekp17  Dołączył: 27 Wrz 2008
od kiedy jest nowy soft? kupiłem w kwietniu, jest już w niej nowy? co daje?
 
macquaiers  Dołączył: 24 Mar 2010
wersję softu sprawdź włączając lampę z wciśniętym mode.
 
hasos  Dołączył: 09 Kwi 2009
jakie zmiany daje nowy soft?
 

JackDeJack  Dołączył: 21 Gru 2007
Za Metz.de
1. Flash range indication enhanced.
2. Test flash with partial light output level.
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Jak i gdzie mogę zdobyć klapkę do baterii do tytułowego Metza 48 bo mi się uszczypało zamykanie?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
 

yacek13  Dołączył: 07 Gru 2007
Dzięki, spróbuję.
 

newcastle26  Dołączył: 24 Mar 2010
wyczytalem gdzies w instrukcji obslugi ze nalezy wyciagac baterie/akumulatorki z lampy kiedy nie bedziemy jej dluzszy czas uzywac.
chodzi o to ze np baterie moga wylac czy raczej o cos innego? no i czy rzeczywiscie trzeba tak robic?
 

plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Tak zalecają.
 

maxis72  Dołączył: 15 Cze 2010
z każdym sprzętem elektronicznym jest tak że zalecają wyjęcie baterii przy nie używaniu przez dłuższy czas.. raczej te nowe baterie nie wyleją. myślę że to raczej kwestia tego że się rozładowywują

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach