opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
xolox napisał/a:
ciekawe kiedy w to zagram na GF8600 to nie pośmiga pewnie.
pójdzie

DN:F ma archaiczną jak na dzisiejsze czasy grafikę i śmiga na słabszych sprzętach
Cytat
Minimalne wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.0 Ghz / AMD Athlon 64 X2 2.0 Ghz
Pamięć operacyjna: 1 GB
Karta grafiki: GeForce 7600 / Radeon HD 2600 (256 MB)
Dysk twardy: 10 GB
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7
Rekomendowane wymagania sprzętowe:

Procesor: Intel Core 2 Duo 2.4 Ghz / AMD Athlon 64 X2 2.6 Ghz
Pamięć operacyjna: 2 GB
Karta grafiki: GeForce 8800 GTS / Radeon HD 3850 (512 MB)
Dysk twardy: 10 GB
System operacyjny: Windows XP / Vista / 7

twój 8600 się łapie spokojnie ;-)

[ Dodano: 2011-06-12, 13:27 ]
xolox napisał/a:
World of Tanks :) Trochę Ciupię
trochę czasu spędziłem nad WoT razem z kumplem z pracy, ale przestałem jak się beta skończyła
kumpel dalej gra, ale mówi że bez premium accounta strasznie słabo się gra (jak wygra scenariusz to mu zostaje minimalna ilość kasy zazwyczaj (po uzupełnieniu amunicji/naprawie), a jak przegra, to na minusie jest
 

hitman1986  Dołączył: 17 Mar 2008
Nie sądziłem, że doczekam dnia wydania DNF ;-)
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Mam miesiąc premium :D na jakiejś serbskiej stronie była promocja kto wysłał mejla dostał 1250 gold ja użyłem 3 mejli ;)
Ale fakt powyżej 7 poziomu jest już kiepsko z zarabianiem, tak rekreacyjnie idzie grać a gorszymi czołgami robić kasę w grze.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
opiszon napisał/a:

tak sobie myślę, że trzeba będzie grafę wymienić, bo mój 9500gt już rady nie daje :-) (ostantio w bulletstorma na minmalnych jechałem w 1024 )

ale z drugiej strony, co bym nie kupił, to będzie brało dużo prądu i buczało (mam pasywne chłodzenie) a ja gram baaaaaardzo okazjonalnie :-/
Nowsze karty potrafią pobierać mniej energii i być wydajniejsze.

Dobrym rozwiązaniem jest zakup wydajnej karty pasywnej np.
http://www.skapiec.pl/site/cat/14/comp/1498327
z zamontowanym wentylatorem 120 mm kręcącym się np. 800 RPM - słychać tego nie będzie, a karta będzie chłodna.
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
nie no, to kompletnie nie moja liga - nie mam zamiaru wydawać 500zł na kartę graficzną :-D
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
Z FPP to zdecydowanie Battlefield 1942, Battlefield 2, a właściwie nie one same tylko modyfikacje do nich Forgotten Hope i Forgotten Hope 2. Ta ostatnia nadal rozwijana - niedługo ukarze się wersja 2.4. Polecam www.fhmod.org

opiszon napisał/a:
trochę czasu spędziłem nad WoT razem z kumplem z pracy, ale przestałem jak się beta skończyła
kumpel dalej gra, ale mówi że bez premium accounta strasznie słabo się gra (jak wygra scenariusz to mu zostaje minimalna ilość kasy zazwyczaj (po uzupełnieniu amunicji/naprawie), a jak przegra, to na minusie jest

Jak chyba we wszystkich "darmowych" MMO ;-)

Grałem przez chwilę w betę, ale mimo tego, że jestem miłośnikiem broni pancernej z drugiej wojny światowej to jakoś się od niej odbiłem.

Skoro jednak jesteśmy przy MMO, to polecam Lord of the Ring online - wyjątkowo jak na MMO przepięknie wygląda (choć w 1920x1152 na very high 2x5770 dostają zadyszki) i z wyraźnym wątkiem fabularnym, także gra się prawie jak w klasycznego cRPG, tyle, że ludźmi i bardzo rozbudowanym craftingiem. Od zeszłego roku jest za "darmo" oczywiście, te darmo oznacza farmę kilkoma postaciami na niższym poziomie, aby mieć dostęp do questów i instancji dla jednej na wyższym poziomie, ale jako płatna jest bardzo elastyczna. Po prostu kupujesz co Cię interesuje i nie musisz płacić abonamentu. Pograłem sobie trochę w zimie i teraz nie wydając nawet złotówki wpadam sobie od czasu do czasu teraz wypatroszyć kilka orków w głębinach Morii.

Za darmo można spokojnie przejść lokacje startowe (Archet, Shire, Blue Mountains) a także Bree i Lone Lands - czyli do 30 lvl z 65 dostępnych. Więc jeśli lubicie świat Tolkiena zapraszam na serwer Eldar - nick Woyzeck. Nie często bywam, ale postaram się wesprzeć kompletem zbroi na początek :-)
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
zanabyłem drogą kupna Radka hd4850

dopiero na nim widać jak staroświecką grafikę ma DN:F ;-)
wszystkie efekty na maksa, AA włączony (a to pięta achillesowa Radków przecież) i Djuk mi wyciąga spokojnie średnio 50fps
:roll:
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
opiszon napisał/a:
a to pięta achillesowa Radków przecież

A Ty dalej jakieś mity szerzysz - może jeszcze że pod linuksem problemy ;-) To już dawno i nie prawda ;-)
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Staroświecka grafika ? to wynik tego że to ma śmigać na konsoli......
I co fajny ten djuk ? bo tak cicho o tej grze ?!
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
xolox napisał/a:
Staroświecka grafika ? to wynik tego że to ma śmigać na konsoli......

nie, to wynik tego, że jest staroświecka

można zrobić grę, która będzie miała dobrą grafikę na nowoczesnym PC i "zoptymalizować" (czytaj "pogorszyć") ją do działania na konsolach

w przypadku Diuka po prostu widać, że strona graficzna powstała ładnych kilka lat temu ;-)

xolox napisał/a:
I co fajny ten djuk ? bo tak cicho o tej grze ?!
mieszane mam wrażenia, ale gram ;-)

 

a_czacha  Dołączył: 04 Wrz 2007
Zaszczelili Cię, czy jeszcze jakoś się trzymasz?
:-D
 

bbartlomiej  Dołączył: 10 Wrz 2007
Polecam Half-Life 2 + Episode 1 i 2. Fabuła świetna.
Ktoś polecił Dead Space - dodam, że Dead Space 2 jest jeszcze lepsza. Ale nie przeraża już tak bardzo jak ktoś zaliczył jedynkę.

First Person ale mniej Shooter to jeszcze Portal 1 i 2 polecam. Klimat genialny.
 
Kuzyn Mygosi  Dołączył: 08 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
AA włączony (a to pięta achillesowa Radków przecież)
:roll:
Sytuacja zmieniała się kilkukrotnie na korzyść jednej z dwóch firm (nv i ATI), czyli masz rację w zależności od tego o którym roku rozmawiamy, jaka karta jest omawiana i jakie masz zainstalowane sterowniki. Dla przykładu za czasów Ge Force 4 i Radeon 9700 to na nVidia wydajność AA przy tej samej jakości co na ATI była żenująca. Obecnie, na dzisiejszych kartach jest porównywalnie (nie ma wyraźnego faworyta).
 

hrynek  Dołączył: 27 Gru 2007
To ciekawe jak skrajnie różne mogą być opinie na temat gry
 

xolox  Dołączył: 11 Paź 2008
Jeżeli zachowała klimat oryginału to reszta jest nie ważna ;)
Grafika naprawdę z gier multiplatformowych (PC PS3 XBOX) nie wiele się da wyciągnąć, konsole mocno ograniczają.
 

squonk  Dołączył: 01 Wrz 2008
opiszon napisał/a:
xolox napisał/a:
Staroświecka grafika ? to wynik tego że to ma śmigać na konsoli......

nie, to wynik tego, że jest staroświecka

można zrobić grę, która będzie miała dobrą grafikę na nowoczesnym PC i "zoptymalizować" (czytaj "pogorszyć") ją do działania na konsolach

w przypadku Diuka po prostu widać, że strona graficzna powstała ładnych kilka lat temu ;-)

xolox napisał/a:
I co fajny ten djuk ? bo tak cicho o tej grze ?!
mieszane mam wrażenia, ale gram ;-)


ja DNF odpuściłem...dla mnie tragedia.

Wolę starego DN3D z nowym ogl.
 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
DNF przeszedłem i było całkiem sympatycznie, czułem klimat oryginału, ale 3 rzeczy zrypali niewybaczalnie, bo jeśłi chcieli zrobić prawdziwego nowego Diuka to dlaczego:

- można nosić tylko dwie bronie na raz? przecież chodziło o radosną rozpierduchę i wszelkie zabawki pod ręką?

- nie ma kart dostępu, które trzeba było znajdować, żeby dostać się do dalszej części mapy i co za tym idzie

- mapy są liniowe, czasem jest fragment otwartego terenu ale nadal poruszamy się jak po torach
i nie sposób się zagubić.

A co do grafiki to po crysisie 2 widać, jak konsole hamują rozwój. C1 był przełomem, C2 jest dopiero teraz kiedy wyszedł patch pod DX11, wcześniej go nie wydawali żeby konsolowcy nie płakali ze ich next-geny już nie są takie next :-P
 

opiszon  Dołączył: 29 Sty 2008
Eldred napisał/a:
- można nosić tylko dwie bronie na raz? przecież chodziło o radosną rozpierduchę i wszelkie zabawki pod ręką?

- nie ma kart dostępu, które trzeba było znajdować, żeby dostać się do dalszej części mapy i co za tym idzie

- mapy są liniowe, czasem jest fragment otwartego tereny ale nadal poruszamy się jak po torach
i nie sposób się zagubić.
dokładnie takie same odczucia mam, ale w sumie to tak szybko jak zacząłem grać, tak szybko przestałem i na razie spełniam się w pierwszym Mass Effekcie (jakby nie było - też strzelanka - choć TPP-RPGowa)

 

Eldred  Dołączył: 16 Paź 2007
Mass Effecty zaliczone, niestety po e3 mam neimiłe odczucia że ME3 będzie skonsolizowany (większy nacisk na strzelaninkę, uproszczenie podróżowania, systemu i inventory).
Wszystkim którzy grali w Dead Space 1, polecam kontynuację, gra jest naprawdę świetnie zrobiona, ma świetną muzykę i wręcz epickie momenty, dla których warto ją mieć, a i w odróżnieniu od wielu ostatnio konsolizowanych tytułów nie została ugłupiona i okrojona z elementów wymagających myślenia.
 
Blesso  Dołączył: 24 Wrz 2007
Ktoś w tym wątku polecał : "World of Tanks" .
Dziś już nie mam "sił" -ale jutro go znajdę. Oj! Wypożyczę sobie tę osobę. Dzięki Niej - tydzień nocek - zarwanych !
;)
WoT - wciąga.

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach