plwk  Dołączył: 21 Kwi 2006
Rozmawiałem dziś ze znajomym innosystemowym i bardzo mu się K-01 podoba, ale dyskwalifikuje go brak wizjera.
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
JUŻ się do niego przyzwyczaiłem! No może poza żółtą wersją.
Według mnie jest też ładniejszy od pentax'a Q. A pokrętła są tak ustawione, że trudno będzie je przypadkowo przestawić.
Nie kupię go, bo idea bezlusterkowców do mnie nie przemawia, ale budzi emocje...
 

Żaba  Dołączył: 08 Cze 2006
WuWu84, a czy ja krytykuję gusta innych? Piszę o własnych wrażeniach i odczuciach, jak zresztą wszyscy. czytaj proszę ze zrozumieniem. Nie atakuję i nie odsądzam od czci i wiary tych którzy twierdzą, że im się podoba.
 

WuWu84  Dołączył: 25 Wrz 2007
yyy a czy ja Cię atakuje? :-> Serio pytam co jest z nim nie tak jako urządzeniem jest nie tak pomijając dyskusyjny wygląd, że widać brak doświadczenia projektanta? Dla mnie niczym się nie wyróżnia jeśli chodzi o obsługę w porównaniu do ostatnich lustrzanek pentaksa - przyciski po wskazującym i kciukiem, kasowanie po drugiej stronie, reszta ekran.
 

Acer  Dołączył: 08 Maj 2008
Żółta wersja przypomina mi tabuny starych ursusów przewijających się po wioskach - blachy na żółto, kadłub na czarno i na górze srebrna blaszana kabina ;) No i nawet podstawa tarczy trybów od przodu przypomina jakiś wlew oleju. Tylko mój ursus c-360 chyba troszkę zgrabniejszy ;)
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Akurat ta żółta wersja wygląda lepiej niż te "poważne"... 8-)
 
former  Dołączył: 05 Lis 2009
Sądzę, że ekwiwalentem braku wizjera mógłby być odchylany Lcd.Wtedy lustro i bezlustrze stanowiły by fajny komplet/dwa korpusy i wspólna szklarnia/.
 
Markus  Dołączył: 21 Mar 2007
Mi najbardziej podoba się bagnet K.
Fajnie to będzie wyglądało z jakimś szkiełkiem typu Samyang 24 :-) albo fiszem...
Jeśli jakość zdjęć będzie taka jak z K5 a 1000 zł taniej to nawet brak wizjera mogę przeboleć...
Idealnie jakby był odpowiednik ostrzenia manualnego "peak mode" z Sony NX.
Wtedy nawet brak wizjera nie jest dużym problemem....
Byle był tani i z bagnetem K.

Pentax powinien wypuścić kilka wersji w tym uszczelnianą i metalową podobną do najnowszej propozycji Fuji no i klasyczną DSLR z FF.
W sumie stylistyka mocno Ricohowa się zrobiła...nie jes
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Markus napisał/a:
Sony NX

Ożeniłeś Sony z Samsungiem.
 
Adam Dąbrowski  Dołączył: 05 Cze 2010
Cytat
Rozmawiałem dziś ze znajomym innosystemowym i bardzo mu się K-01 podoba, ale dyskwalifikuje go brak wizjera.


Niestety, brak wizjera jest mankamentem, poważnym.
Wada wzroku, kontrastowe światło i coś co szybko sie przemieszcza, w efekcie kicha ze zdjęć piesków kotków i ptaszków. Trochę jestem zawiedziony ale mam nadzieję że jakaś przystawka z obecnych na rynku będzie pasować.
http://sklepwideo.pl/details.php?id=aa115112
Może toto będzie pasować.
 

me_how  Dołączył: 06 Lis 2010
Hmm rozmiary tego cacka kuszą, ale niestety brak wizjera i nieco większej możliwości kontroli parametrów z poziomu body (klawiszologia) to minusy. Ale gdyby babcia miała wąsy...
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
Adam Dąbrowski napisał/a:
http://sklepwideo.pl/details.php?id=aa115112
Może toto będzie pasować.

Jasne. Dowal mu tym kominem. Jest jeszcze zbyt mało paskudny. Nie masz w sobie za grosz litości? Tak kpić z K-wasimodo. ;-)
 

Plutonio  Dołączył: 25 Sty 2012
A po co wam wizjer w takim aparacie, i tak nie bylby to wizjer optyczny , tylko elektroniczny. Mieliscie kiedys HS-10 w rece ? ..i patrzyliscie w ten okropny wizjer ..przeciez tam nic nie dojrzysz, lepszy juz podglad na duzym wyswietlaczu.HS-10 uzywam obecnie tylko do filmowania, bo robi to swietnie.
Mnie tylko ciekawi czy w K-01 dziala autofocus w trybie filmowania, bo jezeli tak , to zabawke mozna kupic dla dziecka , aby bylo wesolo i kolorowo...i filmowo :mrgreen:

Pozdro
 

jaad75  Dołączył: 07 Paź 2006
Plutonio napisał/a:
Mieliscie kiedys HS-10 w rece ?
Miałeś kiedyś A77 w ręce?
Plutonio napisał/a:
Mnie tylko ciekawi czy w K-01 dziala autofocus w trybie filmowania
Nie działa.
 

godojoshi  Dołączył: 22 Wrz 2009
Markus napisał/a:
Fajnie to będzie wyglądało z jakimś szkiełkiem typu Samyang 24


Kurcze, jestem w sumie ciekawy jak by się trzymało ten aparat - body nie za lekkie, podpięty duży ciamciang i ostrzenie manualne? W lustrze zawsze dochodzi jednak wizjer i lustrzankowe trzymanie przy oku, a na zombie średnio to widzę. Ale ja to ślepy jestem i ograniczony w wyobraźni. Może japońska młodzież ma silne łapska ;-)
 
rychu  Dołączył: 08 Paź 2006
O gustach, w prawdzie, się nie dyskutuje, ale interesuje mnie ilu nabywców znajdzie toto. Zamykam oczy i wyobrażam sobie ony twór z inkszym napisem - np. "canonet" lub tp. Jestem ciekaw reakcji wyznawców "P" i nie tylko na jego temat - jestem na 100% pewien, iż suchej nitki by nie zostało, a śmiech rozchodził by się po sieci przekraczając barierę prędkości, przekroczoną nie tak dawno za sprawą ACTA.
 

Ekajana  Dołączył: 30 Lis 2006
Jakbym się powoli przyzwyczajał. Ale jest jednak wielki i ciężki a w takiej konstrukcji brak odchylanego wizjera jest błędem trudnym do wybaczenia jeśli się nie jest hipsterem. Tym bardziej szkoda tego odchylania, że sprzęt wydaje się świetny do filmowania.
 

ebelbeb  Dołączył: 04 Lip 2007
jaad75 napisał/a:
Plutonio napisał/a:
Mieliscie kiedys HS-10 w rece ?
Miałeś kiedyś A77 w ręce?

Albo chociaż NEX-5N z założonym takim samym jak w A77 wizjerem 2.4MP? Jeżeli nie, to jeszcze nic nie widziałeś. Przepaść wielkości Rowu Marjańskiego. ;-)
 

Kuba Nowak  Dołączył: 12 Maj 2010
Ja głupi myślałem, że BEZlusterkowce są dla tych, którzy nie potrzebują wizjera :-|
a tutaj słyszę, że brak wizjera to wada... a najlepiej żeby był lustrzany :shock:
 

Benek  Dołączył: 18 Wrz 2008
Brak wizjera...

Kiedy zrobi się ciepło, pójdźcie sobie do parku miejskiego, albo w jakieś miejsce odwiedzane przez turystów i spójrzcie na ludzi używających lustrzanek. Takich niedzielnych pstrykaczy z Nikonem 3100, Canonem 1100, jakąś @. Jedna trzecia z tych ludzi, a może i więcej fotografuje "na zombie". Kobiety w większości fotografują z użyciem LV. W ich przypadku to zrozumiałe, pewnie boją się, że przykłądając aparat do oka i policzka zniszczą sobie makijaż. ;-)

Więc zastanówcie się nad tym, czy brak wizjera to taka straszna wada. Dla kogoś kto chciałby go używać, to wada. Ale przecież wielu ludzi, choć ma w swoim sprzęcie (optyczny) wizjer i tak wcale z niego nie korzysta. I to do nich K-01 jest głównie kierowany.

A ja przyznam się szczerze, że mając na k-5 założonego DA 40 albo DA 21 też coraz częściej robię zdjęcia LV. Po prostu wnerwia mnie czyszczenia szkieł w okularoach po każdorazowym przytknięciu do nich tłustej gumy wizjera. 8-)

Wyświetl posty z ostatnich:
Skocz do:
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach